سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نبردی که معادلات سوریه را دگرگون می‌کند

احاطه نيروهاي ارتش سوريه بر اين شهر مي تواند جاده ارتباطي دمشق به شهر محاصره شده حمص و مناطق علوي نشين طرفدار نظام سوريه در غرب اين كشور را باز كند

روزنامه القدس العربي از نبرد در شهر «يبرود» در مرز سوريه با لبنان، به عنوان نبردي سرنوشت ساز ياد كرد كه تغييرات ريشه‌اي در معادلات نظامي سوريه به همراه خواهد داشت.
به گزارش العالم، روزنامه القدس العربي در گزارشی تحليلي نوشت: دستگاههاي اطلاعاتي آمريكا و غرب تحولات و نبردهاي سنگين در اطراف شهر يبرود در نزديك مرز سوريه با لبنان را با دقت زير نظر دارند.

در این گزارش که به قلم رائد صالحه منتشر شده، آمده است: بر اساس برخي گزارش هاي نظامي محرمانه، آزادی شهر يبرود به دست نيروهاي دولت سوريه و مبارزان حزب الله مي تواند تغييري ريشه اي در نقشه نظامي طرف هاي درگير در سوريه ايجاد كند. اين شهر هم اكنون در كنترل گروههاي مسلح است.

براساس اين گزارش‌ها، برخي اطلاعات حاكي است كه نيروهاي سوريه و مبارزان حزب الله از چهارشنبه گذشته عمليات خود عليه اين شهر در ۸۰ كيلومتري شهر دمشق پايتخت سوريه را آغاز كرده اند. اين گزارش هاي نظامي محرمانه تاييد مي كند كه شهر يبرود آخرين پناهگاه نيروهاي مخالف مسلح در منطقه به شمار مي رود و اهميتي راهبردي براي آنها دارد، زيرا به منزله نقطه كليدي سلسله جبال قلمون به شمار مي رود كه در طول مرز سوريه و لبنان واقع است.

از سوي ديگر، احاطه نيروهاي ارتش سوريه بر اين شهر مي تواند جاده ارتباطي دمشق به شهر محاصره شده حمص و مناطق علوي نشين طرفدار نظام سوريه در غرب اين كشور را باز كند. براساس اين گزارش ها، شهر يبرود منبع انفجارهايي به شمار مي رود كه در منطقه ضاحيه در جنوب شهر بيروت و بعلبك و دشت بقاع در هفته هاي اخير روي داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩٢, ٢١:٠٨

   

پر مبحث ترین ها