سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سیدرضا اکرمی: اسیدپاشی‌‌ها شايد به دلیل بیکاری باشد

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٩٣, ١٣:٣۶    نسخه چاپی    
متأسفانه بعد از پیروزی انقلاب به دلیل ترورها، توطئه‌ها و جنگ تحمیلی، تحریم و بیکاری و امثال این‌ها نتوانسته‌ایم آن طور که باید و شاید به فرهنگ و اخلاق جامعه بهای لازم بدهیم
مشاور رييس‌جمهور در امور روحانيون گفت: اسیدپاشی‌های اخیر یا به دلیل بیکاری یا جهالت است و اقدامی خلاف شرع، قانون، عرف و اخلاق است.

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی با اشاره به اسیدپاشی‌های اخیر در اصفهان اظهار کرد: بهتر است در این زمینه زیادی قلم‌افزایی نکنیم چرا که مطرح کردن این‌گونه قضایا باعث دامن زدن به آن می‌شود. این عضو جامعه روحانیت مبارز، تصریح کرد: دامن زدن به این کار باعث می‌شود که یکی سری افراد سوءاستفاده کنند و از آن تحت عنوان مقوله امر به معروف و نهی از منکر یاد کنند در صورتی که این کارها هرگز ربطی به اسلام ندارد.

اکرمی ادامه داد: متأسفانه بعد از پیروزی انقلاب به دلیل ترورها، توطئه‌ها و جنگ تحمیلی، تحریم و بیکاری و امثال این‌ها نتوانسته‌ایم آن طور که باید و شاید به فرهنگ و اخلاق جامعه بهای لازم بدهیم و روی این مقوله کار کنیم و انسان سازی داشته باشیم. وی افزود: امسال که سال اقتصاد و فرهنگ نام گرفت مطبوعات و رسانه‌های ما چقدر به موضوع فرهنگ پرداخته‌اند؟ فرهنگ به معنای اخلاق، نظم، احترام به حقوق سایرین، نظافت، ادب، دستگیری، تعاون، عفاف و حجاب است. چقدر به این مقوله‌ها در کشور پرداخته شده؟ به دلیل نپرداختن به این کارها این‌گونه ناهنجاری‌ها در جامعه رخ می‌دهد.

این نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: ما در جامعه یاد نگرفته‌ایم که باید به حقوق همدیگر احترام بگذاریم و جامعه‌ای که به حال خودش رها باشد ناهنجاری‌های آن زیاد می‌شود. ما اگر می‌خواهیم ناهنجاری‌های جامعه از بین برود باید برای جوانان ایجاد اشتغال و کار کنیم. بیکاری ام‌الفساد است. کارهایی همچون اسیدپاشی زشت است رسانه‌ها ما که اینقدر به این مقوله می‌پردازند چقدر به پدیده بیکاری توجه می‌کنند؟
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٩٣, ١٣:٣۶

   

پر مبحث ترین ها