سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی:‌

6 هزار میلیارد تومان برای حفظ اشتغال درشرایط خشکسالی اختصاص یافت

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:‌ معادل پنج هزار میلیارد تومان ازصندوق توسعه ملی ویک هزارمیلیارد تومان در لایحه بودجه سال 96 برای حفظ اشتغال درشرایط خشکسالی به ویژه درمناطق روستایی اختصاص یافت.


علی ربیعی افزود: دولت تدبیر و امید برای نخستین بار درقانون بودجه، یک هزار میلیارد تومان را با این هدف در نظر گرفته است.
وی با اشاره به آسیب دیدن بخش کشاورزی در شماری از استان های کشور ناشی از خشکسالی های سال های گذشته اظهار کرد: این مبالغ با تاکید بر مشاغل روستایی و با هدف حفظ ظرفیت نیروی کار در بخش کشاورزی با ایجاد درآمدهای جانبی اختصاص یافته است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد:‌صندوق کارآفرینی امید نیز 100 میلیارد تومان اعتبار برای گردشگری روستایی، بوم گردی و صنایع مرتبط در سال 95 در نظر گرفته است.
ربیعی در ادامه ظرفیت های استان فارس در بخش گردشگری را یادآور شد و گفت: گروهی از هلدینگ های گردشگری را به این استان می فرستیم تا با توجه به ظرفیت های خوب گردشگری، در این حوزه سرمایه گذاری کنند.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به بهره برداری از واحد تولید شیرخشک در سفرش به این استان گفت:‌ این طرح که با سرمایه گذاری چهار میلیارد تومانی به بهره برداری رسید، به تقویت ظرفیت شیرخشک در کشور کمک می کند.
وی ادامه داد:‌ در زمینه شیرخشک، نیازمندی هایی در داخل کشور وجود دارد که تقویت زیرساخت های تولید این فرآورده، هم از خروج ارز جلوگیری می کند و هم زمینه صادرات را فراهم می کند.
ربیعی اظهار کرد:‌ امروز صنایع شیر و فرآورده های لبنی ایران در حال صادرات محصولات خود به کشور روسیه هستند که سرمایه گذاری در این حوزه به تقویت صادرات منجر می شود.
سفر 2 روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به استان فارس چهارشنبه و با شرکت وی در جلسه شورای اشتغال استان فارس آغاز شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٩-١٣٩۵, ١۵:۴۵

   

پر مبحث ترین ها