سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نادران: ابتکار به جای رئیس محیط زیست، باید معاون سیاسی رئیس جمهور شود

نادران ادامه داد:‌ به نظر من اگر ابتکار به جای معاون رئیس جمهور در حوزه محیط زیست، در سمت معاونت سیاسی رئیس جمهور قرار می‌گرفت اقداماتش بسیار بهتر و اثرگذارتر بود. از طرف دیگر باید به این موضوع توجه کرد که محل اختصاص اعتبار 60 هزار میلیارد تومانی جای تردید دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس با بیان اینکه ابتکار با موضوع محیط زیست سیاسی برخورد می کند، گفت: ‌ به نظر من اگر ابتکار به جای معاون رئیس جمهور در حوزه محیط زیست، در سمت معاونت سیاسی رئیس جمهور قرار می‌گرفت اقداماتش بسیار بهتر و اثرگذارتر بود.


الیاس نادران در نشست علنی نوبت صبح امروز (چهارشنبه 29 بهمن‌ماه) در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال 94 کل کشور و در جریان بررسی پیشنهاد اختصاص اعتباری بالغ بر 60 میلیارد تومان برای مبارزه با ریزگردها گفت: تابش در نشست امروز گفت که مجلس در این رابطه نباید با مسئله محیط زیست سیاسی برخورد کند. اما من باید بگویم که این موضوعات مطرح شده به هیچ وجه درست نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه در سال 93 استان‌های غربی و جنوبی بر اثر بی‌مبالاتی  مسئولان زیست محیطی مردم دچار عوارض ناشی از بروز پدیده ریزگردها شدند. حال ابتکار رئیس سازمان محیط زیست اخیرا اعلام کرده که نتیجه امروز ریزگردها به علت اعتبارات این بخش در بودجه سال 94 است. حال معلوم نیست که به چه صورت نتیجه حذف یک درخواست دولت در بودجه سال آینده بر اوضاع و وضعیت هوا در امسال اثر گذاشته است.

وی با بیان اینکه ابتکار با موضوع محیط زیست سیاسی برخورد می کند، افزود: حال با توجه به این اقدامات و اظهارات به ما می‌گویند که شما سیاسی برخورد نکنید اما ما قطعا در مسائل هم به منطق و هم به فلسفه موضوعات توجه می‌کنیم. از طرف دیگر این موضوع قابل توجه و بررسی است که بر اساس پیگیری‌ها قرار است سازمان‌های مردم نهاد در حوزه محیط زیست از اعتبار 60 هزار میلیارد تومانی درآمد کسب کنند و در شرایط کنونی ابتکار به جای وظایف خود به دنبال سیاسی کردن مسائلی مانند بنزین وارداتی و یا تهییج کردن سازمان‌های مردم نهاد است.

 

نادران ادامه داد:‌ به نظر من اگر ابتکار به جای معاون رئیس جمهور در حوزه محیط زیست، در سمت معاونت سیاسی رئیس جمهور قرار می‌گرفت اقداماتش بسیار بهتر و اثرگذارتر بود. از طرف دیگر باید به این موضوع توجه کرد که محل اختصاص اعتبار 60 هزار میلیارد تومانی جای تردید دارد.

وی افزود: مجلس شورای اسلامی در بودجه سال 93 حدود یک هزار میلیارد و 100 میلیون تومان برای مقابله با ریزگردها اختصاص داد اما متاسفانه تاکنون حتی یک ریال هم محقق نشده است.

به گزارش خانه ملت، لازم به ذکر است که در پیشنهاد محمدرضا تابش مبنی بر ارجاع بند ل تبصره 9 ماده واحده لایحه بودجه سال 94 به لایحه ارائه شده از سوی دولت آمده بود که: سازمان امور مالیاتی کشور مکلف است مبلغ 60 هزار میلیارد تومان از درآمدهای وصول ناشی از عوارض آلایندگی موضوع تبصره 1 ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده را به حساب درآمد عمومی نزد خزانه کل کشور واریز نماید./

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١١-١٣٩٣, ٢٣:۵۵

   

پر مبحث ترین ها