سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نوبخت توضیح داد:

ماجرای یک کلاغ و چهل کلاغ مهمانی همسر رئیس جمهور

بروز شده : ٩-٠٢-١٣٩٣, ١٧:۴٠    نسخه چاپی    
این مسئول گفت: این مهمانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) برپا شد و در آن حتی دختر امام خمینی(ره) نیز شرکت داشت و متاسفانه برخی به حاشیه سازی در این خصوص پرداخته و وقت اکثر مسئولین در این راستا صرف شد و بهتر است به دور از این حاشیه سازی ها پیش برویم.
معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور بر لزوم پرهیز از حاشیه سازی برای دولت تاکید کرد و گفت: در خصوص ماجرای مهمانی همسر رئیس جمهور یک کلاغ و چهل کلاغ شد به نحوی که در این مراسم تنها به چند خانم نمونه هدیه داده شد.

محمدباقر نوبخت روز سه‌شنبه در دیدار با نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان گفت: علاوه بر ذخایر مالی و طبیعی که به‌عنوان یک ثروت محسوب می شود ثروتی دیگر به عنوان منابع انسانی در استان کرمان وجود دارد که خوشبختانه کرمان از نعمات الهی استانی برخودار بوده و ان شاء‌الله با این منبع بزرگی که دارد سهم لازم خود را برای توسعه ملی فراهم آورد.

نوبخت ضمن قدرانی از امام جمعه کرمان گفت: از طرف دولت تدبیر و امید از آیت الله جعفری تشکر می کنم که رسالت و نقش اصلی نماینده ولی‌فقیه معظم در استان را به خوبی ایفا کرده است.

وی با اشاره به نقش امام جمعه کرمان در ایجاد صمیمیت و هماهنگی بین فرزندان انقلاب اشاره کرد و افزود: این نقش همراه با پذیرش سلایق مختلف و احترام به آنها بوده است. آیت الله جعفری به درستی در راستای خدمت به محرومین و مستغصفین که هدف اصلی انقلاب است حرکت کرده‌اند.

معاون برنامه ریزی رئیس جمهور گفت: همه مسئولین در فاصله این 35 سال پس از انقلاب در عرصه های مختلف قضایی، مقننه و مجریه تلاش کردند که آثاری به جای بگذارند و تنها تاریخ قضاوت می کند که در هر زمان چه منابعی در اختیار آنها قرار داشته و آنها به کجا رسانده‌اند.
وی گفت: جمع دوستانی که در این دولت فعالیت می‌کنند همه افرادی باتجربه در حیطه تاریخ هستند که از آن جمله می توان به وزیر نفت و جهانگیری اشاره کرد.

به گزارش مهر، نوبخت ادامه داد: جهانگیری معاون اول دولت کنونی است و در دولت های گذشته و مجلس نیز موفق عمل کرده است. وی انسان صاحب نظری بوده و حتی در دوره ای که استاندار اصفهان شد به عینه دیدم همه با تنوع سلایق از وی یاد می کنند. بعد در دولت اصلاحات در بخش صنعت و معدن درخشید و از جمله کسانی است.

انتخاب مسئولان دولت تدبیر و امید بر اساس آزمون و خطا نبوده است

وی ادامه داد: حتی رئیس جمهور دولت تدبیر و امید نیز سال های سال خود را در عرصه های مختلف نشان داده و با پختگی کامل آمده است؛ بنابراین هیچ کدام از مسئولین هم اکنون در کشور بر مبنای آزمون و خطا انتخاب نشده اند و همه مجرب هستند و می گویم خوشا به حال مردم که چنین خدمتگزاران وارسته ای دارند که دور هم جمع شده تا به کشور خدمت کنند.

نوبخت گفت: اعتلای نظم و شرافت کشور در خدمت به مستضعفین است که مقام معظم رهبری همواره روی این مسئله تاکید داشته و دارند.
وی با بیان اینکه دولت تدبیر و امید نگاهش از گذشته معطوف به آینده است، افزود: دولتمردان فعلی کاری با آمارهای گذشته ندارند، بلکه به آنچه که واقعیت دارد نگاه می‌کنند.

