سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظر 15 مداح معروف درباره هفت تیر کشی

طرفداران این مداح معروف عمل او را دفاع در مقابل «تهدید اراذ‌ل و اوباش برای مداح اهل ‌بیت» مطرح کردند و منتقدان هم به شدت به این اتفاق اعتراض کردند.
به گزارش نامه‌نیوز، در چند روز گذشته خبری در برخی رسانه ها و شبکه های اجتماعی منتشر شد مبنی بر اینکه یکی از مداحان معروف در اتوبان بابایی تهران به سمت یک خودرو تیر اندازی کرده است.
طرفداران این مداح معروف عمل او را دفاع در مقابل «تهدید اراذ‌ل و اوباش برای مداح اهل ‌بیت» مطرح کردند و منتقدان هم به شدت به این اتفاق اعتراض کردند.
با انتشار این خبر، فضای مجازی مملو از اظهارنظرهای متفاوت شد. خبر از این جهت قابل اهمیت بود که این تیراندازی نه از طرف یک شخص معمولی بلکه توسط یک مداح مشهور و گران قیمت پایتخت صورت گرفته است.

سایت خبری ندای انقلاب نوشت: «محمود کریمی، مداح اهل بیت (ع) که بامداد چند روز پیش در یکی از اتوبان‌های تهران در حال حرکت بود از سوی سرنشینان چند خودرو مورد تهدید قرار گرفت. این سایت که از جمله رسانه‌های تندروست ادامه داد: در این جریان سرنشینان این خودرو‌ها با ویراژ دادن اطراف خودروی حاج محمود کریمی وی را مجبور به توقف در حاشیه اتوبان می‌کنند و این مداح که به همراه خانواده خود بوده برای دفاع از خانواده اقدام به شلیک هوایی می‌کند که این کار هم نتیجه نمی‌دهد و نهایتا کریمی یک گلوله به سمت لاستیک ماشین افراد مزاحم شلیک می‌کند.»

سایت "آینده" اما روایت دیگری می‌نویسد: "داستان ازاین قرار است که یکی از مداحان مشهور تهران ساعت ۳ بامداد روز ۵ دی ماه در اتوبان بابایی با یک خودروی ۲۰۶ تصادف می‌کند. این تصادف که می‌توانست مانند صد‌ها نمونه دیگر مثل آن با کروکی و مراجعه به بیمه حل شود به مشاجره و درگیری لفظی می‌کشد و مداح معروف و همراهانش که در خودروی تویوتا بودند کلت کشیده و ۵تیر به جلو و گلگیر ۲۰۶ شلیک می‌کنند."
به گزارش "تدبیر" تا دیروز(یکشنبه) هیچ منبع رسمی دراین باره اظهار نظر نکرده بود تا اینکه سردار احمدرضا رادان، تیراندازی مداح مشهور را موضوعی "عادی" خواند.

جانشین فرمانده انتظامی کشور با بیان اینکه سلاح در اختیار وی مجوز داشته و قانونی بوده است، تاکید کرد افرادی که محمود کریمی به آن‌ها شلیک کرده، اراذل و اوباش نبودند. همچنین یک منبع آگاه در دادستانی تهران درباره رسیدگی به پرونده تیراندازی این مداح به فارس گفت: رسیدگی به این پرونده در دستگاه قضایی آغاز شده است.

ابولفضل ابوترابی عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس نهم هم با اشاره به این موضوع به خبرنگار "تدبیر" گفت که ممکن است مجوز سلاح این مداح معروف باطل شود.

اما انتشار خبر شلیک گلوله از " محمود کریمی" مداح معروف به سمت یک خودرو در یکی از اتوبان‌های تهران در چند روز گذشته به یکی از خبرهای پر واکنش فضای مجازی تبدیل شد به گونه‌ای که موافقان و مخالفان این مداح مشهور در این باره به ارائه خبر، گزارش و تحلیل پرداختند. در همین ارتباط خبرنگار "تدبیر" با 15 مداح اهل بیت گفت وگوی کوتاهی کرد و نظر آن‌ها در رابطه با ابن اقدام پرسیده است.
این مداحان به دو سوال "تدبیر" درباره "تیراندازی " و اینکه "آن‌ها نیز مجوز حمل سلاح دارند یا خیر"، جواب دادند. نظرهای این افراد را در جدول زیر مشاهده می‌کنید.

