سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

به نام اصول‌گرایان به کام احمدی‌نژادی‌ها

اگر آقای تقوی واقعاً دنبال وحدت اصول‌گرایان است، قبل از هر اقدامی می‌بایست اقداماتی که در سال‌های گذشته آقایان مهدوی‌ کنی و ناطق نوری انجام دادند و به ثمر نرسید را مورد توجه قرارداده ، مسیری را دنبال کند که نتیجه آن جلب اعتماد عمومی به سمت اصول‌گرایان شود.
همایش «همگرایی اصول‌گرایان» روز شنبه عمدتا با حضور گسترده یک طیف از اصول‌گرایان که همواره «پاشنه آشیل اصول‌گرایان» بوده‌اند برگزار شد.

در این همایش، حجت‌الاسلام والمسلمین سید رضا تقوی، به عنوان بانی این جلسه گفت: هدف من از تشکیل چنین جلساتی این است که تمام سلایق اصول‌گرایان را دور هم جمع کرده و نگذاریم متفرق شویم. وی با بیان این که برخی گفته‌اند که اصول‌گرایان ناامید و نگران شده‌اند تصریح کرد: می‌خواهیم با چنین جلساتی نشاط اجتماعی را به وجود بیاوریم.

نگاهی به عکس‌های منتشر شده از این همایش و اختصاص سخنران محوری آن به آیت‌ا... مصباح نشان می‌دهد آنچه به وقوع پیوسته تفاوت بسیار زیادی با اهداف اعلام شده این همایش پیدا کرده است. سمفونی که آقای تقوی در این همایش از وحدت اصول‌گرایان رونمایی کرد یک سمفونی تک بعدی و تک صدایی بود. بی‌شک اگر کنگره جبهه پایداری برگزار می‌شد عکس منتشر شده از این کنگره یا این همایش به جز دو سه نفر تفاوتی نمی‌کرد؛ کما این که با عکس‌های منتشر شده از همایش دلواپسان تغییر عمده‌ای ندارد.

این چه همایش وحدت اصول‌گرایان است که از مهمترین چهره‌های شاخص جریان اصول‌گرایی در کشور که جریان اصول‌گرایی را شکل داده‌اند خبری نیست؟! مگر مردم باور می‌کنند همایشی که در آن آقایان ناطق نوری، لاریجانی، ولایتی، قالیباف، محسن رضایی و باهنر غایب باشند، اسم آن همایش «وحدت و همگرایی اصول‌گرایان» باشد؟! مگر اصول‌گرایان نمی‌دانند در میان خودشان چه می‌گذرد؟!

اگر آقای تقوی واقعاً دنبال وحدت اصول‌گرایان است، قبل از هر اقدامی می‌بایست اقداماتی که در سال‌های گذشته آقایان مهدوی‌ کنی و ناطق نوری انجام دادند و به ثمر نرسید را مورد توجه قرار داده ، مسیری را دنبال کند که نتیجه آن جلب اعتماد عمومی به سمت اصول‌گرایان شود. امروز افراطیون از هر جناحی در کشور از کمترین اقبال و اعتماد عمومی برخوردارند. امروز کیست که نداند جبهه پایداری در میان مجموعه‌های سیاسی داخل نظام افراطی‌ترین جریان سیاسی است که حتی برخی مدعی‌اند این جریان باعث به وجود آمدن سلفی‌گری نوین در کشور شده است؟! از سوی دیگر، آیت‌ا... مصباح نیز در میان تمام روحانیون در کشور ـ درست یا غلط ـ به عنوان تندرو‌ترین روحانی که رهبر افراطیون پایداری است، جلوه‌گر شده است. آیا آقای تقوی می‌خواهد با این تابلو و تصویر از مردم در انتخابات مجلس رأی جمع کند؟!

آقای تقوی که در این همایش از ناامیدی و نگرانی اصول‌گرایان خبر می‌دهد، آیا نباید فکر کند که این ناامیدی و نگرانی به واسطه عملکرد عده‌ای افراطی در داخل اصول‌گرایان که باعث سلب اعتماد مردم به اصول‌گرایان شده است، ایجاد شده است؟!

حال دوباره نگاهی به همایش بیاندازیم؛ نتایج این همایش به کام مجموعه اصول‌گرایان تمام شده است یا فقط به کام جریان پایداری و احمدی‌نژادی‌ها؟! پاسخ دادن به این سؤال کار سختی نیست.
مدیر مسئول
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٧-١٣٩٣, ١١:١٩

   

پر مبحث ترین ها