سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

چرا میناچی در حسینیه ارشاد دفن نشد؟

بروز شده : ٨-١١-١٣٩٢, ١٩:۴٢    نسخه چاپی    
آقای میناچی وصیت کرده و محل قبرشان نیز مشخص بود و مجوز لازم نیز وجود دارد. این ممانعت، اخلاقی و درست نبود.
یک عضو شورای شهر تهران گفت که محمدباقر قالیباف با عدم خاکسپاری میناچی در حسینیه ارشاد مخالفت کرده است.
عبدالحسین مختاباد در گفت‌وگو با نامه‌نیوز درخصوص مناقشاتی که بر سر تدفین مرحوم ناصر میناچی وزیر ارشاد دولت موقت پیش آمد، گفت: ایشان از بزرگان انقلاب بودند و بنده از همین تریبون به خانواده محترمشان تسلیت می‌گویم. درباره ممانعت از خاکسپاری میناچی در حسینیه ارشاد هم تا جایی که با آقای قالیباف صحبت کردم متوجه شدم که ایشان با خاکسپاری در حسینیه ارشاد مخالف نبود بلکه شورای تامین نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و مخالفت کرده است.

مختاباد با بیان اینکه قالیباف خود پیگیر این ماجراست، افزود: آقای میناچی وصیت کرده و محل قبرشان نیز مشخص بود و مجوز لازم نیز وجود دارد. این ممانعت، اخلاقی و درست نبود.
بر اساس این گزارش، ناصر میناچی وزیر ارشاد دولت بازرگان و بنیانگذار حسینیه ارشاد 5 بهمن‌ماه دار فانی را وداع گفت. وی پیش از این در وصیتی محل دفن خود را حسینیه ارشاد اعلام کرده و حتی مجوز لازم در این زمینه را دریافت کرده بود اما تشییع‌کنندگان روز خاکسپاری با ممانعت ماموران روبرو شدند و امکان خاکسپاری در مکانی که میناچی به عنوان مقبره برای خود طراحی کرده بود فراهم نشد. وزیر ارشاد دولت موقت در نهایت در آرامستان علی ابن جعفر (ع) قم به خاک سپرده شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١١-١٣٩٢, ١٩:۴٢

   

پر مبحث ترین ها