سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بعد از من روحانی هستم این بار نوبت در رویای بهار رسید

براي نمايش آن هم دوست داريم كه كارشناسان حضور داشته باشند و البته به دنبال اين هستيم كه از خود آقاي احمدي‌نژاد و نزديكان ايشان هم براي حضور در مراسم رونمايي از اين فيلم دعوت كنيم. حتي اگر خود آقاي احمدي‌نژاد هم اظهارنظر يا توضيحي درباره محتواي اين مستند داشته باشند از آن استقبال مي‌كنيم
با پیشرفت تکنولوژی و فن آوری ارتباطات این روزها انتقادها هم پیشرفته شده و دیگر انتقادهای کلامی و نوشتاری جای خود را به مستند سازی داده است!

مستند هایی که هر روز هم آتشین تر می شود و گروه های مختلف سیاسی هزینه تهیه آن را به جان می خرند تا از غافله عقب نمانند.
همین چند وقت پیش بود که "من روحانی هستم" مستندی جنجالی درباره حسن روحانی رئیس دولت یازدهم سرو صدای زیادی به پا کرد و باعث شد پیکان تیز انتقاد به سوی سازندگان ان روانه شود.

مستندی که مربوط به فعالیت‌های مبارزاتی، سیاسی و اجتماعی حسن روحانی در ۵ دهه گذشته بود و در این بین به بیان برخی پیچ‌های حساس تاریخی کشور از جمله ماجرای ۹۹ نفر در مجلس، تلاش برای برکناری محمد‌هاشمی ریاست وقت صداوسیما و مخالفت‌های امام (س) با آن‌ها، ماجرای مک فارلین، محسن رضایی و حسن روحانی، ‌‌مذاکرات هسته‌ای در زمان دولت سید محمد خاتمی و موافقت‌نامه سعدآباد و نقش حسن روحانی در هر کدام از این ماجرا‌ها نیز می‌پرداخت.
دولتی ها اما معتقد بودند که این مستند روایات تاریخی را به گونه ای بیان کرده که چهره حسن روحانی و هاشمی رفسنجانی را مخدوش کند.

آنها در انتقاد های خود بیان کردند: این مستند بیش از آن‌که به‌دنبال معرفی رئیس‌جمهوری باشد، در تلاش است تا از او فردی با تغییر مواضع‌های سریع و ۱۸۰درجه‌ای بسازد و سخنان اخیر وی بعد از ریاست جمهوری را به چالش بکشد .
حالا اما خبر رسیده است که مستند زندگي احمدي‌نژاد با عنوان « در روياي بهار » تا دو هفته ديگر در يكي از دانشگاه‌هاي كشور رونمايي مي‌شود و سازندگان آن قصد دارند از احمدي‌نژاد هم براي حضور در اين مراسم دعوت كنند.

مستند زندگي احمدي‌نژاد را شاخه حزب فرزندان ايران ساخته است. جمشيد ايراني، دبيركل اين حزب درباره ساخت اين مستند گفته: «ما اين فيلم را حدود شش ماه پيش و در شاخه جوانان حزب فرزندان ايران ساختيم و البته بضاعت ما هم براي ساخت اين مستند بسيار كم بود. يعني هم از منظر مالي منابع مناسبي نداشتيم و هم اينكه مثل سازندگان من روحاني هستم به آرشيوهاي قوي از فيلم‌ها و اطلاعات خاص دسترسي نداشتيم. بنابراين ما فيلم را بر اساس داشته‌ها و استناداتي ساخته‌ايم كه هر كسي به راحتي مي‌تواند در فضاي مجازي آن را پيدا كند.
بر اين اساس اين كار بيشتر يك كار تطبيقي است. يعني افشاگري نيست، بلكه گزارش‌گري و نقد است. فيلم من روحاني هستم بيشتر سعي داشت تا با تكيه بر يك سري اطلاعات خاص دست به افشاگري عليه رئيس‌جمهور بزند».

به گزارش شفاف: دبيركل حزب فرزندان ايران همچنين توضيح داده كه پيش خبر توليد اين فيلم مستند را دو هفته پيش در اختيار يكي از خبرگزاري مخالف دولت قرار داده است اما اين خبرگزاري از انتشار آن سر باز زده است.
به گفته او اين خبرگزاري اعلام كرده است كه سياستش «تحت هيچ شرايطي پرداختن به موضوع آقاي احمدي‌نژاد نيست».

جمشيد ايراني همچنين درباره جزييات اكران اين فيلم مستند هم مي‌گويد: «براي نمايش آن هم دوست داريم كه كارشناسان حضور داشته باشند و البته به دنبال اين هستيم كه از خود آقاي احمدي‌نژاد و نزديكان ايشان هم براي حضور در مراسم رونمايي از اين فيلم دعوت كنيم. حتي اگر خود آقاي احمدي‌نژاد هم اظهارنظر يا توضيحي درباره محتواي اين مستند داشته باشند از آن استقبال مي‌كنيم».
به این ترتیب به نظر می رسد بازار مستند های سیاسی این روزها داغ تر از قبل دنبال می شود و به نظر می رسد حالا باید منتظر ماند تا مستندی همسو با دولت ساخته شود تا دولتی ها هم از قافله مستند سازی عقب نماند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٣-١٣٩٣, ٠٨:۴٩

   

پر مبحث ترین ها