سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ابراهیم نکو در گفتگو با 19 دی:

مه آفرید بدون پشتیبان نمی توانست دست به این اقدامات بزند

بروز شده : ۶-٠٣-١٣٩٣, ١١:٣۶    نسخه چاپی    
نکو در خصوص سخنان احمد توکلی پیرامون رانت 650 میلیون یورویی نیز گفت: این مسئله صرفا از سوی جناب توکلی مطرح شده است و مطرح شدن دلیلی بر صحت موضوع نیست،
ابراهیم نکو در گفتگو با 19 دی: سخنان احمد توکلی نیاز به بررسی بیشتری دارد

مه آفرید بدون پشتیبان نمی توانست دست به این اقدامات بزند

اوایل هفته جاری و پس از اعدام مه آفرید امیر خسروی بود که موجی از تحلیل ها و اظهار نظرها از سوی نمایندگان مجلس، متخصصان و کارشناسان، رسانه ها و مردم آغاز شد. موضوع اصلی این نظرات اعدام مه آفرید و محورهای فرعی شامل سایر پرونده های فساد مالی، بابک زنجانی، سه نفر دیگر محکوم به اعدام و افراد دیگر درگیر دراین پرونده بود. شاید یکی از مهمترین این نظرات از سوی امیرعباس سلطانی، عضو کمیسیون پیگیری پرونده بابک زنجانی مطرح شده است. سلطانی با بیان اینکه قطعا اموال زنجانی در ایران جوابگوی بدهی های او نیست، تاکید کرد: حکم بابک زنجانی کمتر از اعدام نیست و او مانند رضا ضراب در ترکیه آزاد نخواهد شد.

لزوم برخورد قاطع با محکومان پرونده ای فساد مالی

درمقابل دکتر ابراهیم نکو، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با خبرنگار 19 دی، با وجود تاکید براجرای قانون به منظور پیشگیری از مفاسد اقتصادی، صدور حکم برای متهمان را جزوظایف نمایندگان ندانست. نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در این باره اظهار داشت: نمایندگان نمی توانند برای شخصی حکم اعدام صادر کنند و این جزء اختیارات ما نیست، ممکن است ما در جایی این حکم را از سوی خودمان صادر کنیم اما قانون آن را نپذیرد و حکم دیگری اعلام کند.

وی ادامه داد: اما در مقابل افرادی که با چنین ارقامی و چنین مفاسدی به کشور و نظام صدمه وارد می کنند باید مورد بازخواست قرار گرفته و قانون نیز اشد مجازات رابرایشان در نظر بگیرد، درواقع برای جلوگیری از تکرار این مسائل و به منظور پیشگیری باید با این محکومان با قاطعیت برخورد شود اما باید دراظهار نظر همه ابعاد یک پرونده و موضوع را در نظر داشت و تعیین درجات مجازات برعهده مقام قضایی است.

مه آفرید بدون پشتیبان نمی توانست این کاررا انجام دهد

نکو در پاسخ به این سوال که آیا این پرونده با اعدام مه آفرید و سه نفر دیگر به پایان می رسد و یا اینکه عواملی نیز پشت پرده هستند، گفت: قطعا در پرونده ای با این وسعت و با این رقم های سنگین یک فرد به تنهایی نمی تواند دست به چنین اختلاسی بزند، به نظرم افراد دیگری پشت پرده هستند که با این فرد همکاری داشتند و آن ها نیز باید متناسب با نقششان در این پرونده محاکمه و محکوم شوند، اینکه مردم در این زمینه سوالات و نگرانی هایی دارند قطعا به دلیل دلسوزی و نگرانی برای کشور است و این سخن که مه آفرید امیرخسروی در این پرونده تنها نبوده است تاحدودی صحت دارد، به نظر بنده مه آفرید هرگز بدون پشتیبانی نمی توانست این کار را انجام دهد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص رسیدگی خانه ملت به پرونده اختلاس 3 هزار میلیاردتومانی تاکید کرد: خوشبختانه مجلس با پیگیری های خود توانسته است دستگاه های مربوط به این پرونده را در جهت اجماع برای رسیدن به نتیجه و پیگیری از اینگونه مسائل امیدوار کند، همچنین تاکید مجلس شورای اسلامی بر به نتیجه رسیدن این پرونده و صدورحکم برای متخلفان آن متناسب با اعمالی که انجام داده اند است و کمیسیون اقتصادی مجلس نیز برحسب وظیفه ماهوی خود پیگیری خواهد کرد.

استدلال محکمی درخصوص رانت 650 یورویی به گوش نمایندگان نرسیده است

نکو در خصوص سخنان احمد توکلی پیرامون رانت 650 میلیون یورویی نیز گفت: این مسئله صرفا از سوی جناب توکلی مطرح شده است و مطرح شدن دلیلی بر صحت موضوع نیست، همچنین ایشان باید با پیگیری بیشتر و پس از حصول نتیجه اظهار نظر کنند، نمایندگان نیز تاکنون به غیر از سخنان ایشان و اظهار نظرهایی اینچنین با استدلال های محکم روبه رو نشده اند و به نظر می آید این موضوع باید بیشتر بررسی شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٣-١٣٩٣, ١١:٣۶

   

پر مبحث ترین ها