سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسئولین بی کفایت محلی را برکنار کنید

عموم اقشار وطبقات بویژه ایثارگران سرافراز استان از این اقدام ضد فرهنگی در سال فرهنگ! و دست های پیدا و پنهان حامیان آن اعلام برائت و بیزاری می نمایند و اهانت به یادگار گرانقدر امام که چشم و چراغ این ملت و خانواده های شهداست را اهانت به امت امام و امام امت می دانند.
پس از لغو برگزاری "همایش تبیین شخصیت علمی امام خمینی سلام الله علیه" که واکنش های متعددی را موجب شد ، بیوت نمایندگان شهید استان لرستان در فاجعه هفتم تیر ؛بیانیه ای در این مورد صادر کردند.

در این بیانیه که نسخه ای از آن برای «انتخاب» ارسال شده، آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

چون که گل رفت و گلستان شد خراب بوی گل را از چه جوئیم ؟ از گلاب

خبر تأسف بار لغو برگزاری "همایش تبیین شخصیت علمی امام خمینی سلام الله علیه" موجی از خشم انقلابی و اندوهی جانکاه را در عموم شیفتگان و علاقمندان آن پیر سفر کرده در سراسر کشور پدید آورد.

در سالی که با تدبیر رهبر معظم انقلاب اسلامیمدظله؛ اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی نام گرفته پرداختن به ابعاد مختلف شخصیت علمی معمار کبیر انقلاب اسلامی که بی تردید عظیم ترین تحول فرهنگی و اجتماعی را نه تنها در تاریخ ایران اسلامی بلکه در تاریخ جهان رغم زد، چه امر مبارک و بجایی است. وچه مکانی بهتر از دانشگاه آیت الله العظمی بروجردی اعلی الله مقامه و چه میزبانی مناسب تر از مردم غیور و انقلابی استان لرستان که افتخار اولین بیعت در نهضت امام خمینی رضوان الله تعالی علیه را در آذرماه 1341به ابتکار مجاهد نستوه شهید آیت الله محمدحسین صادقی بنام خود ثبت کرده اند و مدتی است با انتشار خبر سخنرانی یادگار گرامی امام با شور و شعف وصف ناپذیری منتظر دیدار با ایشان بودند و اکنون همانند روزهای نخست پیروزی انقلاب که خیل عظیم عشایر غیور استان بهمراه مبارز خستگی ناپذیر شهید حجت الإسلام و المسلمین سید فخرالدین رحیمی با امام امت بیعت نمودند، پیر و جوان خود را آماده تجدید بیعت با آرمانهای بلند امام(ره) وخلف صالحش در پنجاهمین سالگشت نهضت پانزده خرداد می نمایند. و چه میهمان و سخنرانی اولی تر و شایسته تر ازیادگار گرانفدر آن امام عزیز؛ دانشمند بزرگ حضرت حجت الإسلام و المسلمین حاج سیدحسن خمینی.

آری ؛ مردم رشید و آگاه لرستان چنین ننگی را بر نمی تابند و اجازه نمی دهندکه معدودی فریب خورده و آلت دست گروههای سیاسی مطرود و منزوی بخواهند افتخارات تاریخی آنان و سربلندی هزاران سرو شهید و جانباز و آزاده این سرزمین دلاور پرور را که در دوران دفاع مقدس جانانه از عزت و شرف این مرز و بوم و از اسلام عزیز و مکتب بالنده ی خمینی کبیر پاسداری کرده اند، هزینه بازیهای رسوای سیاسی و حزبی خود نمایند.

اخبار واصله از سراسر استان حکایت از این دارد که نخبگان ، علما و روحانیون بیدار، دانشجویان و اساتید فرهیخته دانشگاهها، عشایر غیور، کسبه، کارگران وکشاورزان زحمت کش، ورزشکاران قهرمان و فرهنگیان آگاه و عموم اقشار وطبقات بویژه ایثارگران سرافراز استان از این اقدام ضد فرهنگی در سال فرهنگ! و دست های پیدا و پنهان حامیان آن اعلام برائت و بیزاری می نمایند و اهانت به یادگار گرانقدر امام که چشم و چراغ این ملت و خانواده های شهداست را اهانت به امت امام و امام امت می دانند.

اکنون نوبت نمایندگان متعهد مردم شریف استان است که به وکالت از موکلین همیشه در صحنه، تکلیف خود را با این جریان خزنده ی انحرافی روشن نمایند و بر استاندار است که به وظیفه قانونی، شرعی و ملی خود عمل نموده و بلادرنگ مسئولین بی کفایت محلی را برکنار و بابت این اتفاق ناگوار از مردم غیور استان عذرخواهی نماید. و سخنی از سر درد با رئیس جمهور محترم ؛ جناب آقای روحانی ، مردمی که به امید اعتدال و تدبیر جنابعالی را به ریاست جمهوری اسلامی برگزیده اند، تا کی باید شاهد افراط گری و واپس گرایی معدودی فرصت طلب که خود را قیم همه می دانند باشند؟ والله شما در مقابل عهدی که با مردم بسته اید مسئولید. والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته.

بیوت نمایندگان شهید استان در فاجعه هفتم تیر ؛ حجت الإسلام و المسلمین سیدفخرالدین رحیمی و آیت الله محمدحسین صادقیرضوان الله نعالی علیهما
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٢-١٣٩٣, ٠۶:١٨

   

پر مبحث ترین ها