سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر مسئول روزنامه آسمان آزاد شد

بروز شده : ۴-١٢-١٣٩٢, ٢٢:۵٨    نسخه چاپی    
طبق اعلام دادستانی تهران، روزنامه آسمان در شماره روز سه شنبه 29 اسفند امسال مطلبی را در ارتباط با حکم قصاص منتشر و متعاقب انتشار این مطلب سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه علیه مدیر مسئول این روزنامه اعلام جرم کرد و خواستار توقف انتشار آن شد.
ˈعباس بزرگمهرˈ مدیر مسئول روزنامه توقیف شده ˈآسمانˈ که اول اسفند ماه جاری توسط بازپرس شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه به اتهام نشر مطالب خلاف موازین اسلامی و توهین به مقدسات بازداشت شده بود، دقایقی پیش از زندان اوین آزاد شد.

ˈنوشاد عبادیˈ از نزدیکان مدیر مسئول روزنامه توقیف شده آسمان شامگاه یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی ایرنا ضمن بیان این مطلب گفت: آقای بزرگمهر با قرار وثیقه آزاد شده است.
بر اساس این گزارش، مدیر مسئول روزنامه آسمان روز پنجشنبه هفته گذشته (اول اسفند ماه) با اعلام جرم دادستانی تهران به علت انتشار مطلبی با موضوع قصاص به شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد و به سئوالات بازپرس پرونده پاسخ داد.

پس از ارایه توضیحات، بازپرس شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه برای بزرگمهر قرار وثیقه 300 میلیون تومانی صادر کرد که به علت پایان وقت اداری برای تودیع وثیقه، وی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.
در نهایت، امروز ( یکشنبه) وثیقه صادر شده از سوی دادسرا در قالب یک سند ملکی تودیع و نامه آزادی بزرگمهر به اوین ارسال شد.

بر اساس این گزارش، طبق اعلام دادستانی تهران، روزنامه آسمان در شماره روز سه شنبه 29 اسفند امسال مطلبی را در ارتباط با حکم قصاص منتشر و متعاقب انتشار این مطلب سرپرست دادسرای فرهنگ و رسانه علیه مدیر مسئول این روزنامه اعلام جرم کرد و خواستار توقف انتشار آن شد.

در پی ارجاع پرونده به شعبه بازپرسی دادسرای فرهنگ و رسانه، بازپرس پرونده پس از رسیدگی، دستور توقیف این روزنامه را به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر و ابلاغ کرد.
ˈمحمد قوچانیˈ سردبیر روزنامه توقیف شده آسمان نیز یکم اسفند ماه ضمن عذرخواهی از مردم، اشتباه فنی در آخرین لحظات چاپ را علت چنین اتفاقی عنوان کرد و گفت: قرار بود این بخش از گزارش حذف شود.

نویسنده این مطلب نیز روز گذشته (شنبه) سوم اسفند ماه به شعبه 12 دادسرای فرهنگ و رسانه احضار و پس از ارایه پاره ای توضیحات، بازپرس برای وی قرار کفالت صادر کرد.
گفته می شود هیات نظارت بر مطبوعات فردا (دوشنبه) مطلب روزنامه آسمان را بررسی خواهد کرد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٢-١٣٩٢, ٢٢:۵٨

   

پر مبحث ترین ها