سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علم الهدی: سران فتنه در هر ۲ دنیا محکوم هستند

افرادی که در کنار ولایت نایستادند معصیت بزرگی انجام دادند و در واقع فتنه‌گران هم در این دنیا و هم در آن دنیا محکوم هستند.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: سران فتنه و افرادی که در کنار ولایت ایستادگی نکردند در هر دو دنیا محکوم هستند.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهد مقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در حرم مطهر رضوی اظهار کرد: قبل از هر چیز باید از مجموعه‌ عواطف و احساسات پرشور و ارزشمند عزاداران در ایام ماه محرم و صفر تشکر کنم.
وی بیان کرد: همچنین باید تشکر ویژه‌ای از زائران پیاده‌ای داشت که عمق عشق خود به امام هشتم (ع) را با قدم‌های پیاده خود به ثبت رساندند.

امام جمعه مشهد مقدس، خاطرنشان کرد: حضرت جواد (ع) فرمودند هرکس با پای پیاده به زیارت پدرم بیاید و در طول مسیر قطره‌ای باران بر سر وی بریزد همان باران تمام گناهان وی را از بین می‌برد.
علم‌الهدی با تشکر از نهادهای خدمت‌رسان به زائران پیاده عنوان کرد: باید از هم‌اکنون حرکات جدی برای ساماندهی زائران پیاده و بهبود خدمت‌رسانی به آنها در سال آینده اندیشیده شود.
وی با اشاره به اینکه امروز روز دوم عزای امام رضا (ع) است، خاطرنشان کرد: شهادت امام هشتم (ع) از لحظه حرکت ایشان از مدینه آغاز شد و به دلیل مصیبت‌های زیادی که آن حضرت کشیده‌اند شهادت ایشان را در ردیف شهادت سیدالشهدا (ع) قرار می‌دهند.

امام جمعه مشهد مقدس تصریح کرد: در زمان حیات بابرکت آن حضرت افراد برای نزدیک کردن خود به مامون، امام رضا (ع) را مورد اذیت قرار می‌دادند و به ایشان آسیب می‌رساندند.
عضو مجلس خبرگان رهبری با تقدیر از حضور مردم در سالروز حماسه 9 دی بیان کرد: امروز هرچه بر سر اسلام می‌آید ناشی از فتنه است و البته در این میان باید از رشد سیاسی مردم نیز تقدیر کرد که در سالروز حماسه 9 دی با تمام وجود به میدان آمدند و به اصحاب فتنه ثابت کردند که مردم هنوز در کنار ولایت ایستاده‌اند.
علم‌الهدی با انتقاد از رسانه ملی در پوشش حماسه مردمی 9 دی خاطرنشان کرد: افرادی که در کنار ولایت نایستادند معصیت بزرگی انجام دادند و در واقع فتنه‌گران هم در این دنیا و هم در آن دنیا محکوم هستند.
امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به اینکه برخی در زمان ولایت امام علی (ع) با شعار افراطی و خشن بودن ایشان آن حضرت را خانه‌نشین کردند، اظهار کرد: امروز نیز شاهد هستیم که همین انگ و برچسب افراطی به برخی افراد حزب‌اللهی زده می‌شود که سرنوشتی جز آنچه برای حضرت علی (ع) پیش آمد برای این اشخاص خدمت‌گذار متصور نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١٠-١٣٩٢, ١۶:٣۵

   

پر مبحث ترین ها