سلیم موذن زاده
اطلاعی از این موضوع ندارم
مداح که نباید سلاح داشته باشد./ من مداح هستم نه نیروی امنیتی که مجوز سلاح بگیرم

علی انسانی
به من ارتباطی ندارد ، مصاحبه هم نمی‌کنم

غلام رضا سازگار
برای حمل اسلحه دولت به هر کس صلاح بداند مجوز می‌دهد و بین مداح و غیر مداح تفاوتی نیست
اگر مداح جز افراد نظامی و امنیتی باشد می‌تواند سلاح حمل کند / خودم اما سلاح ندارم

مرتضی طاهری
با توجه به شناختی که از آقای کریمی دارم این کار ازشان سر نمی‌زند البته باید بدانید که او ورزشکار رزمی است خطری آقای کریمی را تهدید می‌کرد می‌توانسته از این روش استفاده کند .
من از ابتدای انقلاب به دلیل شرایط امنیتی از از وزارت اطلاعات سلاح گرفتم اما داشتن سلاح دلیل بر استفاده از آن نیست .

ید الله بهتاش
در جریان نیستم ونظر خاصی ندارم
مرسوم نیست که مداحان اسلحه حمل کنند / اسلحه ندارم

مجید شعبانی
برای حضور در مراسم سوگواری به آلمان سفر کرده است و پاسخ نداد
-------------------------------------------------------
علی آیینه چی
ایشان به همرا خانواده‌شان بودند که مورد حمله قرار گرفتند . ممکن بود هرکس جای آقای کریمی باشد همین کار را بکند
حمل سلاح توسط مداحان مرسوم نیست / سلاح ندارم

محمود مبینی پور
اقای کریمی از لحاظ شغلی و اجتماعی در موقعیت خاصی هستند پس حتما لازم بوده که داشته باشند و امثال او یا باید محافظ داشته باشند یا وسیله ای که از خود دفاع کنند
حمل سلاح مرسوم نیست اما از دوران "فتنه" به بعد ما شاهد به خطر افتادن مداحان بودیم .

علی آهی
هنوز مشخص نبوده که اسلحه برای ایشان بوده یا خیر
حمل سلاح مرسوم نیست ./ اوایل انقلاب سلاح داشتم اما الان خیر

محمد رضا طاهری
اخبار ضد و نقیض بوده . برادر آقای کریمی ماجرا را طور دیگری شرح دادند و سایت ها هم از قول سردار رادان مجوز حمل سلاح او را قانونی اعلام کردند . آدم نمی‌داند قسم حضرت عباس را باور کند یا دم خروس.
سلاح داشتن یا نداشتن من مساله ای نیست که در سایت ها اعلام کنم اما از ابتدای انقلاب هم ما مجوز داشتیم اما بحث نوع استفاده مهم است/سلاح دارم

جواد هاشمی (تربت )
در جریان نیستم
سلاح ندارم

جواد حیدری
در حدی که در خبرگزاری ها اعلام شد خبر دارم و بیشتر در جریان جزئیات نیستم
در جریان نیستم که مداحان مجوز حمل اسلحه دارند یا نه / سلاح ندارم

سیداحمد صالحی خوانساری
من از جزئیات این حادثه خبر ندارم اما در این کشور امن اسلحه کشی بازتاب خوبی ندارد. آقای کریمی رفیق من است اما بازتاب این حرکات خوب نیست ولو این که مجوز داشته باشد .
بعضی از مداحان سلاح دارند اما نه برای این که در یک درگیری خیابانی اسلحه کشی کنند اما حمل سلاح بین مداحان مرسوم نیست. /سلاح ندارم

محمود کریمی فاضل
در جریان تیراندازی آقای محمود کریمی نیستم
مداحان مجوزی برای حمل سلاح ندارند./ سلاح ندارم

