سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آب کدام مشترکان گران می‌شود؟

بروز شده : ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:١۶    نسخه چاپی    
وزیر نیرو اظهارداشت: در آخرین جلسه هیئت وزیران که روز یکشنبه هفته جاری برگزار شد، پیشنهاد افزایش نرخ آب مشترکان پُرمصرف فرصت طرح پیدا نکرد ولی هر زمان که به تصویب برسد، جزئیات آن اعلام خواهد شد.
وزیر نیرو با اعلام اینکه هیئت وزیران در آخرین جلسه موفق به بررسی جدول جدید نرخ آب بهاء مشترکان پُرمصرف نشد گفت: جدول نرخ های جدید پس از تصویب، اعلام می شود.

حمید چیت چیان در گفتگو با مهر در خصوص جدیدترین تصمیمات دولت برای افزایش قیمت آب مشترکان پُرمصرف گفت: پیشنهادی در این زمینه تهیه و در اختیار دولت قرار گرفته است.
وزیر نیرو اظهارداشت: در آخرین جلسه هیئت وزیران که روز یکشنبه هفته جاری برگزار شد، پیشنهاد افزایش نرخ آب مشترکان پُرمصرف فرصت طرح پیدا نکرد ولی هر زمان که به تصویب برسد، جزئیات آن اعلام خواهد شد.

چیت چیان در روزهای اخیر نیز اعلام کرد قرار است تا افزایش قیمتی در پله‌ های بالای مصرف آب به صورت تعرفه پلکانی انجام شود تا مشترکان پُرمصرف به دلیل انگیزه اقتصادی مصرف خود را کاهش دهند.
چیت چیان تاکید کرد: آب مشترکان پُرمصرف تهرانی ابتدا به صورت موقت قطع می شود و در صورت ادامه مصرف زیاد، تجهیزاتی نصب می کنیم که اجازه مصرف بیش از حد را نمی دهد که این مصوبات ویژه درصد کمی از جامعه است که مصرف بالایی دارند.

وزیر نیرو اظهارداشت: نظام تعرفه پلکانی در تهران برای مصارف بالا بسیار بیشتر افزایش خواهد یافت تا اسراف کنندگان محدود شوند و جزئیات این نرخ ها در روزهای آینده اعلام می شود.
همچنین حمیدرضا جانباز؛ مشاور وزیر نیرو نیز با تاکید بر اینکه پیشنهادهایی درباره جریمه مشترکان پُرمصرف مطرح کرده‌ایم که این موضوع در هیئت دولت طرح می‌شود گفت: به صورت کلی، طرحی برای افزایش قیمت آب در تمام کشور مطرح نیست، بلکه پیشنهاد ما ساماندهی مصرف مشترکان پُرمصرف است.

مشاور وزیر نیرو افزود: طبق این طرح، مشترکانی که ماهانه بالاتر از 20 مترمکعب آب مصرف کنند، باید با تعرفه‌های بالاتری از خدمات آبرسانی استفاده کنند.
وی با بیان اینکه میزان صرفه‌ جویی فعلی با حجم مصرف برابر نیست ادامه داد: پیش‌ بینی ما برای تهران حاکی از صرفه‌ جویی 20 تا 25 درصدی بود که در عمل 5 درصد محقق شد.
telegram 19dey.com

تگها: وزیر نیرو, مشترکان پرمصرف, نرخ آب, دولت

شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٧-١٣٩٣, ٢٣:١۶

   

پر مبحث ترین ها