سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یاسر هاشمی: بازتاب لغو سخنرانی فائزه هاشمی بیشتر از برگزاری آن بود

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩٣, ٢١:١٠    نسخه چاپی    
فائزه هاشمی پیش از سخنرانی در مشهد، در شهر نور برنامه ای داشت اما بازتاب لغو سخنرانی وی بیش از مراسمی بود که اجازه برگزاری آن داده نشد. مطمئنا نتیجه این حرکات غیرمعقولانه برعکس خواهد بود.

رئیس دفتر ریاست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه «متاسفانه در روز دانشجو و هفته وحدت حوزه و دانشگاه امسال شاهد لغو برخی سخنرانی‌ها بودیم» گفت: بازتاب لغو سخنرانی فائزه هاشمی در مشهد و ورامین بیشتر از برگزاری آن بود.
 
 یاسر هاشمی رفسنجانی در اختتامیه همایش سازمان اسلامی دانشجویان ایران(سادا) که در مشهد برگزار شد، اظهار کرد: فائزه هاشمی پیش از سخنرانی در مشهد، در شهر نور برنامه ای داشت اما بازتاب لغو سخنرانی وی بیش از مراسمی بود که اجازه برگزاری آن داده نشد. مطمئنا نتیجه این حرکات غیرمعقولانه برعکس خواهد بود.

وی افزود:باید اجازه دهیم که افکاری که نسبت به هم قرابت بیشتری دارند تجمع کرده و تشکلی را ایجاد کنند تا آغازی باشد برای شروع فعالیت‌های جدی دانشگاه، زیرا اعتقاد داریم رشد این تشکل‌ها برای دانشگاه و کشور مفید است.

هاشمی  با اشاره به وظایف دانشگاه آزاد اسلامی در قبال فعالیت‌های دانشجویی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد وظایفی برای ارتقای کمی و کیفی تشکل‌های دانشجویی بر عهده دارد؛ آنچه که من احساس می‌کنم، این است که در سطوح عالی دانشگاه نیز این انگیزه وجود دارد و دیدگاه مسئولان دانشگاه در این زمینه توسعه‌گراست. 

 

رئیس دفتر ریاست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه «دانشگاه آزاد باید حامی و مشوق تشکل‌های دانشجویی باشد» بیان کرد: ما به دنبال ایجاد اعتماد در تشکل‌ها نسبت به دانشگاه هستیم؛ باید در دانشگاه شرایطی ایجاد شود که همه بتوانند از سهم خود در چارچوب قانون برای فعالیت دانشجویی بهره‌مند شود.

یاسرهاشمی  دانایی محوری را رویکرد و سیاست اصلی دانشگاه آزاد اسلامی در قبال تشکل‌های دانشجویی عنوان کرد و افزود: باید از فضای احساسی و هیجانی دور شد؛ دانشجو باید بتواند در بستر این فضا از قدرت تفکر و تعقل خود استفاده کند؛ در حقیقت دانشجو باید احساس کند که سخنش به گوش مسئولین می‌رسد.

وی تاکید کرد: باید کمک کنیم که در رساندن صدای دانشجو به مسوولین هیچ سانسوری صورت نگیرد و سخن تند و مخالف سرکوب نشود؛ متاسفانه در روزهای 16 و 27 آذر امسال شاهد لغو برخی سخنرانی‌ها در شهرهای مختلف بودیم.

رئیس دفتر ریاست هیات امنای دانشگاه آزاد گفت: باید شرایط برای همه دانشجویان مهیا شود واژه خودی، غیر خودی و ستاره‌دار معنا ندارد بلکه همه باید در چارچوب قاون به یکدیگر اجازه فعالیت دهیم و جلوی اعمال و رفتار سلیقه‌ای را بگیریم.

 

به گزارش خبرآنلاین، یاسرهاشمی رفسنجانی با بیان اینکه «دانشگاه موظف به ایجاد امکانات مادی و معنوی برای فعالیت تشکل‌های دانشجویی است» گفت: رشد کمی و کیفی تشکل‌های دانشجویی برای جامعه مفید خواهد بود.

رئیس دفتر ریاست هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به وظایف تشکل‌های دانشجویی، عنوان کرد: دانشجو باید از شرایط هیجانی فاصله گیرد؛ امروز این خواست جامعه است که مشی اعتدالی شکل گیرد.

یاسرهاشمی رفسنجانی تصریح کرد: من قول می‌دهم که دانشگاه برآورده کردن ان امکانات را جزو وظایف خود می‌داند

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩٣, ٢١:١٠

   

پر مبحث ترین ها