سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله جوادی آملی: نگذاریم سن ازدواج بالا برود

بروز شده : ٨-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٢۴    نسخه چاپی    
مفسر قرآن کریم با بیان اینکه ساده زیستی عیب نیست از جوانان خواست تا سطح توقعات خود را پایین بیاورند که در این صورت می‌توانند راحت‌تر زندگی کرده و از زندگی خود لذت ببرند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان به موضوع ازدواج جوانان اشاره کرد و افزود: نباید گذاشت سن ازدواج بیشتر از این بالا برود و باید با آسان کردن مراسم ازدواج و کنار گذاشتن چشم و همچشمی‌ها سن ازدواج جوانان را پایین آورد.

آیت الله العظمی عبدالله جوادی آملی بعد از ظهر یکشنبه در دیدار اعضای ستاد مرکزی هیئت خادم الرضا(ع) به موضوع جوانمردی اشاره کرد و گفت: در اسلام آنچه که مهم و حائز اهمیت است خصوصیت جوانمردی است.

وی اظهار کرد: تفاوت جوان با یک جوانمرد در این است که فردی که جوان است تلاش و کوشش فراوانی انجام می‌دهد و ممکن است انسانیت را زیر پا بگذارد و از یاد خداوند غافل شده و خیری به کسی نرساند چنین فردی در زمان میانسالی متوجه می‌شود دستش خالی است و باید پیشتر به فکر می‌افتاد این در حالی است که یک جوانمرد در تمام مراحل زندگی از جوانی تا میانسالی با آبرو زندگی می‌کند.

با ائمه(ع) باشید تا دنیا و آخرتتان تأمین شود

به گزارش مهر، استاد برجسته حوزه عنوان کرد: کسانی که با اهل بیت(ع) باشند و در مسیر آن بزرگواران گام بردارند در تمام مراحل زندگی با آبرو بوده و مطمئن باشند ائمه(ع) دنیا و آخرتشان را تأمین می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه عزاداری ائمه اطهار باید همراه با شور و شعور باشد، اظهار داشت: همان‌ طور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند مردم و بخصوص هیئتی‌ها و مداحان باید با عظمت از اهل‌بیت‌(ع) یاد کنند و به هیچ عنوان نباید از این عظمت غافل شویم؛ زیرا اعتقاد داریم که همان‌گونه که قرآن کلید سعادت است، اهل‌بیت‌(ع) نیز در همان مرتبه قرار دارند.

آیت الله جوادی آملی با بیان اینکه جوانان باید توجه داشته باشند تا در عزاداری‌ها آسیبی به دین و مذهب وارد نشود، تأکید کرد: نباید زمینه بروز اختلاف در عزاداری‌ها فراهم شود و این موضوع مورد تاکید بزرگان دین و ائمه(ع) بوده است.

وی با اشاره به اینکه جوانی همچون تیر تیزی است، گفت: این تیر زمانی می‌تواند به مقصد برسد که از کنار یک کمان بگذرد.
آیت الله جوادی آملی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: آیات قرآن، روایات و احادیث امامان معصوم(ع) و رهنمود‌های مرجعیت و رهبری همانند کمانی است که یک جوان می‌تواند از طریق آن به سمت مسیر درست حرکت کند.

سن ازدواج نباید بالا برود

وی به موضوع ازدواج جوانان اشاره کرد و افزود: نباید گذاشت سن ازدواج بیشتر از این بالا برود و باید با آسان کردن مراسم ازدواج و کنار گذاشتن چشم و همچشمی‌ها سن ازدواج جوانان را پایین آورد.
مفسر قرآن کریم با بیان اینکه ساده زیستی عیب نیست از جوانان خواست تا سطح توقعات خود را پایین بیاورند که در این صورت می‌توانند راحت‌تر زندگی کرده و از زندگی خود لذت ببرند.
وی بار دیگر تأکید کرد: جوانمردی را گسترش دهید که اگر آن گسترش یابد و فراگیر شود مشکلات کشور نیز بر طرف خواهد شد.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠٢-١٣٩٣, ١٠:٢۴

   

پر مبحث ترین ها