سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جدیدترین تحرکات احمدی نژاد و یارانش/جلسات مخفی هما در سراسر کشور

در این بین مهمترین دلیلی که می توان برای ارتباط احمدی نژاد با این 2 گروه مطرح کرد، سکوت رئیس جمهور سابق کشورمان در مقابل فعالیت های این گروه هاست که این سکوت و عدم اعلام استقلال احمدی نژاد از این جریانات موجب می شود تا اهالی سیاست بر ارتباط مخفیانه آنها صحه گذارند.
نزدیک به یکسال از آخرین روزهای حضور احمدی نژاد در راس قدرت اجرایی کشور می گذرد و همچنان رئیس جمهور سابق کشورمان قصد دارد فعالیت های سیاسی خود را به صورت پنهانی ادامه دهد. این مسئله را نیز به راحتی می توان از جلسات مخفیانه یاران و حامیان احمدی نژاد متوجه شد چراکه طرفداران وی در قالب گروه های "هما" و "ناما" جلساتی را در سراسر کشور به صورت مخفیانه برگزار می کنند و اقدامات لازم برای بازگشت وی به قدرت را از همین حالا فراهم می سازند.

از سوی دیگر همین یکسال پیش بود که رئیس دولت دهم در اقدامی غیر قانونی دست در دست حاشیه سازترین مرد دولت گذشته وارد وزارت کشور شد تا از اسفندیار رحیم مشایی به عنوان کاندیدای دولتی ها در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم رونمایی کند. این در حالی بود که فیلتر شورای نگهبان دست رد به سینه رئیس جمهور سابق کشور زد تا نزدیک ترین یار وی از حضور در انتخابات جا مانده و انتخابات ریاست جمهوری بدون حضور نماینده از میان دولتی ها برگزار شود. در این بین اما حالا بعد از گذشت یکسال از آن اتفاقات، تحرکات مخفیانه احمدی نژاد و یارانش همچنان ادامه دارد.

برگزاری جلسات پشت پرده "همایی ها"

برخی بر این باورند که گروه های "هما" و "ناما" که عناوین اختصاری هواداران محمود احمدی نژاد و نهضت ملی استقلال ایران هستند ربطی به رئیس جمهور سابق نداشته و فعالیت این گروه ها خودسرانه است. این در حالی است که به نظر می رسد این 2 گروه که باقی ماندگان جریان انحرافی هستند نزدیکی بیشتری به احمدی نژاد دارند و حالا به صورت مستقیم با رئیس جمهور دولت دهم ارتباط دارند. در این بین مهمترین دلیلی که می توان برای ارتباط احمدی نژاد با این 2 گروه مطرح کرد، سکوت رئیس جمهور سابق کشورمان در مقابل فعالیت های این گروه هاست که این سکوت و عدم اعلام استقلال احمدی نژاد از این جریانات موجب می شود تا اهالی سیاست بر ارتباط مخفیانه آنها صحه گذارند.

در این بین اما گروه هواداران محمود احمدی نژاد تحرکات بیشتری را از خود به نمایش می گذارند و شنیده ها حاکی از برگزاری جلسه مخفیانه طیف احمدی نژاد با حضور عناصر وابسته به این طیف از سراسر کشور است. همچنین گفته می شود بررسی وضعیت داخلی و برآورد مقبولیت اقدامات دولت در افکار عمومی و نحوه ورود اصولگرایان به انتخابات مجلس، چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی این طیف از محوری ترین برنامه های این نشست بوده است. به هر صورت پس از برنامه ریزی های گسترده طیف های مختلف در کشور برای دست‌یابی به مجلس، باید دید که هواداران محمود احمدی نژاد نیز می توانند خود را به این قدرت برسانند یا خیر؟

جدایی احمدی نژاد از مشایی صحت دارد؟

به گزارش فردا، بعد از آنکه اسفندیار رحیم مشایی از حضور در انتخابات ریاست جمهوری به عنوان کاندیدای محبوب احمدی نژاد کنار گذاشته شد، دیگر کسی وی را در کنار و نزدیکی رئیس جمهور سابق ندید و همین مسئله شائبه هایی در خصوص احتمال جدایی این 2 یار دیرینه از همدیگر را مطرح کرده است.

