سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ورود شتر به کشور ممنوع شد

در ماه‌های اخیر تلفاتی در شتر در جنوب استان کرمان و ایرانشهر داشتیم اما براساس بررسی‌ها، تاکنون هیچ ارتباطی در زمینه‌ی ویروس کرونا دیده نشده و علت تلفات، عفونت‌های ناشی از تغییرات آب و هوایی بوده است.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان گفت: در ماه‌های اخیر تلفات شتر در جنوب استان کرمان و ایرانشهر داشتیم اما براساس بررسی‌ها، تاکنون هیچ ارتباطی در زمینه‌ی ویروس کرونا دیده نشده و علت تلفات، عفونت‌های ناشی از تغییرات آب و هوایی بوده است.
به گزارش ایسنا، «رشیدی» در جلسه‌ی شورای سلامت استان کرمان اظهار کرد: دستگاه‌های مختلفی در بحث پیشگیری از بیماری‌ها نقش دارند و اگر هم‌افزایی داشته باشیم می‌توانیم کار را با موفقیت پیش ببریم.

وی افزود: با وجود اینکه دامپزشکی وظایفی در حوزه‌ی بهداشتی دارد، اما به هیچ وجه، اعتبار سلامت ندارد و ما اعتبارات بسیار ناچیزی در زیرمجموعه‌ی کشاورزی داریم.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان با اشاره به ویروس کرونا تصریح کرد: این بیماری از سال 2012 مطرح است و هم‌اکنون در عربستان وجود دارد و یکی از بحث‌ها این است که بیماری مشترک بین شتر و انسان بوده و قرائنی در این زمینه وجود دارد.

رشیدی اظهار کرد: در ماه‌های اخیر تلفاتی در شتر در جنوب استان کرمان و ایرانشهر داشتیم اما براساس بررسی‌ها، تاکنون هیچ ارتباطی در زمینه‌ی ویروس کرونا دیده نشده و علت تلفات، عفونت‌های ناشی از تغییرات آب و هوایی بوده است.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه بخشی از نیاز استان از طریق واردات شتر از سیستان و بلوچستان بوده، هم‌اکنون با توجه به خطر بیماری کرونا، سازمان دامپزشکی دستور اکید برای مراقبت از بیماری‌های شتر داده و طبق بخشنامه به استان‌های مرزی و استان کرمان، هم‌اکنون ورود شتر به استان و کشور ممنوع شده است.
مدیرکل دامپزشکی استان کرمان خاطرنشان کرد: مقرر است با تجهیز آزمایشگاه، امکانات تشخیصی بیماری را در آزمایشگاه مرکز استان انجام دهیم و هم‌اکنون بحث‌های آموزشی و مراقبت فعال، پیگیری و ایجاد شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠٢-١٣٩٣, ١١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها