سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بخشش یک زندانی محکوم به اعدام در کردستان

بروز شده : ١-٠٢-١٣٩٣, ١٨:۵۶    نسخه چاپی    
غلامرضا رستم خانی با خودداری از اعلام اسامی خانواده مقتول و همچنین قاتل افزود: در زمان اجرای حکم، اولیای دم از حق خویش گذشت نموده و قاتل از دار مجازات رهایی یافت.
چند روز پس از آنکه خانواده دو مقتول در شمال و جنوب کشور، (نور و بندرعباس) از خون فرزندان خود گذشتند و زندگی را به محکومان به مرگ هدیه دادند این بار یک محکوم به اعدام در شهرستان بیجار استان کردستان از چوبه دار نجات یافت.

به گزارش ایرنا، ایام ولادت فاطمه زهرا (س) بهانه ای شد تا معتمدین محل، امام جمعه و دیگر مسئولین شهرستان بیجار از خانواده مقتول بخواهند به یمن و مبارکی ولادت کوثر اسلام، زندگی را به قاتل برگردانند.

دادستان شهرستان بیجار در جمع رسانه های خبری گفت: قاتلی که سال 77 در روستای ˈینگی ارخˈ بیجار به قتل عمد مرتکب شده بود، با وساطت امام جمعه و مسوولین شهر از چوبه دار نجات یافت.

غلامرضا رستم خانی با خودداری از اعلام اسامی خانواده مقتول و همچنین قاتل افزود: در زمان اجرای حکم، اولیای دم از حق خویش گذشت نموده و قاتل از دار مجازات رهایی یافت.

امام جمعه بیجار نیز با اشاره به آیات و احادیث مختلف در خصوص لذت بخشش گفت: بر اساس آموزه های دینی و فرامین قرآنی، بخشش و گذشت از ارزشمندترین اخلاقیات مومنین محسوب می شود.

حجت الاسلام مرادی با اشاره به خیر کثیر در ولادت حضرت زهرای اطهر و تلاش های صورت گرفته در خصوص جلب رضایت خانواده مقتول افزود: مهر و رافت اسلامی همیشه در جامعه راهگشا بوده و از مهمترین پیام های این اقدام خداپسندانه، نشر و ترویج الفت، محبت و قرب الهی است.

امام جمعه بیجار به همه پیروان واقعی حضرت زهراء توصیه کرد مهر و محبت را در کانون خانواده و زندگی اجتماعی خود نهادینه نمایید و به عنوان الگو به جوامع دیگر نیز نشر و ترویج نمایید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٢-١٣٩٣, ١٨:۵۶

   

پر مبحث ترین ها