سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جدید ترین ورژن ستاد جنگ روانی علیه توافق هسته ای + سند

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٢, ٠٩:١٨    نسخه چاپی    
نکته حائز اهمیت این است که علاوه بر اینکه سخنان جی کارنی مربوط به روز چهارشنبه و پیش از توافق جدید ایران و1+5 است، پاراگراف دوم خبر در متن اصلی هرگز دیده نمی شود.
روز پنج شنبه پس از پایان مذاکرات هسته ای وین، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان طی نشست خبری اعلام کرد که در طول جلسات با 1+5 توافق شد که طرفین ادعاهایی را مطرح نکنند که موجب غافلگیری یکدیگر شوند، اما یکی از رسانه های وابسته به سازمان صداوسیما تنها دو روز پس از بسته شدن پرونده مذاکرات وین، در جهت فشار و تضییع تلاش های تیم هسته ای ایران، اقدام به نشر خبری قدیمی و تاریخ گذشته کرد.
به گزارش خبرنگار «انتخاب»، براساس اخبار منتشره، تیم هسته ای ایران اعلام کرده بود که به هیئت آمریکایی فهمانده برنامه موشکی ایران غیرقابل مذاکره است و حتی وندی شرمن پس از پایان مذاکرات گفت که از این پس در سخنان خود با ملاحظه خواهد بود.
با این حال، روزشنبه باشگاه خبرنگاران وابسته به صداوسیما خبری با عنوان «سخنگوی کاخ سفید : ایران بای به نقل از پایگاه خبری که از آن به عنوان صدای مخالف یاد کردد در مذاکرات هسته ای درمورد برنامه موشکی خود نیز گفتگو کند» به نقل از پایگاه خبری که از آن به عنوان صدای مخالف یاد کرد، منتشر کرد.
پس از جستجویی ساده برای یافتن سایت «صدای مخالف» که حاکی از عدم اعتبار این شبه وبلاگ بود، مشخص شد که خبر منتشره بخشی از یک گزارش در روز 21 فوریه بوده است!

باشگاه خبرنگاران به نقل از «صدای مخالف» نوشته است: " جی کارنی " سخنگوی کاخ سفید در تازه ترین اظهارات خود بار دیگر مدعی شد : ایران باید در گفتگوهای هسته ای خود در مورد برنامه موشکی خود نیز مذاکره کند . جی کارنی در ادامه اظهارات خود مدعی شد : چنانچه مقامات آمریکایی بخواهند از حمایت بزرگترین لابی صهیونیستی در آمریکا (‌آیپک) بهره مند باشد باید ایران را وادار کند در مورد برنامه موشک بالستیک خود نیز پای میز مذاکره بنشیند .
این درحالیست که در متن اصلی گزارش آمده است: تقاضای مذاکره بر سر برنامه موشکی ایران نشات گرفته از اسرائیل است که مستقیم و البته از طریق کمیته روابط خارجی سنا که متعهد به انجام دستور کار ایپک است، صورت می گیرد. جی کارنی سخنگوی کاخ سفید روز چهارشنبه در سخنانی تاکید کرد که ایرانی ها باید مسائلی مرتبط با برنامه موشک بالستیک را حل کنند.
جدید ترین ورژن ستاد جنگ روانی علیه توافق هسته ای + سند


نکته حائز اهمیت این است که علاوه بر اینکه سخنان جی کارنی مربوط به روز چهارشنبه و پیش از توافق جدید ایران و1+5 است، پاراگراف دوم خبر در متن اصلی هرگز دیده نمی شود.
ظاهرا بخشی از مسئولان صداوسیما به دنبال آنند که تصویری شکست خورده از مذاکره کنندگان هسته ای ایران نشان دهند که در مذاکرات نه تنها چیزی عایدشان نشده بلکه با درخواست های خارج از منطق هم روبرو شده اند. با این حال، تیم هسته ای ایران که رهبر معظم انقلاب از آنان به عنوان «بچه های انقلاب» یاد کرده اند همواره و به اذعان بزرگان ، از خطوط قرمز عبور نکرده و عزت کشور را حفظ کرده اند.

از همکاران فهیم رسانه ای صداوسیما انتظار می رود با بررسی دقیقتر اخبار مرتبط با موضوع حساس توافق هسته ای ، نسبت به انتشار آن اقدام کنند . ضمناً به آن دسته افراد و جریان هایی که درصدد ایجاد جنگ روانی علیه این توافق هستند توصیه می شود لااقل موضوعی جدی تر را برای زیر سال بردن این توافق پیدا کنند، چرا که طرح موضوعاتی چنین سخیف که یا یک جستجوی عادی قابل فهم است، بیش از آنکه توافقات هسته ای ایران را زیر سوال برد، آبرو و حیثیت این جریان را لکه دار خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٢, ٠٩:١٨

   

پر مبحث ترین ها