سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جعبه سیاه اقتصاد احمدی نژاد به روایت هفته نامه صدا

در عنوان بعدی این مطلب که "آنهایی که سود کردند ولی رشد نکردند"به گزارشی از بدهکاران بزرگ بانکی پرداخته است که 150 هزار میلیارد تومان معوقه بانکی را درست کرده اند و تنها بخش کوچکی از این معوقات مربوط به وام قرض الحسنه، ازدواج و تولید است و مابقی را بدهکاران بزرگ بانکی در اختیار دارند.
هفته نامه "صدا" در شماره دهم خود طی گزارشی با عنوان "جعبه سیاه اقتصادی احمدی نژاد"، وضعیت اقتصادی سال های پایانی دوره احمدی نژاد را به شدت بحرانی توصیف کرده است. این گزارش که بی نام منتشر و به رشته قلم در آمده است، آمار محور بوده و صرفا مبتنی بر آمارهای بانک مرکزی، دولت احمدی نژاد را وارث وضعیت بد اقتصادی در همه زمینه ها دانسته است.

گزارش هفته نامه "صدا" که با شش میان تیتر "مردم چه می خواهند"، "رشد منفی و منفی تر"، "سهم ما منفی است"، "آنها که سود کردند ولی رشد نکردند"، "تولید ناخالص داخلی و بحران اقتصاد"و "بیکاران بیکارتر شدند"، همراه شده است اینگونه به مخاطب القا می کند که در 8 سال طول مدیریت احمدی نژاد بر فضای اقتصادی کشور، اوضاع بدی در چرخه تولید کشور بر جای مانده است.

در ابتدای مطلب آمده که وزیر اقتصاد احمدی نژاد با حضور در صدا و سیما و با در اختیار داشتن کوله باری از آمارها، دولت احمدی نژاد را موفق ترین دولت در زمینه اقتصاد عنوان کرده و کارنامه او را در زمینه اقتصاد خوب ارزیابی کرده در حالی که دولت روحانی و مسئولین اقتصادی آن، از این گونه از آمارها بی بهره بوده اند تا اینکه بانک مرکزی آمار های دقیق را ارائه کرده است. مطلب در ادامه اینطور می آورد که روحانی و وزرایش مانع سقوط اقتصادی کشور شده اند.

به گزارش شفاف، در قسمت "مردم چه می خواهند؟" این مطلب به چگونگی رای آوری احمدی نژاد و نحوه حل مشکلات پرداخته و از قول نماینده اهواز می آورد که مردم دوست دارند اگر روستای آنها مشکلی دارد، مسئول ارشد اجرایی کشور در آنجا حضور پیدا کند و مشکل را حل کند و مردم به همین راحتی تحت تاثیر قرار می گیرند.
این مطلب در ادامه به رشد اقتصادی منفی ایران اشاره می کند و می آورد جمعیت 4میلیون 800هزار نفر در آستانه ورود به بازار کار قرار دارند و این در صورتی است که 5صنعت بزرگ کشور رشد پایینی داشته اند.

این گزارش به رشد کاذب 125درصدی ملک در سال 91 اشاره می کند که حتی بازده مناسبی نداشته است. 41درصد افزایش قیمت مصالح و همچنین نیازمند بودن به سالی 800 هزار واحد مسکونی، با طرح مسکن مهر که از- پیش شکست خورده بود- نیز نتوانسته بود مشکلش حل شود.
در عنوان بعدی این مطلب که "آنهایی که سود کردند ولی رشد نکردند"به گزارشی از بدهکاران بزرگ بانکی پرداخته است که 150 هزار میلیارد تومان معوقه بانکی را درست کرده اند و تنها بخش کوچکی از این معوقات مربوط به وام قرض الحسنه، ازدواج و تولید است و مابقی را بدهکاران بزرگ بانکی در اختیار دارند.

دو گزینه نهایی مطلب به تولید ناخالص ملی و بحران بیکاری پرداخته و عدد رشد تولید ناخالص ملی را منفی 3.1اعلام کرده و بیکاری را نتیجه اقدامات غلط اقتصادی دولت احمدی نژاد دانسته است.
پی نوشت:این گزارش سرتاسر از داده های آماری و جدوال است که ادعا شده از گزارش بانک مرکزی استخراج شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠۴-١٣٩٣, ١٨:٣٩

   

پر مبحث ترین ها