سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

الله کرم: به روحانی اخطار دهید، ظریف را عزل کنید

بروز شده : ٧-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:١٨    نسخه چاپی    
وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره محمد جواد ظریف گفت: ما معتقدیم وزیر خارجه باید استیضاح بشود و اگر در پاسخ ناتوان بود عزل شود و مجلس به رئیس جمهور درباره اشتباهات محاسباتی اش اخطار بدهد که در صورت تکرار،بحث عدم کفایت رئیس جمهور مطرح شود.
الله کرم با برشمردن ۳ “دلواپسی”و”نگرانی” موجود در بین نیروهای انقلاب و مردم به تشریح آخرین تحولات سیاسی کشور و منطقه پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار ، نشست هفتگی انصار حزب الله تبریز با حضور عبدالحسین الله کرم دبیر شورای هماهنگی حزب الله کشور عصر دیروز در تبریز برگزار گردید.
در این نشست که در مسجد میناساز برگزار گردید، الله کرم با برشمردن ۳ “دلواپسی”و”نگرانی” موجود در بین نیروهای انقلاب و مردم به تشریح آخرین تحولات سیاسی کشور و منطقه پرداخت.

این رزمنده دفاع مقدس در ابتدای سخنان خود با تبریک هفته دفاع مقدس و گرامیداشت رشادت های رزمندگان اسلام در پاسخ به کسانی که شبهه چرایی ادامه جنگ را مطرح میکردند گفت:ما حتی در مسائل مادی مدیون خون شهدا هستیم چه برسد به مسائل اخروی مثلا در همین دشت آزادگان که بین اهواز و خرمشهر واقع شده،پس از دفاع مقدس ۸۰میلیارد بشکه نفت یافت شده که میلیاردها دلار ارزش دارد و برایمان سرمایه بزرگی است.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که ۸ سال دفاع مقدس را مظهر ایستادگی،پایداری و مقاومت دانسته اند در تحلیلی از مسائل کلان کشور و منطقه،از ۳″دلواپسی و نگرانی فرهنگی،هسته ای و مقاومت” یاد کرده و از ضرورت بازگشت به دفاع مقدس بعنوان مظهر مقاومت و دفاع از انقلاب سخن گفت.

دلواپسی فرهنگی


این استاد دانشگاه افزود: “نگرانی فرهنگی” پس از دیدار سال گذشته اعضای مجلس خبرگان با رهبر انقلاب توسط طلاب حوزه علمیه قم برگزار گردید که سخنان مقام معظم رهبری ما را به یاد عمکرد فرهنگی آقای مهاجرانی انداخت، متاسفانه وزیر ارشاد خودش را ادامه دهنده راه مهاجرانی و خاتمی می داند.به دیدار خاتمی میرود و معتقد است که فرهنگ باید خصوصی شده و موانع ممیزی کتاب،مجوز نشریه،بازگشایی خانه سینما و نویسندگان به خود اهل هنر سپرده شود که در نتیجه مرز هنر ارزشی و غیر ارزشی برداشته می شود.

وی با انتقاد از حضور وزیر ارشاد در جلسه تک خوانی زن افزود: متاسفانه اینها معتقدند منبر ، استبداد یکسویه است و بجای آن باید اینترنت و شبکه های اجتماعی بر ذهن مردم حاکم شود.

دلواپسی هسته ای

الله کرم در ادامه با برشمردن و تایید”دلواپسان هسته ای” بعنوان دومین نگرانی حزب الله از اوضاع کشور افزود: آقا فرمودند خط قرمز ما ۲۰هزار سانتریفیوژ هسته ای است و اکنون که غربی ها با سد محکم رهبری و امت مواجه شدندگفته اند شما این سانترفیوژها را داشته باشید ولی اتصال آنها را کور کنید،که این همان دیدگاه اوراق کردن سانترفیوژهاست.ما بیش از ۱۰۰میلیارد دلار در بانک های خارج از کشور داریم چرا تنها ۵/۴ میلیارد دلار بصورت اقساطی به ما میدهند که آن را هم نمیتوانیم برداریم.

دلواپسی مقاومت

وی در بخش دیگری از سخنان خود تحت عنوان” دلواپسی مقاومت”، با اشاره به ژئوپلتیک مقاومت شیعه به تحلیل نظریه تضعیف قدرت منطقه ای مقاومت پرداخت و افزود: در لبنان، آمریکا سعی در عدم روی کار آوردن رئیس جمهور همسو با حزب الله می نماید و در چندین سال اخیر با تکیه بر تروریست های النصره و داعش در سوریه برای کنار زدن بشار اسد و تصرف ارتفاعات قلمون ارتباط لجستیکی مقاومت در لبنان و غزه را قطع کند.

آمریکا و عربستان و ترکیه و اردن توانستند با جمع نمودن و تجهیز افراطیان و تلاش برای تسخیر بغداد سعی کرده اند مسیر زمینی مقاومت به سمت سوریه و فلسطین اشغالی را قطع کرده و در گام بعدی کمک های هوایی ایران به مقاومت را توسط ناتو مسدود کنند که هدف همه آنها حفظ امنیت رژیم صهیونیستی است.

