سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

افزایش قیمت نان متوقف می‌شود

در این شرایط افزایش قیمت نان که قوت غالب اقشار کم درآمد است؛ موضوع مهمی می‌شود که نمایندگان نیز نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند و پیش‌بینی می‌کنم افزایش قیمت نان به دنبال این اعتراض‌ها متوقف شود. البته پرداخت بیشتر یارانه‌ها فشار بیشتری بر دولت وارد می‌کند.
عضو هیات مدیره کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران پیش‌بینی کرد: افزایش قیمت نان به دنبال اعتراض نمایندگان مجلس متوقف شود. به گزارش «اقتصادنیوز»، یکشنبه شب محمدرضا نوبخت از موافقت دولت درخصوص افزایش قیمت نان خبر داد. موضوعی که روز دوشنبه واکنش منفی برخی نمایندگان مجلس را به دنبال داشت.

ابوالحسن خلیلی، عضو هیات مدیره کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران در این مورد به «اقتصادنیوز» گفت: دولت در شرایط کنونی با پارادوکسی مواجه شده که تمرکز تصمیم‌گیری‌ها بر روی سیاست‌های اقتصادی آن را دچار مشکل کرده است.

به گفته وی، اکنون کاهش شدید قیمت نفت و محدویت صادرات آن سطح منابع ارزی دولت را کاهش داده است.
وی اضافه کرد: از سویی تامین منابع حقوق کارمندان و اجرای تکالیف قانونی در مورد تامین و پرداخت یارانه‌ها بیش از پیش بر آن فشار وارد کرده است.

خلیلی افزود: در واقع در شرایط کنونی دولت از چند جهت به شدت تحت فشار است؛ اول اینکه ادامه روند سیاست رکود سبب تشدید فشار بر تولید و تولید کننده شده است. دوم سیاست خروج از رکورد دولت تاکنون ناکارآمد بوده است، سوم سطح درآمد عمومی مردم افزایش نیافته است، چهارم، سیاست ادامه مذاکرات هسته‌ای اگر چه در کوتاه‌مدت مثبت است ولی در بلندمدت آثار مناسبی در بعد سرمایه‌گذاری ندارد.

خلیلی تاکید کرد: در این شرایط افزایش قیمت نان که قوت غالب اقشار کم درآمد است؛ موضوع مهمی می‌شود که نمایندگان نیز نسبت به آن واکنش نشان می‌دهند و پیش‌بینی می‌کنم افزایش قیمت نان به دنبال این اعتراض‌ها متوقف شود. البته پرداخت بیشتر یارانه‌ها فشار بیشتری بر دولت وارد می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٩-١٣٩٣, ٢١:٠۴

   

پر مبحث ترین ها