سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جلالی: لیدرهای اصولگرا میز و عنوان را رها نمی‌کنند

نمي‌توان نقش فراكسيون‌ها را به نوعي به نام اشخاص و افراد گره زد و به نظر مي‌رسد اين كار غلط است و خود اشخاص هم نبايد اجازه بدهند كه به نوعي با برجسته‌سازي نقش افراد، نقش فراكسيون‌ها تضعيف شود.»


شكاف فراكسيون رهروان بيشتر و بيشتر مي‌شود؛ فراكسيوني كه قرار است نام آن تابلويي بشود براي تاسيس حزبي اصولگرا با محوريت علي لاريجاني. حالا همين حزب‌سازي نزديكان لاريجاني هم خودش مزيد علت شده تا اختلافات ميان رهرواني‌ها افزايش پيدا كند؛ اختلافاتي كه بارقه ظهور آن از جريان استيضاح رضا فرجي‌دانا شروع شد، جايي كه عده‌اي از رهرواني‌ها در صف موافقان او و عده‌اي ديگر در صف مخالفانش قرار گرفتند. آن روزها اما چيزي كه دامنه اختلافات را بيشتر كرد تلاش‌هاي محمدرضا باهنر به نفع استيضاح‌كنندگان بود.
حالا اما روايت باهنر از آن «لابي»ها هم خودش محل اختلاف جديدي شده است. او گفته بود كه «مقصر» استيضاح فرجي دانا است. روي ديگر اين حرف اين است كه اگر باهنر نمي‌خواست، استيضاح راي نمي‌آورد. حالا اما كاظم جلالي، رييس فراكسيون رهروان و از نزديكان علي لاريجاني در مجلس حرف‌هاي ديگري دارد.
او كه اين روزها بيشترين تلاش را براي بر پا كردن بناي اوليه حزب رهروان از خود نشان مي‌دهد در گفت‌وگو با «اعتماد» مي‌گويد كه اوضاع آن‌طور كه باهنر هم گفته، نبوده است:«چون استيضاح خيلي لب‌مرزي بود هر كسي مي‌تواند بگويد من نقش منفي را ايفا كردم يا به نوعي مسووليت استيضاح با من بود.»
ناراحتي جلالي از تلاش براي گره خوردن نام افراد با فراكسيون‌هاست: «نمي‌توان نقش فراكسيون‌ها را به نوعي به نام اشخاص و افراد گره زد و به نظر مي‌رسد اين كار غلط است و خود اشخاص هم نبايد اجازه بدهند كه به نوعي با برجسته‌سازي نقش افراد، نقش فراكسيون‌ها تضعيف شود.»
او البته گلايه‌هاي بيشتري هم نسبت به سخنان باهنر دارد، مخصوصا نسبت به اظهارات نايب‌رييس مجلس درباره حزب علي لاريجاني: « من هنوز متوجه نشدم كه اين تشكل چه منافاتي با اهداف آقاي باهنر دارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٢-١٣٩٣, ١٩:۴٠

   

پر مبحث ترین ها