دبیر شورای هماهنگی حزب الله کشور با انتقاد از رفتار دولت اعتدال در تبریک و حمایت از دولت منتخب در مصر و سوریه و حتی عراق افزود: دولتمردان برای تبریک ریاست جمهوری ژنرال السیسی کودتاگر و جنایتکار، معاون وزیر امور خارجه را حضوری به قاهره می فرستد اما در سوریه با تاخیر به بشار اسد تبریک می گوید که موجب شادی غربی ها شد.چرا دولت این کارها را می کند؟ در عراق نیز با پیروزی ائتلاف قانون نوری المالکی،یک تبریک حداقلی به دولت عراق گفت و در زمان تسخیر موصل توسط داعش، دولت ما دست در دست یکی از حامیان اصلی داعش یعنی ترکیه بود.

این رزمنده دفاع مقدس همچنین با انتقاد از دیدار اخیر رئیس جمهور با دیوید کامرون گفت : آخرین شاهکار تضعیف جبهه مقاومت در عرصه منطقه این دیدار با کامرون جنایتکار بود که باعث کشته شدن صدها فلسطینی شده است و بعد از دیدار میگوید ایران حامی تروریسم است!. وزارت خارجه اشتباه کرد با کامرون جلسه گذاشت.

در پایان حسین الله کرم در پاسخ به سوال خبرنگار تبریز بیدار درباره پیروزی های اخیر حوثی ها در یمن و تشکیل دولت جدید و اینکه آیا این پیروزی های می تواند نوید دهنده گشایش جبهه جدیدی از مقاومت اسلامی باشد گفت: حوثی ها در بیداری اسلامی قبلی دچار توطئه عربستان شدند و شاهد یک جابجایی یک حاکم جدید همسو با عربستان به جای علی عبدالله صالح شدیم و این تقسیم قدرت به سمت بیداری اسلامی حرکت نکرد. اما این تداوم بیداری اسلامی توسط حوثی ها یک حرکت مبتنی بر عدم خشونت و یک وابستگی معنوی به حضرت امام و آقا است و اهمیت آن دراین است درصورت موفقیت و پیروزی کامل، عربستان را با چالش بسیار بزرگ برکناری مسالمت آمیز توسط مردم مواجه خواهد کرد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره محمد جواد ظریف گفت: ما معتقدیم وزیر خارجه باید استیضاح بشود و اگر در پاسخ ناتوان بود عزل شود و مجلس به رئیس جمهور درباره اشتباهات محاسباتی اش اخطار بدهد که در صورت تکرار،بحث عدم کفایت رئیس جمهور مطرح شود.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری که درباره گشت های امر به معروف و نهی از منکر انصار حزب الله و نظارت هماهنگی شورای هماهنگی حزب الله کشور بر عملکرد استان ها گفت:امر به معروف در هر منطقه ای براساس اولویت های هر منطقه است و یکی از وظایف شورای هماهنگی حزب الله همین اولویت بندی است.

پیش از سخنرانی حسین الله کرم، روح الله بجانی دبیر هماهنگی شورای حزب الله شمال غرب کشور با خیرمقدم به ایشان و با اشاره به فعالیت های امر به معروف و حجاب انصار حزب الله تبریز درباره برخی گفته ها مبنی بر غیرقانونی بودن تصمیم انصار حزب الله در این زمینه گفت: طبق ماده ۸ قانون اساسی و فقه اسلامی و فتوای امام، حزب الله برای امر به معروف و نهی از منکر سازمان یافته نیازی به اخذ مجوز ندارد.اگر دولت و مسئولین به وظیفه خود عمل کنند شاهد چنین بی بند و باری نخواهیم بود.

زمانی که مدیر ارشد استان در محضر مرجع تقلید شیعه و نماینده ولی فقیه علنا الگوی خودش را احمد کسروی و تقی زاده اعلام و آنان را جزو مفاخر آذربایجان معرفی میکند چه انتظاری از او دارید؟
ما از کجا مجوز بگیریم؟ از وزارت کشوری که خط فکری نماینده اش در استان ما ،خط فکری احمد کسروی هاست؟

و آن کسی که الگوی خود را کسروی معرفی میکند و تا امروز توانسته در پست خود باقی بماند گناهش گردن ماست .
اولا به مجوز نیازی نیست ثانیا از چه کسی مجوز بگیریم؟ ما برای امر به معروف ثبت نام کرده ایم، عقب نکشیده ایم، ثبت نام را ادامه و در حال آموزش دادن هستیم،مرحله گزینش انجام یافته و هیچ کس هم نمیتواند بگوید امر به معروف انجام ندهید.

منبع: پیام نو
telegram 19dey.com
عباس    8 مهر 1393 00:21
با سلام، دوستان عزیز بیایید دلواپس اقتصاد هم باشیم که اگر درست نگردد، همه چیز از جمله فرهنگ، امنیت، آرامش، مقاومت و بقیه موارد را بسیار تحت تاثیر قرار می دهد.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 1
همه مطالب تاریخ: ٧-٠٧-١٣٩٣, ٢٠:١٨

   

پر مبحث ترین ها