سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر ارتباطات:

دولت روحانی مخالفت فیلترینگ کلی سایت ها است

فاز اول و آزمایشی این طرح تمام شده و وارد فاز دوم این طرح شده‌ایم. فاز سوم فیلترینگ هوشمند، شش ماه بعد از پایان فاز دوم این طرح اجرا می‌شود.


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دولت تدبیر و امید، موافق فیلترینگ به این صورت نیست.

محمود واعظی دقایقی پیش در جمع خبرنگاران استان سمنان گفت: دولت یازدهم به هیچ وجه موافق فیلترشدن کلی سایت‌ها نیست.برنامه دولت تدبیر و امید در این خصوص ، فیلترینگ هوشمند است. فیلترینگ هوشمند به این معنی است که قسمت‌های غیراخلاقی و مجرمانه سایت‌ها از دسترس خارج می‌شود.

واعظی اظهار کرد: فیلترینگ هوشمند در راستای بومی‌سازی برنامه‌ها و شبکه‌های مجازی در دستور کار دولت یازدهم قرار گرفته است. دولت همواره استفاده از شبکه‌های اجتماعی بومی را به مردم پیشنهاد کرده است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تعدادی از این شبکه‌های بومی راه‌اندازی شده و در حال پیشرفت است، گفت: از شبکه‌های بومی راه‌اندازی شده استقبال خوبی به عمل آمده و امیدواریم مردم همانند گذشته در کنار دولت از بومی‌سازی حمایت کنند.

واعظی ادامه داد: دولت یازدهم با توجه به تهدیدهای فراوانی که در فضاهای مجازی خارجی برای کاربران ایرانی وجود دارد، استفاده از این شبکه‌های اجتماعی را به مردم توصیه نمی‌کند. هم‌زمان با رشد و توسعه در زمینه بومی‌سازی فضاهای مجازی بحث فیلترینگ هوشمند را نیز در دستور کار قرار دادیم تا فضای مجازی امنی را برای مردم فراهم کنیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار کرد: فیلترینگ هوشمند را با کمک دانشگاه‌های ممتاز کشور شروع کرده‌ایم و در حال پیشرفت در این زمینه هستیم. در زمینه فیلترینگ هوشمند هم از متخصصان داخلی و بومی استفاده کرده‌ایم تا از ظرفیت‌های جوان و بومی خود بیشترین استفاده را برده باشیم.

وی با اشاره به اینکه فیلترینگ هوشمند در سه فاز در حال عملی شدن و پیگیری است، افزود: فاز اول و آزمایشی این طرح تمام شده و وارد فاز دوم این طرح شده‌ایم. فاز سوم فیلترینگ هوشمند، شش ماه بعد از پایان فاز دوم این طرح اجرا می‌شود.

 

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١١-١٣٩٣, ٠٩:۵٠

   

پر مبحث ترین ها