سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

علم‌الهدی: واتساپ و فیسبوک خطرناک‌ترین ابزار تهاجم است

مگر فیس بوک ابزار تهاجم دشمن نیستند؟ وزیر ارتباطات می‌فرمایند تا جایگزینی برای این نرم افزارها پیدا نشود ما آنها را فیلتر نمی‌کنیم این مسئله مانند این است که یک خانواده برای خوردن جز خوراک مسموم ندارد و مجبور است همان خوراک مسموم را بخورد، فارغ‌التحصیلان رشته فناوری باید به این مسئله مهم ورود پیدا کنند تا مقابل پیشرفت این نرم افزارها مقابله کنند.
امام جمعه مشهد مقدس گفت: این تهاجمات بر اخلاق و رفتار جوانان ما اثرگذار هستند و به طور قطع ابزار ماهواره و نرم‌افزارهای اجتماعی خطرناک‌ترین ابزار دشمن برای نفوذ به فکر جوانان ما است.

به گزارش تسنیم از مشهد مقدس، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های جمعه مشهد مقدس ضمن عرض تبریک مسعود حضرت جوادالائمه (ع) اظهار کرد: دهه اول رجب متعلق به دو نور دیده امام رضا(ع) یعنی حضرت جوادالائمه (ع)و حضرت هادی (ع) است.

وی با بیان اینکه یکی از چالش‌های خانواده میان زن و شوهر توقع بی‌جا است، بیان کرد: مسئله توقع یک اصل میان زن و شوهر است، در توقع آنچه که مهم است توقع بجا و اجتناب از توقع بی‌جا است و به طور قطع توقعات بایستی در محدوده حق و مصلحت باشد.

امام جمعه مشهد مقدس افزود: ایجاد محدودیت تنگ نظری در خانواده بسیار رنج آور و ناپسند است.

وی عنوان کرد: فصل تاریخی امت اسلام با حسب شگرد شیطانی که توسط مأمون برنامه‌ریزی شده بود یک مقطع خاص به عنوان تهاجم فکری خارج به داخل می‌توان عنوان کرد و مأمون در‌آن زمان به این نتیجه رسیده بود که اگر از وابستگی‌های دین و آتش به دین دورتر شوند سلطه به آنها راحت‌تر است و به طور قطع مردم اگر وابسته به اسلام باشند در بحث جامعه اسلامی باید فردی مانند پیامبر خود داشته باشند.سعی کردن تهاجم فکری و فرهنگی را زیاد کرده و باید دانست که امام جواد در دوران امامتشان در این چنین تهاجمی بودند.

*دشمن سفره و فرهنگ مردم را هدف قرار داده است
آیت الله علم الهدی تأکیدکرد: علتی که امسال مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ اعلام کرده‌اند این است که دشمن سفره مردم را هدف قرار داده و عمدتا فرهنگ دینی مردم را نشانه برده است.

وی تصریح کرد: بنده نه منتقد دولت هستم و نه بنای برخورد سیاسی دارم بنده به عنوان طلبه در تریبون عظیم نماز جمعه نهی از منکر می‌کنم.

امام جمعه مشهد مقدس اظهار کرد: رئیس جمهور در همایش تقدیر از معلمان نمونه دو نکته عرض کردند یکی اینکه امروز دشمن اخلاق و رفتار و سبک زندگی ما را با تهاجمات گسترده‌ای هدف قرار داده، حال این سوال پیش می‌آید که اگر واقعا دشمن با تهاجمات گسترده‌ای بر اخلاق و رفتار سبک زندگی ما در مملکت ما لشکرکشی می‌کند باید جاده‌های لشکرکشی آنها را باز کنیم؟

*ماهواره و نرم‌افزارهای اجتماعی ابزار تهاجم دشمن
وی عنوان کرد: تهاجماتی که براخلاق و رفتار و سبک زندگی وجود دارد آیا ابزاری غیر از ماهواره و نرم‌افزارهای اجتماعی می‌تواند داشته باشد. به طور قطع این نرم افزارها قویترین و سرسخت‌ترین ابزار دشمن است.

ایت‌الله علم الهدی افزود: مگر فیس بوک ابزار تهاجم دشمن نیستند؟ وزیر ارتباطات می‌فرمایند تا جایگزینی برای این نرم افزارها پیدا نشود ما آنها را فیلتر نمی‌کنیم این مسئله مانند این است که یک خانواده برای خوردن جز خوراک مسموم ندارد و مجبور است همان خوراک مسموم را بخورد، فارغ‌التحصیلان رشته فناوری باید به این مسئله مهم ورود پیدا کنند تا مقابل پیشرفت این نرم افزارها مقابله کنند.

امام جمعه مشهد مقدس با اشاره به سخن دیگر رئیس جمهور مبنی بر اینکه در برابر تهاجمات فرهنگی جوانان را باید واکسینه کرد نه استرلیزه تأکید کرد: این موضوع یعنی اگر بنا شد میکروب وبا در کشور و شهری واردی شود بایستی راه آب‌های آلوده میکروب را باز کرد؛ آیا واکسینه کردن جوانان با باز کردن راه آبها موثر واقع می‌شود؟

وی افزود: آیا با فیلترکردن نرم افزارهای واتس آپ و فیس بوک نسل جوان را می‌توان با این آب مسموم روبرو کرد و آنها را واکسینه کرد.

آیت الله علم الهدی عنوان کرد: امسال سال فرهنگ است چرا باید این رفتارها صورت گیرد؟! شما رئیس جمهور مشهور مردم هستید و ما برای توفیق شما آرزو می‌کنیم، مگر در این مملکت چقدر بی‌دین وجود دارد که به فکر راضی‌کردن این عده از افراد هستید.

امام جمعه مشهد مقدس اظهار کرد: ما می‌خواهیم به شما کمک کنیم بنده نه بر خود و نه انتقادی به دولت دارم و این سوال پیش می‌آید که آیا منکرتر از این منکراتی که به زبان جاری می‌شود وجود دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٢-١٣٩٣, ١١:٠٩

   

پر مبحث ترین ها