سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نشریه هیل:

کاهش حضور ناوهای آمریکا در خلیج فارس همزمان با مذاکرات هسته ای

ناو ترومن به مانند ناوهای پیشین آمریکا زمان زیادی را در خلیج فارس نمی گذارند و قصد فرصت به مذاکره کنندگان را برای دستیابی به توافق را دارد
نیروی دریایی آمریکا حضور ناوهای خود در خلیج فارس را همگام با تلاش دولت اوباما برای توافق جامع با ایران کاهش داده است.

نشریه هیل نوشت: نیروی دریایی آمریکا حضور ناوهای خود در خلیج فارس را همگام با تلاش دولت اوباما برای توافق جامع با ایران کاهش داده است.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، با این حال نیروی دریایی کاهش حضور خود را تکذیب کرده و می گوید که شمار کشتی های کوچکش در خلیج فارس افزایش یافته است.

اما مدارک و شواهد گواه آن است که ناو هری ترومن که تنها ناوهواپیمابر در منطقه است بیشتر اوقات خارج از خلیج فارس بوده است.

بعلاوه، یک منبع در نیروی دریایی می گوید: ناو ترومن به مانند ناوهای پیشین آمریکا زمان زیادی را در خلیج فارس نمی گذارند و قصد فرصت به مذاکره کنندگان را برای دستیابی به توافق را دارد.

پیتر دالی مدیر انستیتو نیروی دریایی امریکا می گوید: اینکه بگوییم نیروی دریایی با محدود ساختن حضورش در خلیح فارس، در حال ارسال سیگنال و پیامی است معقولانه است.

وی افزود: این ناو یک سمبل موثر و ابزار قدرت است. حضور اندکش بازدارنده بازیگران و رفتار بد است و اگر ضرورتی داشته باشد ابزار زور است.

از اگوست 2013 تا ژانویه 2014، ناور ترومن 101 روز در خلیج عمان و دریای عرب شمالی بود و تنها 45 روز در خلیج فارس حضور داشت. این تغییر رویکرد قابل توجهی نسبت به سال گذشته است که آمریکا دو ناو در منطقه متسقر کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١١-١٣٩٢, ٢٠:٣٠

   

پر مبحث ترین ها