سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

انتقادات از سازمان محیط زیست سیاسی است/ابتکار چوب انتقاداتش از دولت قبل را می‌خورد

متاسفانه فشارهایی از سوی برخی از همکاران برای تغییر در ریاست این سازمان و روی کار آوردن افراد خاص صورت می گیرد. بخشی از این فشارها هم به دلیل انتقاداتی است که خانم ابتکار از عملکرد دولت گذشته در بحث آلودگی هوا و بنزین های آلوده که بسیار سرطان زا بودند داشتند و چوب آن انتقادات را می خورند.

عضو شورای عالی محیط زیست معتقد است برخوردها با رییس سازمان محیط زیست سیاسی و به دلیل انتقادات وی از عملکرد دولت سابق است.


محمدرضا تابش رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به انتقادات این روزهای مخالفان دولت از نحوه مدیریت معصومه ابتکار در سازمان محیط زیست و ارائه طرح ادغام این سازمان با وزارت کشاورزی، به خبرنگار نامه نیوز گفت: مطالبی که این روزها علیه خانم ابتکار و مدیریت وی مطرح می شود رنگ و بوی سیاسی دارد و به طرز فکر و مشی سیاسی ایشان که در اردوگاه اصلاح طلبی تعریف می شود باز می گردد.

وی تصریح کرد: بخشی دیگر از مشکلات نیز به تصمیمات مدیریتی ایشان برمی گردد.بهرحال خانم ابتکار در جایگاه ریاست سازمان محیط زیست باید طیق قانون تصمیماتی اتخاذ کند اما منع و محدودیت هایی در حوزه های انتخابیه و در رابطه با پروژه‌هایی که وی به دنبال آن است وجود دارد.

تابش ادامه داد: مثلا در منطقه حفاظت شده نمی‌شود جاده احداث کرد اما نماینده می‌خواهد که در قسمتی از حوزه انتخابیه اش که ممنوعیت وجود دارد، جاده احداث کند که این موارد باعث ایجاد اختلاف می‌شود.

عضو شورای عالی محیط زیست با انتقاد از برخی فشارها برای برکناری ابتکار از این ریاست این سازمان، اظهار داشت: متاسفانه فشارهایی از سوی برخی از همکاران برای تغییر در ریاست این سازمان و روی کار آوردن افراد خاص صورت می گیرد. بخشی از این فشارها هم به دلیل انتقاداتی است که خانم ابتکار از عملکرد دولت گذشته در بحث آلودگی هوا و بنزین های آلوده که بسیار سرطان زا بودند داشتند و چوب آن انتقادات را می خورند. مجموعه این عوامل باعث شده است که با محیط زیست و خانم ابتکار برخوردهای سیاسی شود.

وی در مورد اینکه آیا این فشار و برخوردها باعث کنار رفتن و یا کنار زده شدن ابتکار می‌شود یا نه ؟ گفت: این موضوع دست دولت است، اگر دولت محکم بایستد خانم ابتکار نیز این روحیه را ندارند که کنار برود، زیرا مدیری بسیار مقاوم و فعال است. عملکرد وی در قبل و بعد از انقلاب این مقاومت را به خوبی نشان می‌دهد. از این رو امیدواریم دولت از کارگزارانش به خوبی حمایت کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١١-١٣٩٣, ٠٢:٠١

   

پر مبحث ترین ها