سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تفاوت سفر دولت تدبیر و امید با سفرهای استانی گذشته

دولت به دنبال آن است که نمایندگان قوه مجریه به خود باوری برسند و نیازی به انعکاس مشکلات عادی و روزمره مردم به تهران و مرکز نباشد.
همزمان با سفر رییس جمهوری، دولت در مرکز فعالیت خود را ادامه می دهد
مشاور معاون اجرایی رییس جمهوری به سفر رییس جمهوری و هیات همراه به استان خوزستان اشاره کرد و گفت: همزمان با این سفر، دولت در مرکز هم فعالیت خود را ادامه خواهد داد.

محسن بهرامی با بیان اینکه نگاه دولت تدبیر و امید به سفرهای داخلی با سفرهای استانی دولت قبل متفاوت است، گفت: این تفاوت هم در شکل و هم در محتوا وجود دارد.

مشاور معاون اجرایی رییس جمهوری افزود: در دولت قبل، سفرها به صورت هیات دولت انجام می شد و عزیمت همه دولت همراه رییس جمهوری به شهرهای مختلف عملا دولت را در مرکز تعطیل می کرد.

وی، ادامه داد: در برنامه عزیمت دولت یازدهم به شهرهای کشور این موضوع تغییر کرده و تعداد محدودی از وزرا به همراه رییس جمهوری می روند تا دولت از حداکثر نیفتد و دولت همزمان تشکیل می شود.

مشاور محمد شریعتمداری با تاکید بر اینکه سفر دولت یازدهم عمدتا با هدف دیدار با اقشار مختلف مردم و شنیدن مسایل استان ها از زبان خود مردم است، اضافه کرد: فراهم کردن زمینه ها و بستر لازم برای فعال شدن استانداری و ادارات استانی قوه مجریه در منطقه از دیگر اهداف این سفر خواهد بود.

بهرامی خاطرنشان کرد: دولت به دنبال آن است که نمایندگان قوه مجریه به خود باوری برسند و نیازی به انعکاس مشکلات عادی و روزمره مردم به تهران و مرکز نباشد.

وی بازدید از پروژه های مهم عمرانی که نقش جدی در توسعه این مناطق دارند را از دیگر برنامه های سفر رییس دولت تدبیر و امید به خوزستان دانست و اظهارکرد: هدف این است که رییس جمهوری به صورت مستقیم در جریان موانع و مشکلات احتمالی آن دسته از پروژه هایی که نیازمند تصمیم گیری ایشان برای تسریع در بهره برداری است قرار می گیرند.

مشاور معاون اجرایی رییس جمهوری سرعت بخشیدن به تکمیل پروژه هایی که دارای اولویت های اقتصادی و اجتماعی اقتصادی هستند را از دیگر رویکردهای این سفر برشمرد و افزود: این پروژه ها علاوه بر اهداف عمرانی، ایجاد تاثیرات فرهنگی و اجتماعی و افزایش روحیه امید و تلاش در مردم دارند.

بهرامی، تفاوت دیگر سفر دولت تدبیر و امید با سفر استانی دولت گذشته را اصلاح رابطه دولت- ملت و ایجاد تعامل منطقی بین دولت و ملت بیان کرد و گفت: فعال نگاه داشتن فضای سیاسی کشور و فراهم کردن بستر مشارکت فعال مردم و نهادهای مردمی در برنامه های دولت از دیگر رویکردهای این سفر است.

وی، تحقق وفاق ملی و تقویت اقتدار ملی را مورد توجه دولت یازدهم دانست و اظهار کرد: توجه به طرح های آمایش سرزمینی و تقویت نظام برنامه ریزی کشور و تطبیق آن با واقعیت های موجود مناطق از جمله رویکردهای جدید دولت در استان هاست.

