سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

استیضاح وزیر راه و شهرسازی با 18 امضا به جریان افتاد

مشکلات مربوط به مسکن مهر، راه‌های روستایی و شهری، راه‌آهن، عدم پاسخگویی وزارت مسکن به طرح‌های تملک اراضی و زمین، توزیع ناصحیح بودجه شرکت فرودگاه‌ها و عدم برنامه‌ریزی صحیح برای تامین هواپیما و خطوط پروازی برای مناطق مورد نیاز در کشور را از جمله مهمترین محورهای استیضاح آخوندی برشمرد
نماینده مردم بجنورد در مجلس گفت: طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی با ۱۸ امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

موسی‌الرضا ثروتی نماینده مردم بجنورد در مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی خبر داد و گفت: جمعی از نمایندگان مجلس طرح استیضاح وزیر راه و شهرسازی را در چند محور آماده کردند که این طرح روز چهارشنبه هفته گذشته تقدیم هیئت رئیسه شد.
او با بیان اینکه طرح استیضاح وزیر راه شهرسازی با 18 امضا تقدیم هیئت رئیسه شد، مشکلات مربوط به مسکن مهر، راه‌های روستایی و شهری، راه‌آهن، عدم پاسخگویی وزارت مسکن به طرح‌های تملک اراضی و زمین، توزیع ناصحیح بودجه شرکت فرودگاه‌ها و عدم برنامه‌ریزی صحیح برای تامین هواپیما و خطوط پروازی برای مناطق مورد نیاز در کشور را از جمله مهمترین محورهای استیضاح آخوندی برشمرد.
این نماینده مجلس همچنین از طرح استیضاح وزیر کشور نیز خبر داد و گفت:‌ در حال حاضر نمایندگان زیادی در سه گروه، طرح استیضاح وزیر کشور را به صورت مجزا آماده‌ کرده‌اند که طرحی که بنده برای آن امضا جمع‌آوری می‌کردم، روز چهارشنبه با 50 امضا تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.
ثروتی گفت: موضوعات مربوط به تقسیمات کشوری حواد غیرمترقبه، مواد مخدر، انتصابات مدیران و به کارگیری بازنشستگان و ضعف مدیریت و برنامه‌ریزی در وزارتخانه از جمله محورهای طرح استیضاح وزیر کشورند.
او بر هیمن اساس گفت: در مورد طرح استیضاح وزیر کشور مقرر شد نشست مشترکی بین نمایندگان خواهان استیضاح برگزار شود تا پس از هماهنگی‌های لازم این طرح‌های استیضاح تجمیح شوند.
نماینده مردم بجنورد در مجلس در پایان گفت: بنده روز چهارشنبه این دو طرح استیضاح را به شخص لاریجانی تحویل دادم و رئیس مجلس هم قول برگزاری جلسه‌ای برای بررسی این موضوع را به بنده دارد.
telegram 19dey.com
حسنی    31 شهریور 1393 18:56
چرا فقط حرف و تهدید ؟ از دی ماه 1392 تا الان 9 ماهه میگین استیضاح پس چرا انجام نمیدین؟ در ضمن آقای آخوندی روز رای اعتماد گفت 9 ماه وقت بدهید جهت تعیین تکلیف تفکیک وزارت راه از وزارت شهرسازی خب الان 6 ماه از پایان آن 9 ماه گذشت و ایشان 1 کلمه راجع به این قضیه حرفی نزد .
واقعا نمایندگان تا کی می خواهند این دست آن دست کنند؟ چند قطار از خط خارج شود , چند هواپیما سقوط کند < چند نفر دیگر کشته شوند تا آقایان به این نتیجه برسند که باید وزارت راه از شهرسازی تفکیک شود؟
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۴-١٣٩٣, ١٨:٢۶

   

پر مبحث ترین ها