سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اهدای اعضای بدن عروس 17 ساله

بروز شده : ٣-١٠-١٣٩٢, ١٠:٠٩    نسخه چاپی    
والدین زن 17ساله‌ای که به دست شوهر معتادش کشته شد، اعضای بدن او را به بیماران اهدا کردند. به گزارش خبرنگار ما، مسوولان بیمارستان بعثت روز 11آذر در تماس با کلانتری مسعودیه از مرگ مشکوک زنی 17ساله به نام زهرا خبر دادند که دو روز قبل به علت شدت جراحت‌های واردشده به سرش دچار مرگ مغزی شده بود.
والدین زن 17ساله‌ای که به دست شوهر معتادش کشته شد، اعضای بدن او را به بیماران اهدا کردند.

مسوولان بیمارستان بعثت روز 11آذر در تماس با کلانتری مسعودیه از مرگ مشکوک زنی 17ساله به نام زهرا خبر دادند که دو روز قبل به علت شدت جراحت‌های واردشده به سرش دچار مرگ مغزی شده بود.

رسیدگی به این پرونده به دستور بازپرس جنایی تهران به کارآگاهان ویژه مبارزه با قتل پلیس آگاهی محول شد و در همان زمان که تحقیقات پلیسی آغاز شده بود والدین زهرا با اطلاع از مرگ فرزندشان به تهران آمدند و بلافاصله با اهدای اعضای بدن دخترشان موافقت کردند. والدین مقتول سپس از دامادشان به اتهام قتل شکایت کردند و گفتند: «داماد 33ساله‌مان به نام «غفار» به مصرف موادمخدر اعتیاد دارد و همیشه زهرا را اذیت می‌کرد و حتی چندین بار بدنش را داغ زده بود. هر دفعه که ما از شهرستان با زهرا تماس می‌گرفتیم، غفار به او اجازه نمی‌داد با ما صحبت کند حتی وقتی به تهران می‌آمدیم نمی‌گذاشت دخترمان را ببینیم تا اینکه از طریق بستگان اطلاع پیدا کردیم غفار پس از مصرف مواد، مجددا با زهرا مشاجره کرده و او را کتک زده این بار باعث ‌شده او به کما برود و در نهایت فوت شود.»

غفار که پس از انتقال همسرش به بیمارستان فراری شده بوده تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و کارآگاهان چند روز بعد مطلع شدند این مرد با مراجعه به کلانتری هاشم‌آباد خود را به پلیس معرفی کرده است. غفار بعد از انتقال به پلیس آگاهی در اظهارات اولیه مدعی شد با همسرش هیچ مشکلی نداشته و تمامی بستگان و آشنایان‌شان حسرت زندگی او و همسرش را داشتند. در ادامه تحقیقات به‌عمل آمده توسط کارآگاهان مشخص شد غفار با همسرش اختلاف بسیار شدیدی داشت و حتی قبلا او را از ناحیه دست با چاقو مجروح کرده بود و وی را مورد ضرب و شتم قرار می‌داد.

«غفار» درباره روز حادثه به کارآگاهان گفت: «ساعت 11 آن روز در حال استراحت بودم همسرم نیز غذا می‌پخت. بوی سوختن غذا را احساس کردم و از خواب بیدار شدم. همین موضوع بهانه درگیری من با زهرا شد و با سیلی و کمربند چند ضربه به او زدم. بعد از پایان درگیری و مصرف مقداری مواد مخدر به آشپزخانه رفتم تا برای خودم غذا درست کنم. همان موقع، زهرا به آشپزخانه آمد و گفت: «غذا درست نکن. خودم غذا پخته‌ام.» چون هنوز عصبانی بودم قاشق داغی را که با آن غذا درست می‌کردم، روی دستش گذاشتم. وقتی خواستم از آشپزخانه خارج شوم، زهرا جلو در آشپزخانه ایستاده بود. او را هل دادم که روی زمین افتاد. حدود پنج‌دقیقه بعد حالش بد شد بلافاصله با یکی از بستگانم تماس گرفتم و با کمک او، همسرم را به بیمارستان منتقل کردیم.»

بنابر این گزارش سرهنگ آریا حاجی‌زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اشاره به گزارش پزشکی‌قانونی درخصوص وجود آثار متعدد کبودی روی قسمت‌های مختلف بدن مقتول گفت: «با توجه به اعلام نظریه پزشکی قانونی درخصوص علت مرگ مقتول، تحقیقات به‌عمل‌آمده توسط کارآگاهان اداره دهم و اعترافات متهم درخصوص ضرب‌وشتم منجر به مرگ، قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی صادر شده و متهم برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.»

منبع: روزنامه شرق
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١٠-١٣٩٢, ١٠:٠٩

   

پر مبحث ترین ها