معاون برنامه‌ریزی رئیس جمهور ادامه داد: در مرداد ماه در کمتر از یک سال گذشته حداقل دو هزار و 906 طرح ناتمام در کشور وجودداشت و منابعی هم که در اختیار ما طبق قانون قرار داده شده بود، 210 هزار میلیارد تومان بود. با این میزان توانستیم توقع ها را کاهش داده و به 150 هزار میلیارد تومان برسانیم به این معنا که 20 هزار میلیارد را اضافه کرده و شروع به اجرا کردیم و دولت اعلام کرد با این پول و انضباط مالی تورم را پایین می‌آورد.

وی با اشاره به اینکه مهم ترین مشکل جامعه گرانی است که آن را تقلیل می دهیم، گفت: رقم درآمدی 147.5 هزار را به 150 هزار رساندیم و در بودجه 93 یک ریال هم از پولی که داشتیم بیشتر هزینه نکردیم.
این مسئول گفت: بیش از 1.5 برابر سال قبل و بیش از 23 هزار میلیارد تومان تنها به پروژه های عمرانی اختصاص داده ایم.

وی گفت: آمار تورم 43 درصدی که دیروز اعلام شده در اسفندماه 32.1 درصد و در فروردین به 30 درصد تقلیل پیدا کرد یعنی از سال 92، 43 درصد تورم را به 30 درصد رسانده ایم و طی سال جدید نیز انشالله به زیر 25 می رسانیم.

مردم به گرفتن یارانه عادت کرده‌اند

معاون رئیس جمهور در خصوص یارانه گفت: قانون می‌گوید باید قیمت‌‌ها را افزایش داده تا بتوانیم یارانه را نقدی و به صورت کمک به مردم بدهیم. در قانون هدفمندی یارانه ها باید قیمت موجود را به سمت منطقه ای ببریم و باید 50 درصد درآمد ناشی از قیمتها به مردم، 30 درصد به تولید و 20 درصد به دولت برای تامین کسری بودجه برسد.

وی گفت: باید 95 میلیارد تومان نصف می شد و در دو بخش تولید و بهداشت صرف می‌شد که نه تنها این امر تحقق نیافت بلکه 40 هزار میلیارد تومان باید روی این مبلغ می‌گذاشتیم و 135 هزار میلیارد تومان برای پرداخت یارانه ها تامین می‌کردیم که البته این کار را انجام دادیم.

معاون برنامه‌ریزی رئیس‌جمهور گفت: از بودجه عمومی برای یارانه اختصاص داده شده و این را به مردم پرداختیم چرا که مردم به یارانه عادت کرده اند و تصمیم گرفته شده که یا نقدی پرداخت شود یا برای بهداشت و درمان و تولید صرف شود.

وی ادامه داد: مردم ما طی دو سال به گرفتن یارانه عادت کرده‌اند ولی خوشبختانه دو میلیون و 480 هزار نفر انصراف داده‌اند و هزار و 200 میلیارد تومان آزاد شد و ما از مردم سپاسگزاریم و در سال جاری قول می‌دهیم هزینه درمان در بیمارستان ها تا 10 درصد کاهش پیدا کند و مابقی را دولت بپردازد.

نوبخت ادامه داد: تولید هم کمک خواهد کرد و تورم را کاهش خواهیم داد، همگی برای رفع مشکلات تلاش کرده و تنها از آنها می خواهیم که ما را دعا کنند.
وی در پایان گفت: در آن جشنی هم که سر و صدا برپا کرده است به چهار خانم که به عنوان خانم نمونه انتخاب شده اند جایزه دادند و متاسفانه یک کلاغ و چهل کلاغ کردند.

این مسئول گفت: این مهمانی به مناسبت ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) برپا شد و در آن حتی دختر امام خمینی(ره) نیز شرکت داشت و متاسفانه برخی به حاشیه سازی در این خصوص پرداخته و وقت اکثر مسئولین در این راستا صرف شد و بهتر است به دور از این حاشیه سازی ها پیش برویم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٢-١٣٩٣, ١٧:۴٠

   

پر مبحث ترین ها