سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیرعامل شرکت راه آهن اعلام کرد:

آماده شدن خط آهن تهران- مشهد برای سرعت 160کیلومتر

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩٢, ٢٠:٢۶    نسخه چاپی    
هم اکنون ناوگان ریلی برخی از شرکت های خصوصی، فاصله تهران – مشهد و بالعکس را در کمتر از 9 ساعت طی می کنند.
مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران گفت: زیرساخت های خط آهن تهران - مشهد و بالعکس برای بهره گیری از قطارهای با سرعت 160 کیلومتر در ساعت در این مسیر ایجاد و آماده بهره برداری شده است.

محسن پور سیدآقایی در گفت و گو با ایرنا افزود: از آنجایی که خط آهن تهران – مشهد برای لکوموتیوهای باسرعت 160کیلومتر آماده شده شرکت های بخش خصوصی باید با تامین تجهیزات و امکانات حمل و نقلی جدید زمینه افزایش سرعت قطارها را در این مسیر فراهم کنند.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران در عین حال یادآور شد: هم اکنون ناوگان ریلی برخی از شرکت های خصوصی، فاصله تهران – مشهد و بالعکس را در کمتر از 9 ساعت طی می کنند.

وی با بیان آنکه در حال حاضر موانع دریافت تسهیلات توسط شرکت های خصوصی فعال در این بخش برای توسعه امکانات ریلی برطرف شده است، گفت: پیش از این شرکت های خصوصی نمی توانستند از محل صندوق توسعه ملی برای خرید لکوموتیو و واگن تسهیلات دریافت کنند، اما با موافقت مجلس شورای اسلامی و دولت هم اکنون می توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

مدیرعامل راه آهن جمهوری اسلامی ایران افزود: درصدد هستیم امکانی را فراهم کنیم تا شرکت های خصوصی فعال در صنعت حمل ونقل ریلی بتوانند از منابع صندوق توسعه ملی و یا وجوه اداره شده، استفاده کنند تا با توسعه ناوگان خود بتوانند سرعت قطارهایشان را در مسیرهای مختلف افزایش دهند.

پور سیدآقایی گفت: طبق قانون تنها 10 درصد منابع صندوق توسعه ملی می تواند به صورت ریالی پرداخت شود و شرکت های بخش حمل ونقل ریلی تنها می توانند با ارایه برنامه های خود از این تسهیلات دریافت کنند.

وی افزود: هم اکنون 50 درصد قطارهای مسافری مسیر تهران - مشهد را 30/7 تا 9 ساعت و 50 درصد دیگر حدود 11 ساعت طی می کنند.
telegram 19dey.com
شامل تصویر کد امنیتی به صورت CAPTCHA.

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩٢, ٢٠:٢۶

   

پر مبحث ترین ها