اسماعیل هلالی
اقای کریمی فرد ویژه ای است که ممکن است خودش و خانواده‌اش در معرض تهدید باشند و حتما" در شرایطی قرار گرفتند که مجبور به استفاده از سلاح شدند .
سلاح ندارم
telegram 19dey.com
رحمان    16 دی 1392 15:04
مجوز حمل سلاح را برای هرکسی صادر نمیکنند . مجوز به منزلۀ آن است که حامل ازشخصیتهای مهم مملکتی میباشد و وجود ایشان برای نظام حیاتیست .وقتی که اداره اطلاعات به این نتیجه رسید وسلاح در اختیار کسی قرار داد حتما اجازه استفاده ازان را نیز میدهد . حال اگر ایشان خطایی کرده باشند مراجع ذیصلاح رسیدگی خواهند کرد ودر صورت تخلف با وی برخور وصلاح وی اخذ خواهد شد
 • -18
شمس تبریزی    17 دی 1392 00:14
شما خود قضاوت کنید
1-ایشان مداحند یا نوحه سرا ؟!
2- آیا مطالعه در مورد پیامبران دارند یانه؟!
3- اگر مطالعه داشته باشند میدانند که پیامبران و امامان ما نسبت به مردم حتی دشمنان مهربان بودند و از قدرت اجرایی استفاده نمی کردند
به هر حال خودشان باید واقعیات را بیان کنند حتی اگر به ضررشان باشد البته اگر به خدا و پیامبر اعتقاد داشته باشند و مداحی ویا نوحه سرایی برای خدا باشد نه برای پول !!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟
 • +47
ارش    17 دی 1392 01:43
سلام
درسته كه مداحه ولي قرار نيست كه هر خلافي رو كه مي خواد با نام مطهر اهل بيت انجام بده .
 • +42
رضا    17 دی 1392 04:18
یکی اینجا بمن بگه آقای کریمی چه سمت سیاسی یا امنیتی و یا نظامی دارند که سلاح حمل می کنند ؟ شاید سمتی داشته باشند ما خبر نداریم و اگر غیر از اینه طبق قانون باید با ایشان برخورد کرد . مملکت صاحب داره .
 • +37
ميلاد    17 دی 1392 07:36
يك سوال؟ هر كسي مخالف شماست تندرو هست؟
پس منم يك تندرو هستم چون مخالف شمام. حرفي هست؟
از اين به بعد به شما ميگم:
اي كندرو ... راضي هستيد؟
 • -11
امیر علی    17 دی 1392 07:46
حقیقتا باعث تاسف و شرمساریه که هرکسی به خودش به راحتی اجازه میده که از جایگاه خودش سوء استفاده میکنه.
مداحی که ادعای پیروی خط ولایت حقیقی چون امام حسین رو داره و ازش دم میزنه به هیچ وجه چنین رفتاری براش قابل تصور نیست.
 • +24
ایرانی    17 دی 1392 07:52
دم خروس خود اقای طاهری هستن
 • 0
مهدی    17 دی 1392 09:23
در زمان طهور منجی مداح زیاد میشود
 • +6
یز    17 دی 1392 09:46
طاهری انجام این مصاحبه را تکذیب کردند
 • +1
آرمان    17 دی 1392 09:50
فکر میکننین روز قیامت امام حسین به اینگونه مداحا چی میگه؟؟؟مداحی کردی پولشو صد برابر گرفتی.حالا برو برا عبور از پل صراط.برادر من اونی مداحه که برا عشق امام حسین پول نگیره .مگه تجارت اینکار؟؟؟؟دروغ میگم خدا وکیلی شبی 10 میلیون برا مداحی.ای خدا
 • +32
مهندس    17 دی 1392 11:11
آقای کریمی اگر در آن حال امام زمان (ع) شما را میدید جه میکردید!!!
 • +16
هاشم اقایی    18 دی 1392 04:14
یعنی چه بعضی دیگر از این اقایان هم میگویند سلاح دارند یا داشته اند
 • +3
نرجس    21 دی 1392 15:03
شمس تبریزی,
حتما میدانید امام علی بجای سلاح ان زمان شمشیر داشتند یا امام حسین در جنگ چندین نفر رو به درک واصل کرد هر ادمی باید از جون خودش دفاع کند قتل که نکرد

