سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیا احمدی نژاد به راستی اسفندیارش را دک کرده است؟

اما و اگرهای رابطه احمدی نژاد با مشایی

این در حالی است که چندی پیش، شایع شده بود احمدي‌نژاد با فراخواني از وزراي دولت خود سعي كرده است تا ائتلافي تشكيل دهد و در آن، ليست واحدي را شايد با نام «ياران‌احمدي نژاد» براي مجلس آماده كند.
رابطه محمود احمدی نژاد و اسفندیار رحیم مشایی از آن ارتباطهای خاص است.از آن ارتباط هایی که می توان گفت به نوعی ناگسستنی است حتی اگر مصلحتی و برای رسیدن به قدرت باشد.

در هر حال از همان زمانی که محمود احمدی نژاد دست اسفندیارش را در وزارت کشور بالا برد بر همگان اثبات شد که احمدی نژاد و مشایی یک روح هستند در دو بدن!
با این حال داوود احمدی نژاد برادر همیشه مخالف محمود احمدی نژاد می گوید:" رئیس دولت دهم بقایی و مشایی را دک کرده است!"
او که احتمال کانديداتوري برادرش در انتخابات رياست جمهوري آينده را زیاد دانسته در خصوص رابطه اش با محمود احمدی نژاد گفته: "به برادرم گفتم تا مشايي و اطرافيانش را دور نريزي، ما نيستيم."

وي افزوده: "البته همين ديروز شنيدم که اينها را ريخته دور و مشايي و بقايي را دک کرده است." با اين حال، خود داود احمدي نژاد اين خبر را که مي گويد "به نقل از يکي از نزديکان محمود شنيده"، چنين تحليل مي کند: "من باورم نمي شود!"

البته این اولین باری نیست که در روزهای اخیر از احمدی نژاد بدون مشایی سخن گفته می شود و در واقع این طرحی بود که برخی هوادارن دولت دهم برای بازگرداندن احمدی نژاد به قدرت کلید زدند.
این سخنان اما در حالی است که همین چند وقت پیش بود که احمدی نژاد باز هم در کنار مرد بهاری بهاری دیده شد تا شایعه احمدی نژاد بدون مشایی که طرح برخی از طرفداران محمود احمدی نژاد و مخالفان یارانش بود با اما و اگرهای جدی مواجه شود.
این بار اما محمود احمدی نژاد در مراسم ختم مادر احمد قلعه‌بانی، مدیرعامل شرکت ملی نفت در دولت گذشته و مدیرعاملی گروه خودروسازی سایپا که در مسجد حامع شهرک غرب برگزار شد در کنار یار همیشگی اش یعنی اسفندیار رحیم مشایی دیده شد.

در این مراسم اما برخی نام‌های نزدیک به احمدی‌نژاد و چهره‌های مختلفی از مدیران دولت‌های نهم و دهم که از کار برکنار شده‌اند، حضور داشتند و خبری از احمدی نژادی‌ها که هنوز در دولت روحانی مدیرند، نبود.
پیش از این هم حامد فتاحی از فعالان شبکه اجتماعی گوگل پلاس تصاویری را از دفتر ولنجک محمود احمدی نژاد به اشتراک گذاشته بود که در آن محمود احمدی نژاد در کنار رحیم مشایی در ساختمان ولنجک دانشگاه ایرانیان نماز می خواند.

به گزارش شفاف، این در حالی است که چندی پیش، شایع شده بود احمدي‌نژاد با فراخواني از وزراي دولت خود سعي كرده است تا ائتلافي تشكيل دهد و در آن، ليست واحدي را شايد با نام «ياران‌احمدي نژاد» براي مجلس آماده كند.
شنیده ها حاكي از آن بود كه برخي از وزراي احمدي نژاد كه با مشائي رابطه خوشي نداشتند شرط حضورشان را نبودن رئيس دفتر دولت دهم يعني اسفنديار مشائي بيان كردند كه گويي احمدي‌نژاد نيز قبول كرده و اين رايزني‌ها بدون حضور يارهمیشگی احمدي‌نژاد برگزار شده بود.

با این حال اما هر چند یاران نزدیک محمود احمدی نژاد این روزها بر خلاف دوره ریاست جمهوری وی با رسانه ها آشتی کرده اند و از هر فرصتی برای مظلوم نمایی و مقدس سازی محمود احمدی نژاد استفاده می کنند و سعی بر این دارند که به افکار عمومی القا کنند محمود احمدی نژاد قصد بازگشت به قدرت را ندارد اما به خاطر مردم حتی بدون یار همیشگی اش باز خواهد گشت! ، با این وجود رئیس دولت دهم بارها ثابت کرده است که جدایی از مشایی برای او ممکن نیست و سابقه وی از دولت پیشین و همراهی او با اسفندیار رحیم مشایی در روزهای داغ انتخابات یازدهم نشان از این دارد محمود احمدی نژاد هرگز قصد کنار گذاشتن مشایی را ندارد.

مرد بهاری بهاری احمدی نژاد نیز ثابت کرده همواره به محمود احمدی نژاد وفادار است حتی اگر او را انحرافی بخوانند!
به این ترتیب به نظر می رسد پروژه احمدی نژاد بدون مشایی از همان اول نیز شکست خورده بود چرا که اگر رئیس دولت دهم می خواست اسفندیارش را کنار بگذارد در اوج انتقادها در دولت گذشته این کار را انجام می داد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠٣-١٣٩٣, ١٨:٢٣

   

پر مبحث ترین ها