سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

لیست واحد کارگزاران و اصلاح‌طلبان برای مجلس

اگر واقعا دو طیف کارگزاران و اصلاح طلبان می خواهند در انتخابات مجلس نیز موفق شوند به لحاظ اینکه اصلاح طلبان در پیروزی روحانی نقش داشتند، پیش نیاز موفقیت این دو گروه در مجلس آینده نیز وحدتشان است.
نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اصلاح طلبان دریافته اند پیروز انتخابات آینده فهرست نامزدهای طیف روحانی و کارگزاران است، گفت: دو طیف سیاسی کارگزاران و اصلاح طلبان در انتخابات آینده با فهرستی واحد و با اکثریت نامزدهای طیف کارگزاران وارد صحنه خواهند شد.
به گزارش جمهوریت، کمال الدین پیرموذن درگفتگو با مهر در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه بر اساس شنیده ها طیف آقای روحانی قصد دارند با لیست جداگانه ای از اصلاح طلبان در انتخابات آتی شرکت کنند و به همین دلیل مجمع روحانیون مبارز و سازمان مجاهدین و مشارکت نیز قصد دارند با محوریت آقای خاتمی فهرست جداگانه ای برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ارائه دهند، آیا این شنیده ها درست است، گفت: من به صورت پراکنده این اظهارات را شنیده ام اما اگر واقعا دو طیف کارگزاران و اصلاح طلبان می خواهند در انتخابات مجلس نیز موفق شوند به لحاظ اینکه اصلاح طلبان در پیروزی روحانی نقش داشتند، پیش نیاز موفقیت این دو گروه در مجلس آینده نیز وحدتشان است.

نماینده مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: امیدوارم هر دو طیف با دوری از افراطیون تصمیم درستی بگیرند. اکثریت افراد دو طیف کارگزاران و اصلاح طلبان افرادی معتدل و پاکدست هستند که باید برای انتخابات آینده مجلس انسجام و صف آرایی کنند. در خصوص اظهاراتی مبنی بر ارائه لیستی از سوی اصلاح طلبان با محوریت خاتمی در انتخابات مجلس شورای اسلامی من هم شنیده ام و افرادی که به خاتمی نزدیک هستند اعلام کردند که رای مردم برای مجلس آینده برای فهرست روحانی و کارگزاران است. وی تاکید کرد: اصلاح طلبان در فهرست دولت جای خواهند داشت همان طور که به کابینه دولت تدبیر و امید راه یافته اند.

نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی یادآور شد: من شنیده ام در جلسه ای این مسائل مطرح شده، انذار و بیم دهی به اصلاح طلبان و کارگزاران این بوده که لازمه موفقیت شما با هم بودن شماست. پیرموذن ادامه داد: بنابراین مقرر شده دو طیف کارگزاران و اصلاح طلبان در انتخابات آینده یک فهرست واحد داشته باشند و این وحدت با اکثریت و بها دادن به نامزدهای طیف کارگزاران و روحانی باشد.

در انتخابات ریاست جمهوری روحانی، گزینه کارگزاران برای انتخابات بود اما در هفته آخر عارف که گزینه اصلاح طلبان برای انتخابات بود به نفع وی کنار کشید و خاتمی از روحانی حمایت کرد. با این اقدامات روحانی توانست آرای اصلاح طلبان را نیز در سبد کارگزاران جای داده و پیروز انتخابات ریاست جمهوری شود اما برای انتخابات مجلس شورای اسلامی بر اساس شنیده ها، دولت قصد دارد فهرست جداگانه ای از کارگزاران را برای انتخابات ارائه دهد. اصلاح طلبان که شامل مجمع روحانیون مبارز، مشارکت و سازمان مجاهدین نیز هستند قصد دارند با محوریت خاتمی فهرست جداگانه ای را برای انتخابات ارائه دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٠-١٣٩٢, ١٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها