سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی وزارت کشور:

منشور "حقوق شهروندی" تا پایان سال نهایی می‌شود

سخنگوی وزارت کشور از پیگیری تدوین منشور حقوق شهروندی توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری این منشور نهایی شود.

سید سلمان سامانی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت منشور "حقوق شهروندی" گفت: این موضوع به معاونت حقوقی ریاست جمهوری محول شده و با توجه به اهمیت فرابخشی و فراقوه‌ای آن لازم است که مباحث آن مورد بررسی و کارشناسی دقیق قرار گیرد.

وی افزود: برخی موارد در این منشور وجود دارد که متولی آن بسیاری از دستگاه‌های حاکمیتی و نهادها هستند. برخی از موارد این منشور نیز باید توسط نهادهایی خارج از فضای دولت باید اجرایی شود. بر همین اساس معاونت حقوقی ریاست جمهوری بررسی‌ها و اقدامات گسترده‌ای را در حوزه تدوین این منشور انجام داده است.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس به اهمیت تدوین این منشور و تاکید رئیس جمهوری اشاره کرد و افزود: رئیس جمهوری تدوین منشور حقوق شهروندی را در دستور کار خود قرار داده است و امیدواریم این پروژه دولت تدبیر و امید به عنوان یک محور اصلی به سرانجام برسد.

وی ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال جاری این منشور نهایی شود و با یک التزام جمعی بین قوای سه گانه و دستگاه‌های حاکمیتی زمینه ابلاغ و اطلاع رسانی منشور حقوق شهروندی فراهم شود. قطعا همه تلاش خواهیم کرد این منشور در سراسر کشور اجرایی شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۵-١٣٩۵, ١٨:۴٠

   

پر مبحث ترین ها