سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظر پوتین درباره شیعه

بروز شده : ٢-٠٣-١٣٩٣, ١٧:٢٧    نسخه چاپی    
در سفری که به مسکو داشتم رایزن ما در مسکو می‌گفت: پوتین پیغام داده که مذهب شیعه یک مذهب معقول و با معنویت است، این کشور در اختیار شما و نگذارید چچنی و سلفی اسلام را به صورت دیگری عرضه کنند.
رییس اندیشکده معنویت با بیان این‌که معارف اهل بیت(ع) باید به دنیا عرضه شود، گفت:‌ در سفری که به مسکو داشتم رایزن ما در آنجا می‌گفت پوتین پیغام داده که مذهب شیعه یک مذهب معقول و با معنویت است، این کشور در اختیار شما و نگذارید چچنی و سلفی بر ما مسلط شوند.

دکتر احمد احمدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی چهارشنبه شب در ششمین گردهمایی اساتید علوم عقلی که با هدف تجلیل از مقام علمی آیت‌الله احمد بهشتی در سالن اجتماعات مجمع عالی حکمت اسلامی برگزار شد، بر ضرورت توجه به فلسفه و حکمت اسلامی تأکید کرد و گفت: امروز نمی‌تواند تنها به فقه و اصول اکتفا کرد.

وی با اشاره به سخنان علامه طباطبایی مبنی بر این‌که فلسفه مقدمه است و باید باشد، ابراز کرد: آن چیزی که انسان را نجات می‌دهد و سبب سعادت می‌شود دین، اعتقادات حق و عمل است و فلسفه می‌‌تواند زمینه این امور را فراهم کند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی وابستگی به اهل بیت(ع) در عمق جان علامه طباطبایی وجود داشت، اظهار کرد:‌ مرحوم قاضی علامه طباطبایی را به گونه‌ای تربیت کرده بود که فیلسوف و در عین حال عارف بود.

رییس اندیشکده معنویت با بیان این‌که هرجا مباحث عقلی رخت بر بسته مشکل ایجاد شده است، افزود: این سینا با الهیات و اشارات خدمت بزرگی کرده است و عرفان عملی و نظری را ارائه کرده که همیشه زنده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی با اشاره به کتاب «الردّ علی المنطقیین» ابن تیمیه، گفت: مگر می‌شود منطق را رد کرد، منطق ابزاری است و این‌که گفته می‌شود هر چیزی که بقیه گفته‌اند درست نیست، رد می‌شود چون کلام درست دیگران را باید گرفت.

وی مجمع عالی حکمت قدم بسیار برجسته‌ای است، اظهار کرد: مجمع عالی حکمت اسلامی باید با قدرت تمام به کار خود ادامه دهد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به کلام محی الدین در فتوحات مبنی بر این‌که هر کشفی که عارفی داشته باشد که از طریق شرع نباشد، کشف شیطانی است، افزود:‌ این میراث باید باقی بماند و باید بیش از این در زمینه فلسفه اسلامی کار شود.

رییس اندیشکده معنویت با بیان این‌که معارف اهل بیت(ع) باید به دنیا عرضه شود، خاطرنشان کرد:‌ در سفری که به مسکو داشتم رایزن ما در مسکو می‌گفت: پوتین پیغام داده که مذهب شیعه یک مذهب معقول و با معنویت است، این کشور در اختیار شما و نگذارید چچنی و سلفی اسلام را به صورت دیگری عرضه کنند.

حجت‌الاسلام والمسلمین احمدی تأکید کرد: امروز بار سنگینی بر دوش ما است و باید با برنامه ریزی این دریای نور اهل بیت(ع) که به ما رسیده است به طور شایسته به جهانیان عرضه کنیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٣-١٣٩٣, ١٧:٢٧

   

پر مبحث ترین ها