سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله جنتی:عده ای به دنبال نفوذ در مجلس خبرگان رهبری هستند

انتخابات خبرگان رهبری بسیار کلیدی و حساس است چرا که به رهبری و ستون انقلاب ارتباط دارد بنابراین در این راستا نیازمند هوشیاری و بصیرت هستیم تا مسئولیت سنگین شورای نگهبان را به نحو مطلوبی اجرا کنیم.
دبیر شورای نگهبان با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس خبرگان گفت: سنگر شورای نگهبان در راستای حراست از نظام اسلامی نفوذ ناپذیر است.
به گزارش مهر، آیت‌الله احمد جنتی، ظهر یکشنبه در همایش مسئولان نظارتی شورای نگهبان که در دانشگاه شهید بهشتی مشهد برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر باید برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری برنامه ریزی کرد زیرا عده ای به دنبال نفوذ در مجلس خبرگان رهبری هستند.

وی ادامه داد: انتخابات خبرگان رهبری بسیار کلیدی و حساس است چرا که به رهبری و ستون انقلاب ارتباط دارد بنابراین در این راستا نیازمند هوشیاری و بصیرت هستیم تا مسئولیت سنگین شورای نگهبان را به نحو مطلوبی اجرا کنیم.

آیت الله جنتی با تاکید بر اینکه تاکنون در برگزاری انتخابات در کشور به خوبی کار شده است، افزود: افرادی که مسئله تقلب در انتخابات را مطرح کرده ‌بودند با مشخص شدن انتخابات سالم مجرم شناخته شدند و این در حالی است که با آنها مسامحه شد و حکم اعدام لحاظ نشد تا بتوانند توبه کنند.

تنها نهادی که درباره رهبری می‌تواند تصمیم بگیرد خبرگان است

دبیر شورای نگهبان یادآور شد: تنها نهادی که درباره رهبری می‌تواند تصمیم بگیرد خبرگان است و این مجلس خبرگان رهبری می تواند رهبر را عزل و قدرت وی را محدود کند و افتخار ما در دنیا این است که آیت الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب در کشور هستند و اگر ایشان بر جهاد تأکید می‌کنند خود جزو مجاهدین هستند و با دقت خود فتنه‌های کشور را خاموش می‌کنند.

وی با اشاره به ادعای تقلب در سال 88 عنوان کرد: ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 از سوی برخی از اشخاصی که انتظار نمی‌رفت بیان شد و بعد از اینکه طوفان‌ و آشوب در کشور خوابید مشخص شد نظارت شورای نگهبان صحیح بوده است.

دبیر شورای نگهبان تاکید کرد: انتخابات دوره یازدهم ریاست جمهوری با دوره دهم تفاوتی نداشت و بی تردید شورای نگهبان به جز قانون به چیز دیگری پایبند نبوده ونیست.

وی با اعلام اینکه سنگر شورای نگهبان نفوذناپذیر است، اظهار کرد: در حال حاضر 300 تا 400 هزار نفر ناظر شورای نگهبان در سراسر کشور فعالیت می‌کنند تا اگر دوباره فتنه به راه افتاد این شورا با بصیرت و هوشیاری آن را خنثی سازد.

بک مسلمان در رابطه با مسائل فرهنگی نمی تواند بی تفاوت باشد

آیت الله جنتی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به مسئله فرهنگ عنوان کرد: یک مسلمان نمی‌تواند در این رابطه بی تفاوت باشد زیرا فرهنگ اسلامی به انسان می‌گوید که در مقابل حتی نفس کشیدن مسئول است و همه چیز حساب دارد و در این راستا امیدوارم فرمایشات رهبر معظم انقلاب به تحقق برسد و افرادی که دارای ابتکار و فکر و اندیشه هستند به تکاپو افتاده و در راستای تحقق شعار سال گام بردارند.

وی ادامه داد: اساس اسلام مسئله فرهنگ است و در جریان فرهنگی عده‌ای همچون روحانیون، طلاب، ائمه جمعه و اساتید دانشگاهی در صف مقدم قرار دارند و باید موضوع فرهنگ را از مدارس نهادینه کنیم.

حل تمام مشکلات از طریق فرهنگ امکان پذیر است

وی تصریح کرد: حل تمام مشکلات از طریق فرهنگ امکان پذیر است و فرهنگ از خداشناسی و خداپرستی شروع می‌شود. مسئله فرهنگ احتیاج به قشر خاص و مراکز خاصی همچون ائمه جمعه، طلاب، مدارس و دانشگاه‌ها ندارد زیرا فرهنگ موضوعی عمومی بوده که تنفس لازم است.

امام جمعه موقت تهران تأکید کرد: درحال حاضر فرهنگ از بین رفته است و نقطه فعالیت نظام اسلامی باید مسائل فرهنگی باشد چرا که عده‌ای هم اکنون در دنیا خونریزی می‌کنند و بی گناهان را می‌کشند و با قتل و غارت بشر را از هستی ساقط کرده‌اند که در واقع مشکل فرهنگی سبب این اتفاق شده است و نمونه بارز آن را می‌توان در اتفاقات کشورهای سوریه و افغانستان مشاهده کرد.

هوشیاری مسئولان فرهنگی

دبیر شورای نگهبان افزود: به تازگی خبری مبنی براینکه یونیسف بر روی روحیه و عقاید کودکان کار می‌کند شنیده‌ام و در این راستا مسئولان فرهنگی باید هوشیار باشند چون مردم ما سختی بسیاری کشیده‌اند و فرزندان خود را تقدیم اسلام و انقلاب کرده‌اند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠١-١٣٩٣, ٠٠:٢٢

   

پر مبحث ترین ها