مشاور معاون اجرایی رییس جمهوری، ارتباط با نخبگان و گروه های مرجع و همچنین هماهنگی بین قوا در مناطق را از دیگر رویکردهای جدید در سفر دولت یازدهم ذکر کرد و گفت: همایش فرصت های سرمایه گزاری و بازدید از نمایشگاه توانمندی های استان هم از جمله کارهای جدید در این سفر است.

بهرامی، تعیین اولویت های اجرایی در استان ها و پالایش ظرفیت ها و پروژه های استانی را تفاوت دیگر این سفر با گذشته دانست و ادامه داد: استفاده از ابرازهای نوین مثل ویدئو کنفرانس و استفاده از شبکه سیمای استانی و امکان پرسش و پاسخ نیز دیگر اقدامات جدید در این سفر است.

مشاور معاون رییس جمهوری خاطرنشان کرد: طبیعی است که با مقایسه این رویکردها و آن چه در گذشته صورت گرفته نبایدهایی هم وجود دارد که در این سفر از آن اجتناب خواهد شد.

بهرامی تشویق مردم به ارسال میلیون ها نامه برای رییس جمهوری یکی از نبایدهای این سفر برشمرد و افزود: در گذشته مردم تشویق می شدند تا مشکلات خود را به جای پیگیری از طریق راه حل منطقی و دستگاه های مربوطه، مستقیما با رییس جمهوری مکاتبه کنند.

وی، تحقیر مردم و در انتظار گذاشتن آن ها برای ملاقات و دیدار با رییس جمهوری را از دیگر نبایدهای این سفر عنوان کرد و گفت: حفظ کرامت و عزت هموطنان موضوعی است که به طور جدی در این سفر به آن اهمیت داده می شود و تلاش شده است تا برنامه ها در موقع مقرر انجام شود.

مشاور معاون اجرایی رییس جمهوری، پرهیز از تصمیمات خلق الساعه و معطل نگذاشتن اعتبارات استانی به سفر رییس جمهوری را دیگر نبایدهای سفرهای داخلی دانست و افزود: هیچ پروژه و فعالیت عمرانی معطل افتتاح و بهره برداری رییس جمهوری نمی شود.

بهرامی همچنین اظهار کرد: در این سفر مصوبات غیر قابل اجرا نخواهند داشت، وعده غیر قابل تحقق به مردم داده نمی شود، در هزینه های سفر به شدت صرفه جویی می شود و کارها در مرکز تعطیل نمی شود.** همراهی خوب نمایندگان استان خوزستان با دولت

مشاور معاون اجرایی رییس جمهوری با بیان این که همراهی نمایندگان خوزستان با دولت یازدهم به خصوص در این سفر بسیار خوب جلوه کرده است، گفت: شب گذشته جلسه کم سابقه و بسیار خوبی با بیش از 15 نفر از نمایندگان استان خوزستان با حضور معاون امور مجلس،معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی و معاون اجرایی رییس جمهوری برگزار شد.

بهرامی ادامه داد: در این جلسه و در فضایی صمیمانه، توجیهات لازم در ارتباط با نحوه تخصیص اعتبار به طرح های عمرانی در سطح کشور و محدودیت ها و موانع اعتباری کشور بیان شد.

وی، خاطر نشان کرد: در یک تعامل بسیار منطقی قرار شد که هم چنان که تا به حال خوزستان با توجه به جایگاهی که در اقتصاد کشور دارد و از اولویت در تخصیص اعتبار برخوردار بوده است در سال جاری و سال آینده هم حداکثر مساعدت های لازم صورت گیرد.

مشاور معاون اجرایی رییس جمهوری تصریح کرد: به نظر من نمایندگان هم کاملا قانع شدند هم با محدودیت ها و موانع اعتباری دولت آشنا شدند.

بهرامی تاکید کرد: نمایندگان محترم استان خوزستان از صداقت و شفافیت معاون ریس جمهوری در ارائه اطلاعات، آمار و بررسی های دقیقی که برای اولویت های استان صورت گرفته است، قانع شدند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-١٠-١٣٩٢, ١۵:۵٣

   

پر مبحث ترین ها