سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سکته احمدی‌نژاد تکذیب شد+عذرخواهی ایرنا

اینگونه اخبار کذب از سوی برخی سایت‌های خبری با اهداف خاص تهیه و منتشر می‌شود که به لحاظ قانونی قابلیت پیگرد قضایی دارد.
خبر سکته مغزی "محمود احمدی‌نژاد" و انتقال وی به بیمارستان تکذیب شد.
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان یک منبع آگاه با اشاره به انتشار خبر سکته محمود احمدی‌نژاد ضمن تکذیب این خبر اظهار داشت: خبر سکته مغزی احمدی‌نژاد و انتقال وی به بیمارستان و در کما به سر بردن وی از اساس کذب است.

وی با بیان اینکه احمدی‌نژاد امروز در محل کار خود حضور دارد، افزود: اینگونه اخبار کذب از سوی برخی سایت‌های خبری با اهداف خاص تهیه و منتشر می‌شود که به لحاظ قانونی قابلیت پیگرد قضایی دارد.

تکذیب سکته احمدی نژاد و عذرخواهی ایرنا

ایرنا نوشت:انتشار يك خبر نادرست از خروجي استان تهران خبرگزاري جمهوري اسلامي كه بر اساس يك پيامك مبهم تهيه شده بود، مديريت ايرنا را برآن داشت ضمن حذف سريع اين خبر، دستور برخورد با انتشار دهنده آنرا صادر نمايد.

اين خبر با عنوان تسويه حسابهاي پيامكي بعد از ظهر امروز به طور غير حرفه اي و براي دقايقي روي خروجي ايرنا استان تهران قرار گرفته بود و پس از انتشار آن، از سوي محمد رضا صادق مشاور رسانه اي رييس جمهوري تاكيد لازم بر حذف خبر و برخورد با عامل اين سهل انگاري صورت گرفت.
پيامك مبهمي مبداء اين خبر بود كه مدعي شده بود، آقاي احمدي نژاد رئيس جمهور سابق با بيماري ناگهاني مواجه شده است.

چارچوب سياست هاي حرفه اي ايرنا براي انتشار يك خبر قبل از هر چيز منابع موثق و رسمي است كه متاسفانه اين چارچوب در خبر فوق رعايت نشده بود و به همين دليل با عامل انتشار ، برخورد اداري لازم صورت گرفت.

ايرنا ضمن پوزش از مشتركان و خوانندگان خود تاكيد مي كند، سرعت، دقت و صحت همواره خط مشي اصلي اين سازمان را تعيين كرده و اشتباهات اين چنيني را نمي پذيرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١١-١٣٩٢, ١٩:۴٧

   

پر مبحث ترین ها