سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بیزنس اینسایدر:

قاسم سلیمانی طراح نبرد آمرلی/ پخش عکس مغز متفکر نظامی ایران به چه معناست؟

ارتش عراق موفقیت در این جنگ را بزرگترین دستاورد و مهمترین پیروزی توصیف کرده است.
بیزنس اینسایدر در گزارشی تحت عنوان «حضور مغز متفکر نظامی ایران در بزرگترین پیروزی عراق علیه داعش» نوشت: مبارزه در شرق عراق بر سر آمرلی یکی از مهمترین نبردها علیه داعش بوده است که ائتلافی غیرعادی با موفقیت از این شهر استراتژیک دفاع کردند.

به گزارش سرویس بین الملل «انتخاب»، «بیزنس اینسایدر» ادعا کرده است: نحوه مقابله با یورش داعش در جهت تسخیر شهر توسط قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران و مهمترین مامور عملیاتی ایران در خاورمیانه طراحی شده بود. سلیمانی پیروزی های استراتژیک بزرگی در طول سال های گذشته بدست آورده است.

براساس این گزارش، سلیمانی شخصا در آمرلی حضور داشت. او که هیچگاه راضی نبوده در تهران بماند، یک فرمانده عملیاتی است و موفقیت او ناشی از تمایلش به حضور فیزیکی در بحران های منطقه ای است.

امیل حکیم تحلیلگر عرب می گوید: سلیمانی از آن جهت موثر بوده که جنگجویی حرفه ای است که یکه و تنها در میدان نبرد حاضر می شود.

سردار سلیمانی در طول حضور آمریکا در عراق همواره سفرهایی به عراق داشت. این درحالی بود که احتمال دستگیری او وجود داشت.

سلیمانی همچنین استراتژیست حزب الله در نبرد قصیر بود که مهمترین رویارویی در جنگ شهری سوریه بود.

نبرد امرلی به مانند نبرد قصیر بسیار مهم تلفی می شود و ارتش عراق موفقیت در این جنگ را بزرگترین دستاورد و مهمترین پیروزی توصیف کرده است.

این شهر در 100 مایلی شمال بغداد واقع شده و فاصله زیادی با مرزهای ایران ندارد.

آمرلی به مدد کمک ایران، کردها و هواپیماهای امریکایی آزاد شد و نخستین شهری بود که با موفقیت در مقابل یورش داعش ایستادگی کرد.

حضور سردار سلیمانی نشان دهنده ی اهمیت امرلی است و می تواند به میزانی از همکاری ایران و آمریکا در مقابل داعش اشاره کند.

این عکس چهره ی تهران را به عنوان قدرتی که توانایی جلوگیری از پیشروی های داعش دارد را تقویت می کند، مسئله ای که آمریکا ممکن است در نهایت مجبور به اذعان به آن شود.
telegram 19dey.com
بهنام    24 شهریور 1393 20:23
بیش ازتمام این عوامل،قهرمانی ترکهای آمرلی بود که با کمترین سلاح وبدون ادعاهای گوش کر کن از ملت خود قهرمانانه دفاع کردند.بودند کسانی که باوجود حمایت آمریکا واسراییل ازآنها،زنان خود را به کنیزی دراختیار داعش قرار دادند واز سنجار فرار کردند.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۶-١٣٩٣, ١٣:۴٢

   

پر مبحث ترین ها