سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اظهارات جعفر پناهی درباره دیدار هیأت اروپایی

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩٢, ١۵:٣۶    نسخه چاپی    
مقامات ایرانی هم می‌توانند برای دیدار و گفت‌وگو با چهره‌هایی که مدنظرشان است به کشورهای دیگر بروند. اما بعضی‌ها به خاطر عوامفریبی حرف‌هایی می‌زنند که با هیچ منطق و عقلی جور در نمی‌آید.
جعفر پناهی کارگردان سینمای ایران در گفت‌وگویی با محسن ابوالحسنی در هفته‌نامه حاشیه به حواشی دیدار هیأت پارلمانی اروپا با خود و نسرین ستوده واکنش نشان داده است.

به گزارش پارسینه، پناهی گفته است: این دیدار یک مساله طبیعی در عرف روابط بین‌الملل است. به هر حال حضور هیأت پارلمانی اروپا به دعوت مقامات ایرانی انجام شده و در مدت حضور، آنها با چهره‌های سیاسی کشور هم دیدار و گفت‌وگوهایی داشته‌اند. هیچ اتفاقی نیفتاده است و من نمی‌دانم چرا بعضی‌ها شلوغش می‌کنند. بعضی‌ها می‌گویند من کسی را دعوت کرده‌ام یا ... مگر من کی هستم در این مملکت که از کسی دعوت کنم؟ یک‌سری مسائل از دست ما خارج است. این مسئله به من و خانم ستوده هیچ ارتباطی ندارد.

وی در ادامه یادآور شده است: این دیدارها مبتنی بر یک قانون بین‌المللی است و همه کشورها حق دارند در حوزه توافقات حقوق بشر تقاضای دیدار با چهره‌های خاص را بدهند. مقامات ایرانی هم می‌توانند برای دیدار و گفت‌وگو با چهره‌هایی که مدنظرشان است به کشورهای دیگر بروند. اما بعضی‌ها به خاطر عوامفریبی حرف‌هایی می‌زنند که با هیچ منطق و عقلی جور در نمی‌آید.

پناهی در خصوص صحبت‌هایی که در این دیدار شده توضیحی نداد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩٢, ١۵:٣۶

   

پر مبحث ترین ها