سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توضیح مالزی درباره مسافران ایرانی هواپیمای ناپدیدشده/تصاویر

بروز شده : ٨-٠١-١٣٩٣, ١٢:١١    نسخه چاپی    
روزنامه استار مالزی روز پنجشنبه نوشت، این دو مسافر ایرانی برای هر گذرنامه ربوده شده حدود 10 هزار دلار پرداخت کرده بودند.
وزارت کشور مالزی با ارائه آخرین جزئیات مربوط به ورود دو مسافر ایرانی به پرواز ام.اچ۳۷۰، اقدام این دو را بدون انگیزه های سیاسی ارزیابی کرد. این دو مسافر گذرنامه غیر ایرانی داشتند.
توضیح مالزی درباره مسافران ایرانی هواپیمای ناپدیدشده/تصاویر

به گزارش انتخاب، احمد زاهد حمیدیˈ وزیر کشور مالزی، گفت: این دو مسافر مجرم، تروریست یا پناهجو نبوده اند و فقط قصد داشتند با گذرنامه های اتریشی و ایتالیایی که آنها را مجاز به سفر به اروپا می کرد، در آنجا اقامت کنند.

روزنامه استار مالزی روز پنجشنبه نوشت، این دو مسافر ایرانی برای هر گذرنامه ربوده شده حدود 10 هزار دلار پرداخت کرده بودند.

وزیر کشور مالزی تصریح کرد، بازرسان پس از ناپدید شدن هواپیمای شرکت مالزی ایرلاین هتل محل اقامت این دو ایرانی را شناسایی کردند. دوربین های مداربسته همچنین افرادی را که با این دو مسافر ایرانی ارتباط داشته اند، شناسایی کردند.

حمیدی تاکید کرد، این دو فرد قصد اقامت در چین را نداشته ند و روادید این کشور را نیز دریافت نکرده بودند.

وی افزود که مقامات مهاجرتی مالزی در فرودگاه بین المللی این کشور هنگام ورود و خروج این دو مسافر اسناد آنها را بررسی کرده بودند و بر اساس درستی اسناد به آنها اجازه ورود و خروج داده شده است.

وزیر کشور مالزی گفت: اسناد نشان می دهد که این دو نخستین بار به مالزی وارد شدند و اگر می خواستند دومین بار وارد این کشور شوند با چنین اسنادی نمی توانستند.
توضیح مالزی درباره مسافران ایرانی هواپیمای ناپدیدشده/تصاویر

حمیدی افزود: اگر فردی قبلا وارد مالزی شده باشد و برای بار دوم از اسنادی استفاده کند که با اسناد پیشین مغایرت داشته باشد، سیستم های تشخیص هویت قادر به شناسایی آنها خواهد بود.

وی همچنین گفت که گذرنامه های دو مسافر ایرانی پرواز ام.اچ 370 واقعی بود، اما در برخی کشورها که شاخص های امنیتی ندارند، صادر شده بود.

وی به نام این کشورها اشاره ای نکرد.

پرواز ام.اچ 370 شرکت هوایی مالزی ایرلاین 20 روز پیش از کوالالامپور عازم پکن شد. پروازی که هرگز به حریم هوایی چین نرسید و آخرین گزارش ها نشان می دهد که در آب های جنوبی اقیانوس هند سقوط کرده است.

با وجود گذشت 20 روز، تلاش ها برای یافتن این هواپیما تاکنون به نتیجه نرسیده است.

پوری نورمحمدی و سید محمد رضا دلاور دو مسافر ایرانی هواپیمای ناپدید شده مالزی بودند که از سرنوشت آنها نیز همانند 237 سرنشین دیگر هواپیما خبری در دست نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠١-١٣٩٣, ١٢:١١

   

پر مبحث ترین ها