سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حفر تونل براي انفجار حرم حضرت علی(ع)

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩٢, ١٠:٠٩    نسخه چاپی    
بررسی های انجام شده نشان می دهد که فرد یا افراد ایجاد کننده این تونل قصد داشته اند از آن برای بردن بمب به زیر حرم مطهر استفاده کنند و با جاسازی بمب در زیر زمین حرم حضرت علی علیه السلام، این حرم مطهر را منفجر کنند.
نیروهای امنیتی نجف موفق شدند تونلی را کشف کنند که در اعماق زمین بوده و به سمت حرم مطهر امیر مؤمنان، حضرت علی علیه السلام ایجاد شده بود.

به گزارش ايران نيوز24، گفته می شود طول این تونل حدودا ۲۰۰ متر بوده است یعنی نقطه آغاز حفاری از فاصله ۲۰۰ متری حرم مطهر بوده و قرار بود در چند روز آینده به زیر حرم برسد.بررسی های انجام شده نشان می دهد که فرد یا افراد ایجاد کننده این تونل قصد داشته اند از آن برای بردن بمب به زیر حرم مطهر استفاده کنند و با جاسازی بمب در زیر زمین حرم حضرت علی علیه السلام، این حرم مطهر را منفجر کنند.

شایان ذکر است، تا به این لحظه عامل یا عاملان ایجاد این تونل شناسایی نشده اند اما سرنخ های اولیه ای در این باره بدست آمده و بر همین اساس تحقیقات در این باره ادامه دارد.بدون شک در صورتی که هدف این افراد تروریست محقق می شد و حرم امیر المؤمنین علی علیه السلام منفجر می شد، فاجعه ای دیگر در تاریخ ثبت می گردید و این مسأله به ابزاری دیگر برای افزایش شکاف میان شیعه و سنی تبدیل می شد که به جنگ و اختلاف طایفه ای و مذهبی در عراق و دیگر کشورهای اسلامی دامن می زد.شاید بتوان حدس زد که تنها گروه های بعثی و تکفیری دست به چنین اقدام کثیفی می زنند کما اینکه در سال ۲۰۰۵ میلادی حرم مطهر امامین عسکریین علیهما السلام در شهر سامرا در شمال غربی عراق را منفجر کردند.
telegram 19dey.com
احمدرضامیرخاری    5 دی 1392 14:40
سلام خدا لعنت کند بانیان ان تونل را به حرم مولا علی علیه السلام چه کار دارند راست می گویند با شیعیان مولا بجنگند تا ضربت فداییان حضرت علی علیه السلام رابچشند السلام علیک یا اول مظلوم عالم همام علی علیه السلام
  • +21
علی    5 دی 1392 19:52
لعنت به این وهابیون
  • +1
علی    5 دی 1392 23:32
لعنت خدا بر دشمنان اسلام و ائمه معصومین علیه السلام و آل سعود ملعون
  • +1

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 3
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩٢, ١٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها