سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سخنگوی وزارت کشور:

منشور "حقوق شهروندی" تا پایان سال نهایی می‌شود

سخنگوی وزارت کشور از پیگیری تدوین منشور حقوق شهروندی توسط معاونت حقوقی ریاست جمهوری خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان سال جاری این منشور نهایی شود.

سید سلمان سامانی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح آخرین وضعیت منشور "حقوق شهروندی" گفت: این موضوع به معاونت حقوقی ریاست جمهوری محول شده و با توجه به اهمیت فرابخشی و فراقوه‌ای آن لازم است که مباحث آن مورد بررسی و کارشناسی دقیق قرار گیرد.

وی افزود: برخی موارد در این منشور وجود دارد که متولی آن بسیاری از دستگاه‌های حاکمیتی و نهادها هستند. برخی از موارد این منشور نیز باید توسط نهادهایی خارج از فضای دولت باید اجرایی شود. بر همین اساس معاونت حقوقی ریاست جمهوری بررسی‌ها و اقدامات گسترده‌ای را در حوزه تدوین این منشور انجام داده است.

قائم مقام وزیر کشور در امور مجلس به اهمیت تدوین این منشور و تاکید رئیس جمهوری اشاره کرد و افزود: رئیس جمهوری تدوین منشور حقوق شهروندی را در دستور کار خود قرار داده است و امیدواریم این پروژه دولت تدبیر و امید به عنوان یک محور اصلی به سرانجام برسد.

وی ابراز امیدواری کرد که تا پایان سال جاری این منشور نهایی شود و با یک التزام جمعی بین قوای سه گانه و دستگاه‌های حاکمیتی زمینه ابلاغ و اطلاع رسانی منشور حقوق شهروندی فراهم شود. قطعا همه تلاش خواهیم کرد این منشور در سراسر کشور اجرایی شود.

telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۵-١٣٩۵, ١٨:۴٠

   

پر مبحث ترین ها