سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتصابات آغشته به رانت در مناطق آزاد حاشیه ساز می‌شود

چه افرادی که دنبال افراد نزدیک به خود برای واگذاری امورند و چه افرادی که از این عزل و نصب ها می توانند حاشیه درست کنند برای ما مشکل ایجاد کرده اند ومتاسفانه ما بیش از آنکه نتیجه گرا باشیم اسامی گرا هستیم.
سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس ،‌گفت: چه افرادی که دنبال افراد نزدیک به خود برای واگذاری امورند و چه افرادی که از این عزل و نصب ها می توانند حاشیه درست کنند برای ما مشکل ایجاد کرده اند ومتاسفانه ما بیش از آنکه نتیجه گرا باشیم اسامی گرا هستیم.

ابوذر ندیمی در گفت و گو با خانه ملت،‌ درباره انتصابات فامیلی مدیران در جزیره کیش و کارکرد نامطلوب این مدیران در این جزیره، گفت: معطوف شدن به اسامی درعزل و نصب هایی که درکشور انجام می شود جزو فجایع اجرایی است.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی ،گفت: در واگذاری امور برای اجرا به نکاتی از نوع اهلیت و مدیریت و برش اجرایی کار داریم یعنی بیش از آنکه به حسب و نسب و ارتباطات و مانند آن توجه کنیم باید از بعد فنی و عقلی و اینکه اجرای پروژه دارای چه مشخصاتی است باید توجه کرد.

وی با تاکید بر اینکه معطوف شدن به اسامی در کشور ما جزو فجایع اجرایی است،‌ گفت: چه افرادی که دنبال افراد نزدیک به خود برای واگذاری امورند و چه افرادی که از این عزل و نصب ها می توانند حاشیه درست کنند برای ما مشکل ایجاد کرده اند ومتاسفانه ما بیش از آنکه نتیجه گرا باشیم اسامی گرا هستیم.
سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس با تاکید بر اینکه نه کسانی که مدیران را انتخاب می کنند باید انقدر دل به اشخاص داشته باشند نه کسانی که ارزیابی می کنند، گفت: باید واقعیتهایی را از نوع اجرا مورد توجه قرار دهیم.

ندیمی با بیان اینکه مدیریت یعنی همسوسازی تمام نیروهای یک مجموعه برای انجام پروژه است،‌ گفت: نباید در ارزیابی و انتخاب مدیران به نسبتهای فامیلی معطوف شویم بلکه باید عمل را ارزیابی کنیم.
نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان اینکه به نظر می رسد در اسامی اشخاص و حاشیه مانده ایم،‌ گفت: اعتقاد چندانی به گزینش و ارزیابی از نوع اسامی ندارم.

وی با بیان اینکه نماینده ها بر اساس دو اصل ارجاع و تشخیص نظارت می کنند،‌ گفت: یعنی اگر کسی گزارش یا تخلفی ارجاع بدهد یا اینکه اعضا به تشخیص برسند وارد بررسی موضوع می شوند اما افشای اموری که مراحل خود را طی نکرده به نفع کشور نیست.
سخنگوی فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری در مجلس افزود:‌ اهداف و برنامه ها در مناطق آزاد گاهی به لحاظ جلب و جذب سرمایه اعلام می شود از این رو دربسیاری از موارد نمی توانیم ورود کنیم./
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٣, ٠١:۴٣

   

پر مبحث ترین ها