در این بین به گفته منابع آگاه، مشایی خودخواسته از احمدی‌نژاد فاصله گرفته و اخیرا کمتر به دیدار رئیس جمهور سابق می‌رود. او در جلسات مشترک یاران دولت سابق هم که با حضور احمدی‌نژاد تشکیل می‌شود، کمتر شرکت می‌کند. استدلالش هم این است که دور می‌شوم تا بهانه‌ای برای زدن احمدی‌نژاد نداشته ‌باشند و اگر می‌خواهند کسی را بزنند، این خود من باشم نه رییس دولت سابق. اخبار دیگر هم حاکی از این است که یاران سابق، نوعی تقسیم‌کار کرده‌اند. بدین صورت که مشایی این روزها در ساختمان موسوم به دانشگاه ایرانیان به سر می‌برد و ثمره هاشمی در دفتر ولنجک که این روزها به دفتر کاری محمود احمدی نژاد تبدیل شده است.

در این خصوص حتی داود احمدی نژاد برای رئیس جمهور سابق کشورمان می گوید: «به برادرم گفتم تا مشایی و اطرافیانش را دور نریزی، ما نیستیم. البته همین دیروز شنیدم که اینها را ریخته دور و مشایی و بقایی را دک کرده است.» اگرچه شنیده‌های برادر هم خیلی دقیق نیست و می‌گوید که به نقل از یکی از نزدیکان برادرش شنیده، اما در نهایت تحلیل او این است که من باورم نمی‌شود.
از سوی دیگر درحالی که نزدیکان احمدی‌نژاد می‌گویند او خیال بازگشت به عرصه سیاست را ندارد اما داوود احمدی‌نژاد رییس اسبق بازرسی دفتر رییس‌جمهوری گفته است: احتمال کاندیداتوری برادرم در انتخابات ریاست‌جمهوری آینده، خیلی زیاد است.

احمدی نژادی ها خودروها و ساختمان ها را پس نمی دهند

مشاور ارشد رئیس‌جمهور و دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد ابعاد تازه ای از آخرین تخلفات یاران رئیس جمهور سابق را بیان کرد و گفت: اکنون مدتی است که ما به دنبال باز پس گرفتن اموال دولت از دبیر سابق مناطق آزاد هستیم، متاسفانه ناچار شدیم از مدیران و دبیر سابق مناطق آزاد شکایت کنیم چون اموال را پس نمی‌دهند. پرونده‌ای هم به قوه قضائیه ارجاع شده است و در تلاش هستیم اموال دولت پس گرفته و این موضوع را حل کنیم. همچنین تعداد زیادی خودرو مدل بالا را در اختیار خانه ایرانیان خارج از کشور داده‌اند که هنوز کسی آنها را به مناطق آزاد پس نداده است. متاسفانه این خودروها در اختیار اشخاصی هستند که همکاری نمی‌کنند. ما به دنبال پس گرفتن این‌ها هستیم. تعداد 26 خودرو که 16 تای آن واگذار شده است. حدود سه ساختمان هم بوده است که تحویل گرفتند. ما از طریق دستگاه قضایی برخورد حقوقی کردیم، راه دیگری هم نداشتیم.

درخصوص این پرونده ما بارها از مدیران دولت دهم خواستیم با ما همکاری کنند و اموالی که در اختیار گرفته‌اند پس دهند که متاسفانه تاکنون همکاری نکرده‌اند. اینکه هر روز یک تخلف از برخی منتسبان دولت‌های نهم و دهم در رسانه‌ها منتشر می‌شود خبر خوشی نیست، هر مدیری از این اخبار ناراحت می‌شود؛ فرقی هم نمی‌کند از دولت فعلی باشد یا قبلی، فساد اداری و اقتصادی برای مدیران دولتی خبر خوشی محسوب نمی‌شود. اما باید دانست دلیل اصلی فساد اداری و اقتصادی در دولت گذشته؛ بی‌نظمی و آشفتگی نظام اداری و تصمیم‌سازی در دولت بود که مسبب اصلی این بی‌نظمی خودساخته برخی مدیران دولت قبلی بودند.

البته ماجرای تخلفات برخی از یاران احمدی نژاد فقط به مناطق آزاد مربوط نیست و این روزها بسیاری از نزدیکان رئیس جمهور سابق کشورمان که خط قرمزهای وی نیز محسوب می شدند در دادگاه های مختلف درگیر پرونده های بزرگ اقتصادی هستند. حال معلوم نیست که محمود احمدی نژاد با این همه دسته گلی که اطرافیانش در طول سال های اخیر به آب داده اند، باز هم قصد بازگشت به عرصه سیاست را خواهد داشت یا خیر. مسئله ای که طی ماه های آینده بیشتر نمود پیدا خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٣-١٣٩٣, ١٩:۴۵

   

پر مبحث ترین ها