سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حضرت آقای مصباح! حسابتان را از رهبری جدا کنید

چرا عده‌ای از ما در غار سکوت و ملاحظه کاری سیاسی و جناحی فرو رفته از گفتن این حرف حق که اُشهِدُ باا... سخن آیت‌ا... مصباح تضعیف ولایت فقیه است و سخنان نادرستی است ابا می‌کنیم.
سخنان آیت‌ا... مصباح یزدی در مراسم یادواره شهدای موسسه امام خمینی بازتاب گسترده‌ای در محافل سیاسی و رسانه‌ای پیدا کرد. همه پایگاه‌ها و مراکز خبری به ویژه ضد انقلاب با تیتر «جامعه ما لیاقت چنین رهبری را ندارد» به استقبال و باز نشر گسترده اظهارات ایشان رفتند.

آقای مصباح که این روزها کرسی علمی را با کرسی سیاست تعویض کرده و عملا به رهبر یک جریان خاصی در کشور تبدیل شده در این مراسم گفته است: یکی از نعمت‌های بسیار بزرگ برای ما امام راحل بود که بسیار بزرگ بود و بعد از ایشان وجود نعمت جانشین ایشان، رهبر معظم انقلاب است که خدا را شاهد می‌گیریم جامعه ما لیاقت چنین رهبری را ندارد.

این سخنان و نسبتی که به مردم و جامعه داده می‌شود در حالی است که امام خمینی ـ رضوان‌ا... تعالی علیه ـ در وصیت‌نامه سیاسی الهی ایشان مرقوم داشته‌اند:من با جرأت مدعی هستم که ملت ایران و توده میلیونی آن در عصر حاضر بهتر از ملت حجاز در عمر رسول‌ا...(ص) می‌باشند.

اینکه چه تفاوتی بین دیدگاه آیت‌ا... مصباح با امام خمینی نسبت به مردم وجود دارد؛ در حوصله این قلم نیست و نسبتا به آن پرداخته شده است و باز اینکه آقای مصباح از گفتن این سخنان چه منظوری داشته‌اند، در جای خود مهم است ولی آنچه مهمتر است، این است که امروز چه برداشتی از سخنان ایشان می‌شود؟
نگارنده با خواندن سخنان آقای مصباح یاد این شعر سعدی ـ علیه الرحمه ـ افتاد که:
یکی بر سر شاخ بن می‌برید/ خداوند بستان نظر کرد دید/ بگفتا که این مرد بد می‌کند/ نه با من که با نفس خود می‌کند

آیا فرد بزرگ و عالمی در حد آیت‌ا... مصباح یزدی که مریدانش او را علامه می‌نامند نبایستی فکر کند که این حرف موجب تقویت رهبری و جایگاه ولایت فقیه است یا تضعیف آن؟!اگر این حرف را با ترجمه دیگری یک اصلاح طلب و یا فردی غیر از اعضای جبهه پایداری گفته بود امروز تمام کارکنان موسسه امام خمینی(ره) کف خیابان‌های قم شعار مرگ بر ضد ولایت فقیه سر نمی‌دادند؟
راه دوری نرویم اگر همین حرف را آیت‌ا... هاشمی رفسنجانی زده بوده، امروز خود آقای مصباح جلوی جمعیت شعار وا اسلاما سر می‌داد که کار درستی هم بود؟ ولی چرا عده‌ای از ما در غار سکوت و ملاحظه کاری سیاسی و جناحی فرو رفته از گفتن این حرف حق که اُشهِدُ باا... سخن آیت‌ا... مصباح تضعیف ولایت فقیه است و سخنان نادرستی است ابا می‌کنیم.
از طرف دیگر مگر چه اتفاقی در این سال‌ها افتاده است که آقای مصباح اینگونه سخن می‌گویند. مقام معظم رهبری به هر گوشه ایران که می‌روند دریای خروشان مردم به استقبال ایشان می‌روند. آقای مصباح باید بدانند هیچ خللی در رابطه مردم با رهبری ایجاد نشده است، اگر کسانی به ایشان اطلاعات غلط می‌دهند بایستی در منابع اطلاعاتی خود تجدیدنظر کنند. البته در انتخابات ریاست جمهوری مردم به گزینه مورد علاقه آقای مصباح رأی ندادند، اگر آقای مصباح به خاطر این از مردم عصبانی هستند، لطف کنند حساب خودشان را از رهبری جدا کنند.
مدیر مسئول
telegram 19dey.com
ولایتی    15 آذر 1393 20:56
قابل توجه برخی افراد خاص:

