سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بازتاب بازی ایران در رسانه های جهان/ نیویورک تایمز: ایران مستحق برد بود

بروز شده : ١-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٠٨    نسخه چاپی    
این خبرگزاری می‌نویسد، کارلوس کی روش، سرمربی ایران از داور بازی پرسیده چگونه می تواند در حالی که پنالتی ایران را نادیده گرفته، شب را آسوده بخوابد؟
بازتاب بازی قابل توجه تیم ملی فوتبال ایران مقابل آرژانتین و انتقادات مربی ایران به عملکرد داور در این مسابقه، پایبندی ایران به تعهدات هسته ای خود در قالب توافق مقدماتی ژنو، تأکید یک مقام ایرانی بر قابل دسترس بودن توافق نهایی هسته‌ای و بیانیه سفارت ایران در بیروت درباره بمب‌گذاری اخیر در لبنان، از جمله مهمترین مطالب امروز مطبوعات جهان درباره ایران است.
روند قبل توجه بازی تیم ملی فوتبال ایران مقابل آرژانتین، مورد توجه شمار بسیاری از مطبوعات و رسانه‌های جهانی قرار گرفته است؛ برای نمونه، «کریستین ساینس مانیتور» با اشاره به اینکه تنها گل دیرهنگام لیونل مسی بود که توانست سبب پیروزی آرژانتین شود، می‌نویسد، مسی در پایان بازی،‌ سرانجام‌ توانست‌ راه نفوذی به دیوار دفاعی ایران پیدا کند. این روزنامه می‌نویسد ایران دفاع یکپارچه‌ای‌ از خود به نمایش گذاشت و‌ توانست در نیمه دوم بر بازی مسلط شود، به گونه‌ای که موقعیت‌های متعددی برای پیروزی در بازی و ایجاد شور و هیجان در رقابت‌های جام جهانی داشت.

به گزارش تابناک ، در همین زمینه، خبرگزاری «آسوشیتدپرس» اظهارات سرمربی ایران را درباره داوری بازی شب گذشته بازتاب داده است. این خبرگزاری می‌نویسد، کارلوس کی روش، سرمربی ایران از داور بازی پرسیده چگونه می تواند در حالی که پنالتی ایران را نادیده گرفته، شب را آسوده بخوابد؟ کی روش گفته: «این حرکت یک پنالتی و یک کارت قرمز داشت. هیچ چیزی نمی‌تواند توضیح دهد، چرا این داور صرب پنالتی را نگرفت».

با ‌وجود این، سرمربی آرژانتین مدعی شده از محلی که وی بوده، حرکت پنالتی به نظر نمی‌رسیده و بازیکن خاطی آرژانتینی نیز مدعی شده هیچ خطایی مرتکب نشده است.
سایت نیویورک تایمز تیم ایران را در بازی برابر آرژانتین مستحق پیروزی و کسب ۳ امتیاز دانست.

به گزارش تسنیم، تیم ملی فوتبال کشورمان در دومین دیدار خود در رقابت‌ها جام جهانی 2014 برزیل با وجود نمایشی درخشان برابر آرژانتین یک بر صفر شکست خورد که عملکرد بازیکنان ایران تحسین رسانه‌ها و کارشناسان جهان را به همراه داشته است.

پس از شکست تیم ملی فوتبال کشورمان برابر آرژانتین، سایت نیویورک تایمز با تحسین عملکرد بازیکنان ایران نوشت: اکنون بوینس‌آیرس خوشحال است که این خوشحالی در تهران وجود ندارد. البته ایران در این بازی به واقع درخشان بود. تیمی با بازیکنانی از لیگ ایران که اشکان دژاگه از فولام را هم به همراه داشت.

این سایت آمریکایی در ادامه آورده است: بازیکنان ایران شاید در سطح ستاره‌های جهانی آرژانتین مانند آگرو و ایگواین نبودند اما آنها در لحظاتی بهتر هم بودند و می‌توانستند به 3 امتیاز این دیدار برسند. تیم ایران مستحق پیروزی بود. آنها شاید یک تمام کننده خوب نداشتند اما در لحظاتی می‌توانستند ضربه نهایی را به حریف‌شان بزنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠۴-١٣٩٣, ١٠:٠٨

   

پر مبحث ترین ها