سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اطلاعات تكميلی در مورد هويت گروگان‌گير ايرانی

وي در همان اواخر دوره تحصيل، با دختر يكي از مسوولان وقت دانشگاه امام صادق(ع) ازدواج کرد اما پس از مدتي وي را ترك كرد و در سال 1375 به استراليا رفت.

در پي گروگانگيري خونين روز دوشنبه در سيدني استراليا توسط يك ايراني، خبرنگار فرارو اطلاعات جديدي در مورد هويت او به دست آورده است.

بررسي هاي خبرنگار فرارو نشان مي دهد فرد گروگانگيري كه پليس استراليا او را "شيخ هارون" يا همان "محمد حسين منطقي بروجردي" معرفي كرده، از دانشجويان سابق دانشگاه امام صادق(ع) بوده است.

محمد حسن منطقي، در سال 1361 در نخستين سال فعاليت دانشگاه امام صادق(ع) به رياست مرحوم آيت الله مهدوي كني، به عنوان دانشجو، وارد اين دانشگاه شد و تا اواخر دوره فوق ليسانس در آن جا سرگرم تحصيل بود.

وي در همان اواخر دوره تحصيل، با دختر يكي از مسوولان وقت دانشگاه امام صادق(ع) ازدواج کرد اما پس از مدتي وي را ترك كرد و در سال 1375 به استراليا رفت.

محمد حسن منطقي در پي ارتكاب يك فساد مالي از ايران گريخته و با فريبكاري، از دولت استراليا درخواست پناهندگي سياسي كرده بود.

رها كردن و بلا تكليف گذاردن همسرش در ايران سبب شد تا خانواده همسرش، حكم طلاق غيابي از محمد حسن منطقي را از دادگاه بگيرند.

اطلاعات تكميلي در مورد هويت گروگان‌گير ايراني
منطقي پس از مدتي در استراليا لباس روحانيت پوشيد و به كارهاي تبليغاتي براي خويش پرداخت.

اما مشكلات روحي و روانی سبب شد تا پس از چندين سال، به طمع پول هاي هنگفت، گرايش هاي وهابي پيدا كند.

او اخيرا در وبسايت خود كه از سوي پليس استراليا فيلتر شده است، اعلام كرد كه ديگر "رافضي" نيست و به اسلام گرويده است!

وي سپس تغيير نام داد و اسم خود را "شيخ هارون مونس" گذارد.

در جريان گروگانگيري منجر به قتل اش، از گروگان ها خواسته بود پرچم هايي شبيه داعش به شيشه ها بچسبانند و با رسانه هاي استراليا تماس بگيرند و اعلام كنند كه اين عمليات را داعش انجام داده است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠٩-١٣٩٣, ٢١:٣٣

   

پر مبحث ترین ها