سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پس از پرونده زنجـانی نوبت مرتضوی است

بروز شده : ٢-٠٢-١٣٩٣, ٢٠:٠۴    نسخه چاپی    
زنجانی در همه زمینه ها سرک کشیده و دخالت داشته است. یکی از جاهایی که زنجانی در آن وارد شده تامین اجتماعی است مخصوصا در شرکت های زیرمجموعه "شستا" ورود زنجانی بسیار زیاد است. زنجانی هر جایی که رنگ و بوی تجاری یا منفعت مادی و غیرعادی داشته، ورود داشته است
پرونده زنجانی و پرونده سعید مرتضوی در تامین اجتماعی به هم بی ارتباط نیست به زودی شاهد دادگاه بابک زنجانی خواهیم بود.

بابک زنجانی به ایستگاه آخر رسیده است. در آخرین روز فروردین ماه، قاضی سراج اعلام کرد که سازمان بازرسی کل کشور پرونده زنجانی را به دادسرا فرستاده است. حالا «امیرعباس سلطانی»، عضو کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس خبر داده که تحقیقات این کمیته هم به پایان رسیده و آنها قرار است پس از زنجانی سراغ پرونده تامین اجتماعی بروند که مرتبط با پرونده زنجانی است.

او گفت:« زنجانی در همه زمینه ها سرک کشیده و دخالت داشته است. یکی از جاهایی که زنجانی در آن وارد شده تامین اجتماعی است مخصوصا در شرکت های زیرمجموعه "شستا" ورود زنجانی بسیار زیاد است. زنجانی هر جایی که رنگ و بوی تجاری یا منفعت مادی و غیرعادی داشته، ورود داشته است.»

عضو کمیسیون انرژی مجلس تاکید کرد:« ما موضوع ورود زنجانی به تامین اجتماعی را هم ضمیمه پرونده اش کرده ایم. ایشان بدهی نیز به تامین اجتماعی دارد که مبلغ آن هنوز در دست بررسی است.» او ادامه داد:« پرونده زنجانی و پرونده سعید مرتضوی در تامین اجتماعی به هم بی ارتباط نیست. قصد داریم پس از پرونده زنجانی سراغ مرتضوی برویم و روی این پرونده کار کارشناسی انجام دهیم.»

سلطانی همچنین درباره روند رسیدگی کمیته پیگیری پرونده زنجانی گفت:« پرونده بابک زنجانی در قوه قضاییه تکمیل و به دادسرا فرستاده شد. ما هم در کمیسیون انرژی مجلس و همچنین کمیته پیگیری تحقیقات خودمان درباره این پرونده را انجام دادیم. زنجانی 14هزار میلیارد بدهکاری به نفت داشت که ما آن را دنبال کردیم. اگرچه این بدهی به دولت برنگشته ولی توانستیم ثابت کنیم این بدهی وجود دارد زیرا زنجانی این بدهی را قبول نداشت و در نهایت اعتراف کرد که پول فروش نفت و میعانات گازی را به دولت برنگردانده است. البته زنجانی در ابتدا ادعا می کرد که این پول را برمی گرداند که معلوم شد که دارایی اش در داخل کشور بسیار ناچیز است.»

او افزود:« بابک زنجانی می گفت دارایی من ارزش بالایی دارد اما یک مورد را که ما بررسی کردیم مربوط به زمینی در تهران است که پروانه تجاری از شهرداری تهران گرفته بود. اما شهرداری پروانه تجاری این زمین را لغو کرده است و آن زمین که قیمتش 400میلیارد تومان بود الان 50-60میلیارد تومان بیشتر ارزش ندارد و در برابر بدهی زنجانی مبلغ ناچیزی است. بقیه دارایی هایی ایشان هم همین وضع دارند.»
نماینده مردم بروجن در مجلس تاکید کرد:« به زودی شاهد دادگاه بابک زنجانی خواهیم بود تا پولی که او از بیت المال برده است، برگردانده شود.»

منبع: بهار
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٢-١٣٩٣, ٢٠:٠۴

   

پر مبحث ترین ها