سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

وزیر بهداشت در جلسه غیرعلنی مجلس مطرح کرد:

پرداخت 90 درصد هزینه‌های درمان از جیب مردم

ر کشور عراق تا همین اواخر هزینه‌های درمان به صورت صددرصد از مردم دریافت می‌شد اما اخیراً این هزینه‌هایی که مردم برای درمان از جیشان می‌پردازند تنها 20 درصد است.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، درباره گزارش وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در صحن غیر علنی مجلس گفت: قاضی‌زاده هاشمی با حضور در مجلس آمار نگران‌کننده‌ای از شاخص‌های بهداشت و بیماری‌های واگیر مانند ایدز در مجلس ارائه کرد و گفت: 90 درصد هزینه‌های درمان از جیب مردم پرداخت مي‌شود.

محمدحسین قربانی در گفت‌وگو با خانه ملت، توضیح داد: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در مجلس و در جلسه غیرعلنی به ارائه آمارهایی در حوزه بهداشت و به خصوص بیماریهای واگیر مانند ایدز پرداخت.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس تصریح کرد: شاخص‌های توسعه، شاخص‌های بهداشتی، آمارهای مربوط به مرگ و میر مادران، مرگ و میر ناشی از بیماری‌های واگیر و به ویژه ایدز در این جلسه ارائه شد که جزئیات آن قابل بیان نیست اما این شاخص‌ها نشان می‌دهد ما در وضعیت نگران‌کننده‌ای قرار داریم.

وی افزود: بسیاری از کشورهای منطقه و همسایگان ما وضعیت بهتری در این شاخص‌ها دارند که از جمله این کشورها ترکیه، مصر، پاکستان و حتی عراق هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: موضوع هزینه‌های درمان در کشور از دیگر نگرانی‌های وزیر بهداشت بود که در جلسه غیر علنی امروز مطرح شد، به گفته وزیر بهداشت هزینه‌های درمان در کشور تا 90 درصد برعهده مردم است؛ این نشان می‌دهد که مردم بیش از 40 درصد درآمد خود را برای درمان می‌پردازند.

وی افزود: در کشور عراق تا همین اواخر هزینه‌های درمان به صورت صددرصد از مردم دریافت می‌شد اما اخیراً این هزینه‌هایی که مردم برای درمان از جیشان می‌پردازند تنها 20 درصد است.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: موضوع هزینه‌های بالای درمان به فقر در جامعه دامن زده و برای رفع این مشکل احتیاج به بودجه مضاعف در وزارت بهداشت و درمان است که متأسفانه در این جلسه گلایه‌هایی از وضعیت بودجه این وزارتخانه مطرح شد که نشان می‌دهد این بودجه درمان‌محور است تا بهداشت محور.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-١٠-١٣٩٢, ٠٩:٢٣

   

پر مبحث ترین ها