سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سقوط محیط زیست ایران در فهرست جهانی - 60 پله در 8 سال

بروز شده : ۴-١٠-١٣٩٢, ١٣:٣٢    نسخه چاپی    
هر روز در شهر تهران 270 نفر به اشکال مختلف در رابطه با مشکلات ناشی از آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند.
نماینده مردم خوی و سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: جایگاه جمهوری اسلامی ایران از لحاظ حفاظت از محیط زیست در هشت سال گذشته 60 پله پایین رفته است.
به گزارش ایرنا ، ˈموید حسینی صدرˈ سه شنبه شب در برنامه گفت وگوی ویژه خبری شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی اظهار کرد: بانک جهانی می گوید ما هر سال حدود هشت تا 10 میلیارد دلار به دلیل آلودگی هوای تهران ضرر می دهیم.

وی ادامه داد: هر روز در شهر تهران 270 نفر به اشکال مختلف در رابطه با مشکلات ناشی از آلودگی هوا جان خود را از دست می دهند.
حسینی گفت: در تهران هر روز 15 میلیون لیتر بنزین با قیمت میانگین 500 تومان مصرف می کنیم ، در حالی که اگر قیمت آن را حداقل لیتری یک دلار محاسبه کنیم ، قیمت آن دو هزار و 500 تومان می شود، به این معنی که اگر نصف آن را صرفه جویی کنیم ، هفت میلیون لیتر را صرفه جویی کرده ایم.
وی گفت:ارقام وحشتناکی را به هدر می دهیم، سلامتی مردم به خطر افتاده ، هر روز عده ای دارند فوت می کنند و کارایی مردم پایین آمده است.

حسینی صدر با اشاره به گفته قائم مقام معاونت حمل و نقل شهرداری تهران در گفت وگوی تلفنی با این برنامه مبنی بر این که شهرداری در نظر دارد سال آینده 10 هزار خودروی پاک به خودروهای تهرن اضافه کند ، گفت: درست است که در این شرایط گفته شود ، می خواهیم 10 هزار خودروی پاک به خودروهای تهران اضافه کنیم.
وی با اشاره به این که در زمان حاضر شرایط هوای تهران اضطراری است، افزود: از این که مسوول محترمی می گوید، در سال های گذشته هرسال نسبت به سال قبل از آن وضعیت بهبود پیدا کرده است، تعجب می کنم.

وی خاطرنشان کرد : وی گفت: این بحث ها خیلی جدی است و ما باید دولت مکانیزه تشکیل بدهم ، به این معنی که اتوماسیون اداری باشد تا مردم مراجعه نکنند. سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی با بیان این که دولت باید این کار را انجام بدهد گفت: نباید انتظار داشت که 290 نماینده مجلس مانند پلیس یک روز بروند بحث تامین اجتماعی را مچ گیری بکنند.

صدر گفت: ما برای مقابله با آلودگی هوای یک دولت کارآمد می خواهیم ، در زمان حاضر کارآمدی ندرایم ، خروج خودروهای فرسوده در سال گذشته 80 درصد کاهش پیدا کرده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-١٠-١٣٩٢, ١٣:٣٢

   

پر مبحث ترین ها