تابناک۲۴ شهريور ۱۳۹۳
دفتر مقام معظم رهبری در پایان دوران بستری معظم له در بیمارستان: این ابراز احساسات صادقانه و خالصانه جلوه‌های پرشکوه و وصف‌ناپذیر دیگری از دلدادگی به انقـلاب اسلامی و رهبری معظم و معزز آن را به نمایش گذاشت.

رجانيوزکد خبر:47177 –

رهبر انقلاب: اگر جوانهای نسل امروز نیز در دوران دفاع مقدس بودند، با همان عزم راسخ در میدان حاضر می شدند و امروز همین جوانان، پایمردی خود را در میدان علم و سیاست، تلاش و کار، همبستگی ملی، و بصیرت به اثبات رسانده اند.
همان
رهبر انقلاب اسلامی توانایی، قدرت و نفوذ ملت ایران در دنیای اسلامی را به مراتب بیشتر و گسترده تر از دوران دفاع مقدس دانستند
همان
امروز نیز توطئه های دشمنان زیاد است اما ملت ایران با ایستادگی خود، به این توطئه ها پوزخند می زند.
همان
رهبر انقلاب اسلامی جوانان کشور را در سطح دنیا کم نظیر برشمردند
همان
وجود چنین جوانانی، نوید بخش آینده درخشان کشور است و جوانان با لطف و عنایت خداوند متعال، آن روزی را خواهند دید که کشور از لحاظ علمی، فناوری، سیاسی و نفوذ بین المللی در سطحی است که شایسته ایران اسلامی و ملت بزرگ ایران است.

سایت فردا۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۰

ملت ایران با حرکت روشن بینانه، مجدانه، مستمر و مستقیم خود از لحاظ «علمی، اجتماعی، آبروی سیاسی و عزت ملی» به جایگاهی برتر از گذشته رسیده است.

وبلاگ شـــــــرمنده بقیــّــــة الله شانزدهم آبان 1390
رهبرانقلاب: همه ما مدیون این مردمیم، و اینک مناسب ترین زمان برای ادای این دین فرارسیده است.
همان
کمال قدر ناشناسی است اگر کسانی که عمدتا از آزادشدگان این انقلاب الهی اند و به همّت همین مردم از زیر یوغ رژیم سفّاک پهلوی رسته و اینک بر کرسی قدرت تکیه زده اند، حتی لحظه ای رسالت نوکری مردم را فراموش کنند

باید از این اقایان سوال کرد ایا خانواده شهدا و ایثارگران و ازادگان و جوانانی که امروز ارزوی شهادت دارند نیز جزء این مردم بی لیاقت ( از نظر ایشان )نیز می باشد؟ پاسخ ما به افراد خاص همان سخنان رهبر انقلاب است(امروز توطئه‌های دشمنان زیاد است اما ملت ایران به این توطئه ها پوزخند می‌زند) زیرا وقتی به سخنان ایشان در مورد مردم جامعه‌ی ایران نگاه می‌کنیم، این سخنان سراسر مملو از تشکر و توصیف مثبت است
.
مهدی ولایتی
  • 0
محمود    15 آذر 1393 22:12
اقای محترم از اینکه این مقاله را نوشتید سپاس ولی چرا کامل نکردید
  • 0
بصیرت    2 دی 1393 22:31
قبل از قضاوت در مورد سخنان هر شخصیتی باید خوب در آن تامل کرد .
ظاهرا سخنان آیت الله مصباح را خوب متوجه نشده اید.
این گونه جهت گیریها باعث تفرقه در جامعه می شود.و این همان چیزی است که دشمن می خواهد.
  • 0

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 3
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٩-١٣٩٣, ١٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها