سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دولت دهم از نگاه نماینده مردم خرم آباد

وی با بیان اینکه 15 بهمن ماه مصادف با یکشنبه سیاه مجلس است گفت: این روز ساخته شده دولت دهم است که تلاش می کرد همه سران نظام را به هر شیوه ممکن ولو با تنیدن دام های فساد ، به فساد متهم کند؛ دولتی که اکنون در افکار عمومی منفورترین دولت تاریخ ایران است.

نماینده مردم خرم آباد در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت دهم در افکار عمومی منفورترین دولت تاریخ ایران است.
 
«ایرج عبدی» روز چهارشنبه در تذکری شفاهی با بیان این که یکی از مبانی اصولی و اساسی نظام جمهوری اسلامی، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است ادامه داد: مردم انقلابی برای تحقق این شعار علیه رژیم ستمشاهی مبارزه کرده و خون های مقدسی را تقدیم این آرمان کرده اند.

وی ادامه داد: پس از 36 سال درخت انقلاب آنقدر تنومند شده است که از آزادی نظر و نظراتی که به نفع جمهوری اسلامی نباشد استفاده کند زیرا بیان نظرات مخالف نه تنها ضعفی برای جمهوری اسلامی نیست بلکه باعث عزت و تقویت آن است.

وی افزود: آزادی بیان باعث جلوگیری از فسادهای اقتصادی، سیاسی و اجتماعی می شود و حتی باعث برملا شدن تفکرات انحرافی است و رشد افکار عمومی را به دنبال دارد.

عضو کمیسیون اجتماعی با تذکر به هیات رییسه مجلس ادامه داد: هیات رییسه از این نعمت که حاصل مجاهدت شهیدان است حمایت کند و گردش آزاد اطلاعات را به عنوان دستاورد خون شهیدان پاس بدارد.

وی با بیان اینکه 15 بهمن ماه مصادف با یکشنبه سیاه مجلس است گفت: این روز ساخته شده دولت دهم است که تلاش می کرد همه سران نظام را به هر شیوه ممکن ولو با تنیدن دام های فساد ، به فساد متهم کند؛ دولتی که اکنون در افکار عمومی منفورترین دولت تاریخ ایران است.

به گزارش ایرنا، در روز 15 بهمن سال 1391 محمود احمدی نژاد رییس دولت دهم با حضور در صحن مجلس شورای اسلامی و نمایش فیلمی که در آن، قوای دیگر مورد اتهام قرار گرفتند، موجب جنجال و واکنش های زیادی شد.

وی خاطرنشان کرد: از این که کری به عنوان نماینده ابرقدرت پوشالی با ظریف نماینده سرافراز جمهوری اسلامی قدم می زند ابایی نداریم. برخی از دوستان می گویند ظریف با کری قدم زده اما باید گفت که برعکس آن درست است یعنی کری با ظریف قدم زده است و باید این موضوع را در افکار عمومی دنیا جا انداخت.

سید محمد بیاتیان نماینده بیجار نیز با تشکر از قوه قضاییه در برخورد با دانه درشت ها گفت: این می تواند مطلع یک آغاز خوبی باشد برای برخورد با تخلف های بزرگی که بعضی ها در جایگاه های خاص شروع کرده اند و امیدواریم که این برخورد ادامه و آقازاده های متخلف را هم دربربگیرد.

وی در تذکری به رییس جمهوری گفت: خدا به همه عقل بدهد که وقتی به مقدساتمان توهین می کنند با عاملان و آمران هم قدم نشویم.

نماینده مردم بیجار در مجلس تصریح کرد: خدا به همه عقل بدهد که وقتی مذاکره می کنیم و قدم می زدیم حداقل جواب تهدیدات دشمن را بدهیم نه این که منتقدان دلسوز را با پرخاشگری بنوازیم.

بیاتیان با اشاره به تصویب یک فوریت مبارزه با تحریم های جدید آمریکا در روز گذشته توسط مجلس گفت: اگر آمریکا و متحدانش و سازمان های به اصطلاح بین المللی بخواهند حد خود را رعایت نکنند و باز تحریممان کنند طرح غنی سازی 60 درصد را با قید دو فوریت به صحن خواهیم آورد و رای قاطعی به آن خواهیم داد.

وی با تذکر دیگری به دولتمردان اهل تدبیر خواهان حل مشکلات گرانی، نابسامانی های بازار، بلاتکلیفی تولید، بیکاری و کمبود دستمزدها شد.

این نماینده همچنین در تذکر دیگری به وزیر آموزش و پرورش خواهان همسان سازی حقوق معلمان شد.

محمد حسن آصفری نماینده مردم اراک در مجلس نیز در تذکری شفاهی گفت: در دور قبلی توزیع سبد کالا ، افرادی که دارای ماشین های مدل بالا از جمله پورشه و سانتافه بودند سبد کالا دریافت کردند اما مردم کارگر و قشر ضعیف جامعه از سبدکالا محروم ماندند.

وی در تذکر دیگری به معصومه ابتکار رییس سازمان حفظت محیط زیست خواهان حل مشکلات آلودگی هوای اراک و استان خوزستان ناش از ریزگردها شد.

نماینده مردم اراک همچنین در تذکری به معاون اول رییس جمهوری خواهان برخورد جدی با مفسدان اقتصادی شد و از دولت نیز خواست تا مشکلات بیکاری جوانان را حل کند.

عباس فلاحی باباجان نماینده مردم اهر و هریس در مجلس نیز در تذکری شفاهی خواهان اختصاص بودجه برای تکمیل جاده منتهی به این شهر شد تا دیگر اتفاقاتی از قبیل جان باختن معلمان در این جاده رخ ندهد.

عبدالله سامری نماینده مردم آبادان در مجلس نیز با اشاره به وجود گردوغبار در استان خوزستان ادامه داد: در هوای این استان می توان درخت کاشت و آن را رشد داد. موجودات در این استان دارای شش، آبشش و خاک شش هستند و مردم و کودکان خوزستانی مشغول خاک بازی اند.

وی از دولت خواست که به مشکل ریزگردها در استان خوزستان توجه کند و به دنبال حل آن باشد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۶-١١-١٣٩٣, ٠٠:٠۶

   

پر مبحث ترین ها