آرمان,
تو دیگه چیزی نگو اگه هم میگی از برادرت بابک زنجانی بگو مگه چون پول میگره دزدی کرد حق خودشو میگیره پول حلال خواهشن نظر ندین سایتو رسوا کردین

مهندس,
برادر اگه در حال گناه کردن های دیگه امام زمان ما شما رو ببینه چه میکنید

ایرانی,
خودتی تهمت نزن
 • -6
حقگو    21 دی 1392 15:33
دوستان محترم؛
در گفتار مراقب باشید و این تکه گوشت چند گرمی(زبان) را باعث عذاب دائمی قیامت خود نکنید، و بترسید از آن روزی که:

« الْيَوْمَ نَخْتِمُ عَلَى أَفْوَاهِهِمْ وَتُكَلِّمُنَا أَيْدِيهِمْ وَتَشْهَدُ أَرْجُلُهُمْ بِمَا كَانُوا يَكْسِبُونَ »؛
امروز بر دهانهايشان مهر می‌‌نهيم و دستهايشان با ما سخن خواهند گفت و پاهايشان شهادت خواهند داد که چه می‌‌کرده‌‌اند.

و نیز این آیه شریفه:
« حَتَّى إِذَا مَا جَاؤُوهَا شَهِدَ عَلَيْهِمْ سَمْعُهُمْ وَأَبْصَارُهُمْ وَجُلُودُهُمْ بِمَا كَانُوا يَعْمَلُونَ وَقَالُوا لِجُلُودِهِمْ لِمَ شَهِدتُّمْ عَلَيْنَا قَالُوا أَنطَقَنَا اللَّهُ الَّذِي أَنطَقَ كُلَّ شَيْءٍ وَهُوَ خَلَقَكُمْ أَوَّلَ مَرَّةٍ وَإِلَيْهِ تُرْجَعُونَ »؛
چون به آتش دوزخ رسند، گوش و چشمها و پوستهاشان به اعمالی که مرتکب شده‌‌اند بر ضدشان شهادت دهند. به پوستهای خود گويند: چرا بر ضد ما شهادت داديد؟ گويند: آن خدايی، که هر چيزی را به سخن می آورد و شما را نخستين بار بيافريد و به او بازگشت می‌‌يابيد، ما را به سخن آورده است.

و نیز:
« وَلاَ تَقْفُ مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ إِنَّ السَّمْعَ وَالْبَصَرَ وَالْفُؤَادَ كُلُّ أُولـئِكَ كَانَ عَنْهُ مَسْؤُولاً»
و چيزى را كه به آن علم ندارى دنبال مكن، زيرا گوش و چشم و قلب، همه[روز قیامت] مورد بازخواست واقع خواهند شد.

آیا وقتی آبروی یک نفر اینقدر راحت به حراج گذاشته می شود، وقتی بی گناهی او ثابت شد، می‌‌توانید آبروی او را برگردانید؟ می‌توانید غیبتها و تهمتهایی که زده شده را جبران کرد؟؟؟

و آنگاه فقط باید منتظر قیامت شد تا گناهان ما را با اعمالمان محاسبه کنند، که هر چه کار نیک کرده ایم، به او بدهند و گناهان او را به ما بدهند بلکه حق الناسی که به گردن ما دارد تسویه شود.

بترسید و بپرهیزید که مرگ و قیامت نزدیک است و راه فراری از آن نیست.

×××××××××××××××××
×××××××××××××××××
×××××××××××××××××
×××××××××××××××××
×××××××××××××××××
 • -4
امین    23 دی 1392 17:20
بحث اصلی اینه که خودکرده راتدبیرنیست.درهرحال عزیزانی که به ایشون مجوز حمل اسلحه توکشورامن و باثبات ایران زمین رو دادن بایدجوابگوباشن.درثانی اینکه اگه ایشون بنا به صلاحدیدمسءولین ،مجوز حمل دارن پس باید جدای از مداح بودن شخصیت نظامی یا امنیتی و یا ... در این حد باشن و لازمه برای تنویر افکار عمومی اعلام شه جایگاه اجتماعیشون.
 • +2

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 15
همه مطالب تاریخ: ١۶-١٠-١٣٩٢, ١۴:۴۴

   

پر مبحث ترین ها